Vakıfbank Nakit Avans Hizmeti Nedir

Artık nakit ihtiyacı herkesin hayatında. Bu yazımızda Vakıfbank nakit avans hizmeti nedir sorusuna cevap vereceğiz. Günümüzde nakit ihtiyaçları bankalar aracılığıyla karşılanmaktadır. Nakit avans ile uygun faizler karşılığında nakit ihtiyacı karşılanabilmektedir. Vakıfbank nakit avans çekimlerine fonlar ve vergileri hariç tutarak net faiz oranı uygulamaktadır. İhtiyaçlarınızı ertelemeden karşılama imkanı tanıyan Vakıfbank Nakit Avans ile geri ödemeler taksit halinde gerçekleştirilebilmektedir. Taksit süreleri 4 ila 9 ay arasında belirlenebilmektedir. Eğer taksit ile ödeme seçeneğini tercih edilirse geri ödemeler mobil veya ATM şubelerinden rahatlıkla takip edilebilmektedir. Vakıfbank’ın sağladığı Nakit Avans miktarından sadece kredi notu ve limiti yeterli müşteriler faydalanabilmektedir. Ödeme süresi geldiğinde ödenmeyen taksitlerde günlük alışveriş faizi oranları işletilmektedir.

Vakıfbank Nakit Avans Başvurusu

Vakıfbank Worldcard ile nakit ihtiyacı 7/24 olmak suretiyle ATM’ler aracılığıyla karşılanabilmektedir. Dileyen müşteriler 444 07 24 hattı aracılığıyla Telefon Şubesine bağlanarak nakit avans kullanımı gerçekleştirebilmektedir. Aynı zamanda İnternet Bankacılığı, Fiziki Şubeler ve Cep Bankacılığıyla da Nakit Avans temini gerçekleştirilebilmektedir. Nakit Avans kartı ile günlük olarak elde edilebilecek maksimum Nakit Avans miktarı 3.000 Türk Lirası olarak belirlenmiştir. Bahsedilen diğer kanallardan da aynı limit miktarı dahilinde çekim sağlanabilmektedir. Vakıfbank nakit avans nasıl çekilir sorusu ile birlikte sıkça dile getirilen en az ne kadar çekebilirim sorunun cevabı ise şu şekildedir; Vakıfbank ile günlük olarak çekilebilecek minimum nakit avans miktarı 250 Türk Lirası olarak belirlenmiştir.

Vakıfbank nakit avans çekim tarihinden ödeme tarihine kadar geçen süre içerisinde işletilmekte olan vergi ve fonları dışta tutmak kaydıyla aylık net faiz oranını baz alarak nakit avans faizini belirlemektedir. Vakıfbank nakit avans nedir sorusunun cevabı dönemlik olarak değişebilmektedir. Çünkü Vakıfbank bazı dönemlerde uyguladığı faiz kampanyası ile olması gerekenden daha düşük oranlarda faiz uygulamaktadır. Güncel faiz oranlarını öğrenmek için Vakıfbank İnternet Şubesini, Telefon Şubesini veya Fizik Şubeleri kullanabilirsiniz. Çekilen tutarın ödenmemesi halinde ise faiz oranına ek olarak günlük gecikme faizi uygulanmaktadır. Aynı zamanda nakit avans çekim işlemlerinde faiz oranları üzerinden olmak kaydıyla %15 KKDF ve %BSMV ücreti tahsil edilmektedir.

Vakıfbank Nakit Avans Hizmeti Nedir
Vakıfbank Nakit Avans Hizmeti Nedir

Nakit avans her ne kadar uzak durulan bir işlem olsa da bazı durumlarda fırsata dönüşebilmektedir. Bu nedenle Nakit Avans Nedir sorusunun cevabı iyi kavranmalıdır. Özellikle son dönemlerde bankalar nakit avans çekimlerini daha cazip hale getirebilmek adına taksitli seçeneklerde sunmaya başlamıştır. Vakıfbank’ta bu bankaların arasında yer almaktadır. Nakit avans çekimi esnasında dikkatli olmak gerekmektedir. Aksi takdirde geri ödeme günü geldiğinde başka türlü sıkıntılarla karşılaşılabilmektedir. Yeni düzenlemeler ile düzenli geri ödeme gerçekleştiremeyen müşterilere nakit avans temini olanaksız kılınmıştır. Bazı durumlarda ise nakit avans çekmek yerine kredi çekmek daha doğru bir hamle olabilmektedir Çünkü nakit avans faizleri normal kredi faizlerine oranla çok daha yüksek olabilmektedir. Elbett bir de bu ürüne başvurabilmek için de kredi notumuzun iyi olması gerekir. Kredi notunuzu öğrenmek için sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Vakıfbank nakit avans hesaplama işlemlerinde online kurumsal sitesi üzerinde herkese açık şekilde kullanıma sunduğu ‘’Hesaplama Araçları’’ aracını kullanmaktadır.  Müşteriler dilediği takdirde 7/24 erişime açık olan hesaplama aracı ile nakit avans hesaplaması yapabilmektedir. Bu araç ile sadece nakit avans değil aynı zamanda kredi ve mevduat hesaplamaları da yapılabilmektedir. Nakit avans hesaplamasında ise düşünülen vade süresi ve tutar miktarı belirlemesinin ardından ‘’Hesapla’’ tuşuna basmak yeterli olmaktadır. Sistem ödeme günlerinden taksit tutarına KKDF oranından BSMV oranına kadar geniş bir bilgi sunmaktadır. Bu sistem aracılığıyla hesaplamaların uzman desteği olmadan tek başına yapılabilmesi mümkündür. Sistem hakkında ki yardım veya detaylı bilgi talepleri müşteri hizmetleri birimine iletilebilmektedir.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir