Yapılandırmadan Sonra Kredi Kartı Alabilir Miyim

Kredi Kartı Borcumu Nasıl Yapılandırabilirim?

Yapılandırmadan Sonra Kredi Kartı Alabilir Miyim? Kredi kartı kullanan kişilerin en büyük sorunu özellikle de taksitli alışveriş fırsatlarının büyüsüne kapılmaları ve hesaplamada bulunmadan alışveriş yapmaları sonucu biriken yüksek borç tutarlarıdır. İki farklı kredi kartı olan kişiler bir süre borçlarını kredi kartları arasında nakit çekimde bulunarak ödemeye çalışırken bir süre sonra dolan kredi kartı limitleri bu işlemi imkânsız hale getirmekte ve ortaya büyük borçlar çıkmaktadır. Kredi borcunu kapatmanın en kolay yollarından biride kredi kartı yapılandırma hizmetinden yararlanılmasıdır. Bankalar ekstra faiz ve ücret tahsil etmeleri nedeni ile genelde yapılandırma hizmetinde müşterilerine kolaylık sağlarlarken alacağın banka avukatına intikal etmesi sonrasında gerçekleştirilen yapılandırma işlemlerinde hem ödenecek borç artmakta hem de yasal takibe girilmesi nedeni ile kredi kartı iptali gibi sorunlar ortaya çıkmaktadır.

Neden Kredi Kartı Alamıyorum?

Yapılandırmadan Sonra Kredi Kartı Alabilir Miyim
Yapılandırmadan Sonra Kredi Kartı Alabilir Miyim

Bankaların kredi kartı taleplerini reddetmelerinin en önemli nedeni daha önce yasal takip altına girilmesi ve buna bağlı olarak kredi kartı talebinde bulunan kişinin adının kara listede yer almasıdır. Bu nedenle kredi kartı borcu olan kişilerin bu borç banka avukatına aktarılmadan mutlaka yapılandırma için başvuruda bulunmaları ve banka tarafından kredi kartı borcu yapılandırılması gerçekleştirilmelidir. Yine düzenli aylık geliri bulunmayan kişilerin kredi kartı almaları mümkün değildir. Bu nedenle ev hanımları ve öğrencilerin kendilerine kredi kartı çıkarmaları söz konusu olmayıp ancak ek kredi kartı almaları mümkündür. Bu ek kartlar da kredi kartı alma şartlarını taşıyan kişilerin asıl kartları üzerinden yapılabilmektedir.

Nasıl Kredi Kartı Alabilirim? Yapılandırmadan Sonra Kredi Kartı Alabilir Miyim?

Kredi kartı almak için internet üzerinden, cep telefonundan ya da banka şubelerinden başvuruda bulunma imkânı sunulmaktadır. İnternetten kredi kartı başvurusu için başvuruda bulunmak istediğiniz bankanın internet sitesini ziyaret etmeniz ve online kredi kartı başvuru formunu doldurmanız yeterlidir. Cep telefonundan kredi kartı başvurusu için ise T.C. kimlik numarasının banka tarafından belirlenen ilgili cep telefonuna SMS olarak gönderilmesi gerekmektedir. Banka şubesi üzerinden kredi kartı başvurusu için ise tek yapılması gereken kimlik aslı ile banka şubesini ziyaret etmeniz ve şubede size verilecek olan kredi kartı başvuru formu evrakını eksiksiz olarak doldurmaktır.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir