Vakıfbank EFT Ücretleri

Vakıfbank EFT Ücretleri. Banka işlemleri arasında önemli bir yeri olan para transferi işlemi için kullanılacak çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Para transferi işleminizi gerçekleştirmek için bilinen en eski ve en klasik yöntem olan şubeden para transferi yapabilirsiniz.

Para transferi işleminiz için sadece banka şubelerini ziyaret etmeniz gerekmez. Banka şubelerini ziyaret etmeden de para transferi işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Banka ATM’lerini kullanarak da para transferinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca daha basit yöntemleri kullanarak da para transferi işleminizi yapabilirsiniz. Örneğin bankanın internet şubesini ya da eğer varsa mobil şubesini kullanabilirsiniz. Aynı zamanda telefon bankacılığı hizmetini kullanarak da para transferi işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Para transferiniz için yardım alabileceğiniz iki isim bulunmaktadır. Bunlardan birincisi Elektronik Fon Transferi yani daha fazla bilinen ve kullanılan ismi ile EFT’dir. Bir diğer isim ise havale işlemidir. EFT işlemi ile havale işlemi arasında önemli farklar bulunmaktadır. EFT ile havale işlemi arasındaki farklardan bahsedecek olursak, EFT işlemi ile farklı bankalar arasında para transferi işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Havale işlemi ile ise, sadece aynı bankanın farklı şubeleri arasında para transferinizi yapabilirsiniz. EFT işlemi için belirlenmiş bir EFT saat aralığı bulunmaktadır. EFT saatlerini her banka kendisi belirler. EFT saatleri içinde yapılan EFT işlemleri 5 ile 10 dakika arasında gerçekleşmektedir.

EFT işlemleri için belirlenen bir EFT masraf ücreti bulunmaktadır. EFT masraf ücretini bankalar kendisi belirlemektedir. Her banka EFT işlemi için kendisine göre bir EFT masraf ücreti talep etmektedir. EFT masraf ücreti bankanın hangi kanalını kullanarak EFT işleminizi yaptığınıza göre değişmektedir. EFT işleminizi yapmadan önce EFT işlemi için ödemeniz gereken ücretleri öğrenmelisiniz. Örneğin Vakıfbank ile EFT yapacaksanız, öncelikle Vakıfbank EFT ücretlerini öğrenmelisiniz.

Vakıfbank EFT Ücretleri Ne Kadardır?

Vakıfbank EFT ücretleri, EFT işleminizi yaptığınız banka kanalına göre farklılık göstermektedir.

Eğer banka şubelerini kullanarak EFT işlemi yaparsanız ödemeniz gereken Vakıfbank EFT ücretleri, % 0.4 gibi bir oranda olacaktır. Vakıfbank EFT ücretleri 35 TL ile 300 TL arasında olacaktır. Fakat bankaya düzenli EFT talimatı verirseniz, 2.50 TL gibi bir sabit ücret ödemeniz gerekir.

Vakıfbank internet şubesini kullanarak EFT işleminizi yaparsanız 2.50 TL Vakıfbank EFT ücretleri ödemeniz gerekecektir. Fakat bu ücret saat 16.30’a kadar yaptığınız EFT işlemleri için geçerlidir. 16.30’dan sonra, haftasonları ve resmi tatillerde EFT işlemi gerçekleşmemektedir.

Eğer Vakıfbank çağrı merkezini kullanarak EFT işlemi yaparsanız ödemeniz gereken Vakıfbank EFT ücretleri 20 TL olacaktır.

Eğer sık sık internet bankacılığı kullanıyorsanız, internet bankacılığı şifresini almalısınız. Bu şekilde daha düşük EFT masrafı ile karşılaşırsınız.

Sizin de gözlemlediğiniz gibi en yüksek EFT masraf ücreti, bankanın şubesinden yapılan EFT işlemidir. En düşük EFT masrafı ise internet bankacılığı aracılığı ile yapılan EFT işlemidir. En masrafsız şekilde EFT işleminizi yapmanız sizin için daha uygun olacaktır.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir