Yasal Takibi Olana Kredi Veren Bankalar

Yasal Takibi Olana Kredi Veren Bankalar. Bankalardan alınan kredi ve kredi kartlarının ödenmemesi sonrası , bankalar avukatları vasıtasıyla borçlunun dosyasının yasal takip başlatılması için icra müdürlüklerine gönderir. Buna rağmen hakkında  yasal takip başlatılan kişiler, bankalardan kredi çekebilir mi? Bu yazımızda yasal takip olana kredi başlığı ile biilgi verip, sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Banka hizmetlerinden olan kredi ve kredi kartlarının 90 gün boyunca hiç ödenmemesi, bankaların borçlular için yasal takip  başlatma yetkileri vardır.  Durum böyle iken bile bankalardan kredi çekebilme talepleri de olmaktadır. Şunu bilmelisiniz ki yasal takipten dolayı bankalara olan borç, tamamen kapanmadığı müddetçe kredi alma şansı yoktur. Peki borcun tamamen kapanmsından dolayı kredi alınabilir mi? Borcnuzu tamamen kapatsanız bile, bankalar sizi çok riskli müşteri göreceği için kredi vermeye yanaşmayacaktır. Kredi Borcunun tamamen kapanması kredi notunuzun yükseleceği anlamına gelmez.

Yasal Takibi Olana Kredi Veren Bankalar

Yasal Takibi Olana Kredi Veren Bankalar
Yasal Takibi Olana Kredi Veren Bankalar

Kredi notları birden yükselemeyeceği gibi birden de düşmeyecetir . Belli bir periyodik zaman sonrası bireylerin finans performanslarına göre artış ve azalış gösterecektir.  Her ne kadar borcunuzu sıfırlarsanız bile, o kişiler bankalar için potansiyel risklidir ve belli bir süre böyle olmaya devam edecektir.  Gelelim diğer seçeneğe, Yasal takipten yeni çıkmış ve borcunun kapatmış bireyler, bankalara kredi için başvurur ve krediye karşılık bankalara teminat göstermesi, kredi alma şansının az da olsa artırır.

Bankalar vereceği krediye karşılık, kredi maliyetinden yüksek bir ipotek rehin alırsa, kredi  verme şansı daha da artacaktır. Şunu da belirtmekt fayda var. Biz sadece acizae fikirrlerimizi sizinle paylaşıyoruz. Yoksa banka kesin, yüzde yüz verir gibi bir iddiada bulunmuyoruz. Son karar tamamen bankaların insiyatifinde dir. Yasal takip olana kredi veren bankalar sıralamasında özel bankalar kamu bankalarına göre daha insiyatif ıugulayabilirler. Kamu bankaları bu konu da daha katı olduklarını belirtmekte fayda var .

Yasal takip olana kredi veren bankalar yazımızda son olarak, yasal takibe düşmüş kişilerin Merkez Bankasının kara listesine dahil olduğunu, yasaya göre 5 yıl bu listede isminin olacağını ve kedi taleplerinde olumsuz cevaplar ile karşılaşılacağını unutmayalım. Kara şöhret aklaşıncaya kadar, bankaların o kişileri çok riskli damgası ile görmeye devam edecektir.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir