Yapıkredi EFT Saatleri

Yapı kredi EFT Saatleri. Yapı Kredi Bankası ülkemizdeki bankalar arasında yer alan dördüncü büyük özel bankadır. Yapı Kredi Bankası bireysel, kurumsal, ticari, KOBİ gibi müşteri portföyüne ve onların sektörlerine çok geniş bir finansal hizmet ve finansal ürün sunmaktadır. Her sektörde iş yapmakta olan müşterilerine Yapı Kredi EFT saatleri gibi bilgiyi de sunmaktadır.

Yapı Kredi EFT saatleri bilgileri mevcut olan bankanın finansal ürün ve hizmetlerden biri de bankacılık sektöründe oldukça fazla işlem yapılan para transferi işlemidir. Para transferi işlemini bankanızın size sunduğu iki farklı seçeneklerden birini tercih ederek gerçekleştirebilirsiniz. Biri Yapı Kredi EFT saatleri içerisinde yapılabilen EFT işlemi, yani açılımı olan Elektronik Fon Transferi işlemi, bir diğeri ise havale işlemidir.

EFT bir bankada hesabı olan kişinin, farklı bir bankada hesabı olan kişiye Türk Lirası cinsinden yapmış olduğu para transferi işlemine verilen isimdir.

1992 yılında Merkez Bankası tarafından Türk bankacılığı sektöründe EFT işlemi yerini almıştır. EFT sistemi Merkez Bankası tarafından işletilir ve sistemle ilgili her türlü sorun Merkez Bankası sorumluluğundadır. EFT işleminizi internetin olduğu her yerden kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Bankanızın internet bankacılığı, mobil bankacılık, banka şubesi ve ATM’lerden kolayca halledebilirsiniz.

Havale işlemi ise, aynı banka aracılığıyla, bir hesaptan farklı bir şubede olan hesaba para cinsi fark etmeksizin gönderilen para transferi işlemine verilen isimdir.

EFT İşlemi Nasıl Yapılır?

Yapıkredi EFT Saatleri
Yapı kredi EFT Saatleri

Yapı Kredi EFT saatleri içerisinde yapılabilen EFT işlemi için dört farklı birleşene ihtiyacınız vardır. Bu birleşenler; gönderici, göndericinin bankası, alıcı ve alıcının bankası bilgilerinden oluşmaktadır. Yapı Kredi EFT saatleri içerisinde yapılabilen EFT işlemini bu bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde sisteme aktararak başlatabilirsiniz. Sistem hesabınızda EFT işlemini ve EFT işleminizin hizmet bedelinin yeterli olup olmadığını kontrol eder, hesabınızda yeterli miktarda para bulunuyorsa işleminiz bir sonraki aşmaya geçer. Ancak hesabınızda EFT işlemini gerçekleştirebilecek kadar yeterli miktar yoksa, sistem işleminizi bekleterek, ödeme kuyruğunda bekletmeye alır. Bundan sonraki aşama Merkez Bankası EFT sisteminin onay vermesi aşamasıdır, hesabınızda yeterli miktarda para varsa işleminiz onaylanarak, karşı bankanın hesabına anında aktarılır.

Yapı Kredi EFT işleminin dijital ortamda yapılandırılması sonucunda EFT işleminizi internet üzerinden yapabilirsiniz. EFT sistemi sayesinde bireysel ve kurumsal müşteriler, bankaların sunduğu hizmetlerden internet bankacılığını kullanarak yararlanabilirler.

Yapı Kredi EFT Saatleri Ne Zaman?

Her banka EFT işlemi için farklı zaman aralıklarını kullanır. Yapı Kredi EFT saatleri ise hafta içi her gün 09.00 ve 16.45 saatleri arasında gerçekleşmektedir. Yapı Kredi EFT saatleri olan 09.00 ve 16.45 saatleri dışında EFT işleminizi gerçekleştirdiğiniz zaman, işleminiz bir sonraki günün mesai saatlerine kadar bekletilecektir ve bu bekletilme zaman dilimi arasında birçok sorun çıkmaktadır. Bazı bankalar EFT işleminin mesai saatleri dışında gerçekleştirilmesi durumunda Geç EFT Komisyonu adıyla belirli bir miktarı hesabınızdan almaktadır.

EFT işlemi için bir zaman sınırlaması vardır. Çünkü EFT işleminde farklı aracı bankaların onaylama aşaması yer almaktadır. Bu onaylama işleminde farklı bankaların mesai saatleri içerisinde yapmaları gerektiği için, zaman sınırlamasının olması mecbur hale gelmiştir.

Yapı Kredi EFT İşlemi Ücreti Ne Kadardır?

Yapı Kredi EFT saatleri içerisinde yapılabilen EFT işlemi için tüm bankalar farklı miktarlar belirlemişlerdir. Yapı Kredi EFT işlemi ücretleri şu şekildedir;

  • EFT işleminiz İsme Gelen EFT şeklinde ise en düşük 50 TL ve en yüksek 500 TL gibi hizmet bedeli vardır.
  • Yapı Kredi EFT saatleri içerisinde yapılabilen EFT gönderimi mobil şube aracılığıyla gerçekleşiyorsa en düşük 3 TL ve en yüksek 50 TL gibi bir hizmet bedeli vardır.
  • EFT işleminizi internet bankacılığı aracılığıyla gerçekleştirmek isterseniz, en düşük 3,5 TL ve en yüksek 50 TL hizmet bedeli ödemeniz gerekmektedir.
  • YapıKredi EFT saatleri içerisinde yapılabilen EFT işleminizi telefon bankacılığı şeklinde gerçekleştirmek isterseniz, en düşük 20 TL ve en yüksek 50 TL gibi bir hizmet bedeli bulunmaktadır.
  • EFT işleminizi mesai saatleri dışında internet bankacılığı aracılığıyla gerçekleştirdiğinizde Geç EFT Komisyonu adıyla sizden 6 TL alınmaktadır.
  • EFT işleminizi yine mesai saatleri dışında, mobil bankacılık şeklinde gerçekleştirdiğinizde 6 TL geç EFT ücreti bulunmaktadır.
  • Yapı Kredi EFT saatleri içerisinde yapılabilen EFT işleminizi, telefon bankacılığı aracılığıyla mesai saatleri dışında gerçekleştirirseniz, 21 TL Geç EFT ücreti alınmaktadır.
  • Düzenli EFT talimatı ve EFT gönderimi düzenli kira ödeme talimatı için bankanız 2,4 TL hizmet ücreti almaktadır.
  • Yapı Kredi EFT saatleri içerisinde yapılabilen EFT işleminizi nakit olarak göndermek isterseniz en düşük 50 TL ve en yüksek 500 TL gibi bir hizmet bedeli ödemeniz olacaktır.
  • EFT gönderimi işleminizi hesabınızdan gerçekleştirirseniz en düşük 40 TL ve en yüksek 365 TL gibi bir ücretlendirmesi olacaktır.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir