Ziraat Bankası EFT Saatleri

Ziraat Bankası EFT Saatleri. Ülkemizde hizmet veren devlet destekli bankalardan biri olan Ziraat Bankası daima müşterilerinin memnuniyeti ve onların en iyi hizmeti alabilmesi için elinden geleni ortaya koymaktadır. Özellikle Ziraat Bankasının müşterileri yeni nesil teknolojileri kullanarak para transferleri gibi işlemleri sorunsuz bir şekilde sistemler üzerinden gerçekleştirmektedir. Banka müşterileri Ziraat Bankasında bulunan hesapları üzerinden farklı bir bankanın hesabına para aktarmak istedikleri zaman EFT işlemlerini kullanmaları gerekir.

Ziraat Bankası EFT Saatleri ve İşlemleri

Ziraat Bankası EFT Saatleri
Ziraat Bankası EFT Saatleri

Banka üzerinde bulunan hesabından farklı bir hesaba para transferi yapmak isteyen kişiler bu işlemi gerçekleştirebilmeleri için EFT’den yararlanmaları gerekir. EFT işleminin gerçekleştirilebilmesi için en önemli konu ise Ziraat Bankası EFT saatlerinin hangi zaman diliminde olduğudur. Ziraat Bankası hafta içi her gün sabah 08.30 ile akşam 17.00 saatleri arasında para transferlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu zaman dilimi içerisinde gerçekleştirilemeyecek olan tüm EFT işlemleri resmi tatil, hafta sonu ve diğer tatiller göz önünde bulundurularak ilk iş günü muhatap bankanın hesabına geçer. Paranın aktarılması ise Ziraat Bankasında sadece 10 dakika gibi kısa bir süreyi alır.

Ziraat Bankası EFT Sorgulama

Ziraat Bankası EFT saatleri olarak belirlenen zaman diliminde gerçekleştirilen bir EFT aynı gün banka hesaplarına aktarılır. Lakin herhangi bir sebepten dolayı bu zaman diliminin dışında yapılan EFT işlemleri gün sonunda hesaba geçmedi ise hemen yapılan EFT işlemlerinin kontrol edilmesi gerekir. Bu konuda bir sorun yok ise hemen bankanız ile irtibata geçmelisiniz! Ziraat Bankası Çağrı Merkezi için 444 0 000 numaralı telefon arayabilir veya banka şubesi üzerinden işlemlerinizi kontrol edip yeniden yapabilirsiniz. Yapmış olduğunuz EFT sizden veya bankanızdan kaynaklanmamış ise bu sefer muhatap banka ile irtibata geçmeniz gerekecektir.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir