Ziraat Kredi Notu Öğrenme

Ziraat Kredi Notu Öğrenme için, bankaya bireysel başvuru yapılarak gerçekleştirilebilmektedir. Ziraat Bankasının sunacağı kredi notu öğrenme imkanı ile diğer bankaların sunacağı kredi notu tıpatıp aynıdır. Çünkü kredi notu belirlemede genel bir kriter söz konusudur. Ancak bankalarla olan geçmiş veya mevcut ilişkilerinize bağlı olarak kredi alabilme şansınız azalıp artabilmektedir. Burada etki eden bir faktör de kredi isteyeceğiniz bankada maaş hesabınızın olup olmadığıdır. Bazı bankalar kredi notunuz düşük olsa bile eğer bankada maaş hesabınız varsa ve maaşınız o bankaya yatıyorsa size kredi verebilirler.

Kredi notu nedir? Kredi notu, müşterilerin kredi alıp alamayacağını belirlemekte kullanılan bir puandır. 0 ile 1900 arasında değişim gösterebilmektedir. 0-999 arası negatif ve 1000-1900 arası ise pozitif olarak adlandırılır. Negatif yönde gelişim gösteren kredi notu; kredi almayı zorlaştırırken pozitif yönde bulunan kredi notu ise kredi almaya olanak sağlamaktadır. Bankalar farklı kanallar aracılığıyla kredi notu öğrenme imkanı sunmaktadır. Kredi notunuz ne kadar yüksek olursa kredi çekeceğiniz miktar da o kadar fazla olabilir. Örneğin 1100 kredi notuna sahip bir kişi 20.000 TL kredi çekebilirken, 1800 kredi notuna sahip bir kişi 200.000 TL kredi çekebilmektedir. Dolayısıyla kredi notunuzu yüksek tutmak her zaman sizin işinize gelir. Çektiğiniz kredilerin taksitlerini ya da kredi kartınızın taksitlerini

Findeks Kredi Notu Öğrenme Ziraat Bankası

Bireysel kredi notu öğrenme işlemi ise pek çok kanal aracılığıyla hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Fideks kredi notu öğrenmede hızlı ve pratik çözümler sunmaktadır. Bunun yanı sıra telefon operatörleri Findeks ile gerçekleştirdikleri anlaşma sonucu cüzi miktarlara kredi notu sorgulaması yapmaktadır. Dileyen müşteriler herhangi bir banka aracılığıyla da kredi notu öğrenebilmektedir. Kredi notları internet şubeleri veya fiziki şubeler aracılığıyla öğrenilebilmektedir. Herhangi bir bankadan kredi notu öğrenmek için o bankanın müşteri olmaya gerek yoktur. Pek çok internet sitesi de kredi notu öğrenebilme imkanı tanımaktadır. Kredi notu bilgileri Kredi Kayıt Bürosu tarafından sağlanmaktadır. KBB kısaltmasıyla da bilinmekte olan kurum beş yıl boyunca kişilerin kredi bilgilerini stoklamakta ve son durum hakkında bilgi sağlamaktadır.

Kredi notu öğrenme ücreti kullanılan kanala göre değişim gösterebilmektedir. Kimi kuruluşlar kredi notu öğrenme işlemi sırasında hiçbir ücret talep etmezken kimi kuruluşlarda cüzi miktarlarda olsa  ücret talep edebilmektedir. Ancak yüklü ve fahiş fiyat talebi gerçekleştiren herhangi bir kurum veya kuruluş söz konusu değildir. Findeks alt yapısıyla sağlanmakta olan SMS yoluyla kredi notu öğrenme işlemlerinde her operatöre sabit 9 TL tarifesi uygulanmaktadır. Bankalarda ise bu ücretler daha düşük olabilmektedir. Her kurumun inisiyatifine bağlı olduğu için net bir fiyattan söz edilememektedir. Ancak 10 TL veya üzeri herhangi bir ücret talep eden kuruluş bulunmamaktadır.

SMS İle Ziraat Kredi Notu Öğrenme

Ziraat Kredi Notu Öğrenme
Ziraat Kredi Notu Öğrenme

Kredi notu öğrenme sms işlemleri Findeks kontrolünde Avea, Turkcell ve Vodafone aracılığıyla gerçekleştirilebilmektedir. Üç operatörde sabit olmak kaydıyla TC Numarası boşluk Doğum Tarihi yazılarak 1122’ye gönderilen mesajlardan 9 TL ücret kesilmektedir. Buna karşılık detaylı kredi notu raporu kişinin telefonuna mesaj olarak iletilmektedir. Raporun iletimi sistemin yoğunluğuna bağlı olarak bir kaç dakika sürebilmektedir. Rapor içeriğinde kredi notuna ve bir takım bilgilere yer verilmektedir. Eğer 1000 puan ve üzeri bir nota sahipseniz kredi almak için hiçbir riskiniz bulunmamaktadır anlamına gelmektedir. Daha düşük puana sahip olan tüketiciler ise kredi çekmeyi düşündükleri banka aracılığıyla net bir cevaba ulaşabilmektedir. 1000 puan altında ki tüketicilere maaşlarının bağlı bulunduğu bankalar ile iletişime geçmeleri önerilmektedir.

Anında Ziraat Kredi Notu Öğrenme

Anında kredi notu öğrenme işlemleri farklı kanallar kullanılarak yerine getirilebilmektedir. İnternet Şubeleri, Cep Bankacılığı, İnternet Siteleri veya Müşteri Hizmetleri ön plana çıkan kanallardır. Gelişen sistemler sayesinde sadece TC Kimlik Numarası ile kredi notu öğrenmek mümkündür. Findeks en hızlı kredi notu öğrenme sistemini sağlayan kuruluştur. Doğrudan Kredi Kayıt Bürosundan aldığı veriler ile net sonuçlar ortaya koymaktadır. Diğer bankalarında istisnasız baz aldığı bir kuruluştur. Herhangi bir banka aracılığıyla gerçekleştirilecek kredi notu sorgulama işlemlerinde farklılıklar yaşanmayacaktır. Çünkü verilerin tamamı resmi kurum KBB aracılığıyla sağlanmaktadır. Öğrenilen veriler son üç veya beş yılı kapsamaktadır. Yasal belge stoku süresi beş yıl olduğu için daha önceki verilerin kredi notuna etkisi bulunmamaktadır.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir