Vakıfbank EFT Saatleri

Vakıfbank EFT Saatleri. Türkiye’nin en köklü bankalarından biri olan Vakıfbank, 11 Ocak 1954 tarihinde o dönemin başbakanı olan Adnan Menderes talimatıyla anonim ortaklık şeklinde faaliyete geçmiştir.

Türk bankacılık sektöründe en eski tarihe sahip olan bankalardan olan Vakıfbank EFT saatleri bilgileri mevcut olan bankanın bireysel müşterilerine, krediler, kartlar, yatırım ürünleri, mevduat ürünleri, sigorta ve emeklilik gibi birçok finansal hizmet ve finansal ürünler sunmaktadır. Vakıfbank EFT saatleri bilgilerinin bulunduğu bankanın KOBİ müşterilerine KOBİDOST kredileri, KOBİ sektör paketleri, nakit yönetimi, yatırım, dış ticaret, üye iş yeri ve POS, business kart, tarım kartı, tarım bankacılığı gibi sektörel alanlarda birtakım hizmet ve ürünleri vardır.

Vakıfbank ticari müşterileri için, ticari kredileri, dış ticaret, business card, nakit yönetimi, yatırım, emeklilik ve sigorta, faktöring & leasing gibi birçok finansal hizmet ve ürünleri sunmuştur. Vakıfbank EFT saatleri bilgilerinin mevcut olduğu banka, kurumsal müşterileri için, kurumsal krediler, dış ticaret işlemleri, nakit yönetimi, faktöring & leasing, yatırım, emeklilik ve sigorta gibi hizmetler sunmuştur. Vakıfbank yatırım müşterileri için tahvil / bono, yatırım fonları, altın, VİOP, hisse senedi, tradeOnline, Eurobond, türev ürünleri, piyasa raporları gibi sektörde yardımcı olacak finansal ürün ve hizmetlere yer vermektedir.

EFT ve Havale Nedir?

Bankacılık sektöründe en fazla işlem gören para transferi işlemidir. Bu işlem için bankalar müşterilerine iki farklı seçenek sunmuşlardır. Birincisi yani açılmış hali Elektronik Fon Transferi olan EFT ve havale işlemleridir.

Vakıfbank EFT saatleri içerisinde gerçekleştirilebilen EFT işlemi bankada hesabı bulunan bir kişinin farklı bir banka hesabına sahip diğer bir kişiye Türk Lirası cinsinden yaptığı para transfer işlemidir. Vakıfbank EFT saatleri içerisinde gerçekleştirilebilen EFT işleminin dijital ortamda olmasını sağlayan Merkez Bankası, bankacılığı aktif olarak kullanan tüm bireylere büyük kolaylık sağlamıştır. Bu nedenle EFT işleminizi internetin bulunduğu her yerden rahatlıkla yapabilirsiniz.

Vakıfbank EFT saatleri içerisinde gerçekleştirilebilen EFT işlemini internet üzerinden, internet bankacılığı, mobil bankacılık şeklinde, telefon bankacılığı, bankanın müşteri hizmetleri, banka şubeleri ve ATM gibi birçok seçenekten birini tercih ederek yapabilirsiniz. İsterseniz EFT işleminizi yaparken işlemi kaydedin ve bir sonraki işleminizde bilgilerinizi tekrar aktarmak zorunda kalmayın. İsterseniz bankanıza düzenli EFT talimatı vererek daha kısa bir şekilde işleminizi tamamlayın.

Havalenin EFT’den farkı, hangi para cinsinden olursa olsun bir bankanın farklı bir şubesine aktarılan para transferi işlemidir. Havale işleminizi, EFT işleminde olduğu gibi internetin olduğu her yerden yapabilirsiniz. İsterseniz internet bankacılığı, mobil bankacılık, banka şubeleri ya da ATM’lerden hızlıca gerçekleştirebilirsiniz.

EFT İşlemi ve Havale İşlemi Nasıl Yapılır?

Vakıfbank EFT Saatleri
Vakıfbank EFT Saatleri

EFT işlemi dört bileşenden oluşur. EFT işleminizi gerçekleştirebilmeniz için, bu bileşenlere ihtiyacınız vardır. Bu bileşenler; gönderen, gönderenin bankası, alıcı, alıcının bankası şeklinde yer alır. Bu bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde sisteme aktardığınızda EFT işleminiz başlayacaktır. Sistem bir sonraki aşamada hesabınızın EFT işlemini gerçekleştirebilmeniz için yeterli miktara sahip olup olmadığını kontrol eder. Bu kontrol olumlu bir şekilde sonuçlanınca, Merkez Bankası sistemi onay verir ve bu onayın ardından paranız karşı bankanın hesabına geçmiş olacaktır. Eğer hesabınızda yeterli miktarda para yoksa sistem sizi bekletecek ve ödeme kuyruğuna sokacaktır.

Havale işlemi ise iki farklı şekilde gerçekleşir. IBAN numarası ve hesap numarası ile havale işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Havale işleminizi IBAN ile gerçekleştirmek isterseniz 32 haneli IBAN numarasını, alıcının adı, soyadı ve göndereceğiniz tutarı eksiksiz bir şekilde sisteme aktardıktan sonra gerçekleştirebilirsiniz. Havale işleminizi hesap numarasıyla yapmak isterseniz, şube numarası, hesap numarası, adı, soyadı ve göndereceğiniz miktarı eksiksiz bir şekilde sisteme aktararak işleminizi sonuçlandırabilirsiniz.

Vakıfbank EFT Saatleri Nelerdir?

Bankacılık sektöründe bulunan her bankanın EFT işlem saati farklıdır. Vakıfbank EFT saatleri ise hafta içi her gün 09.00 ve 16.30 arasındadır. Vakıfbank EFT saatleri dışında EFT işleminizi gerçekleştirirseniz, işleminiz bir sonraki günün mesai saatlerine kadar bekletilir. Bazı bankalar EFT işleminizi mesai saatleri dışında yaptığınız için Geç EFT komisyonu almaktadır.

Vakıfbank EFT saatleri konusunda bulunan EFT işleminizin zaman sınırlaması vardır. Çünkü EFT işleminde aracı bankalar bulunduğu için, onların onayının olması gerekmektedir ve bu onayı bankalar mesai saatleri içerisinde yapmaktadır.

Vakıfbank EFT Ücretleri Ne Kadardır?

Vakıfbank EFT saatleri içerisinde gerçekleştirilebilen EFT işlem ücretleri hizmet bedeli şu şekilde belirlenmiştir;

  • Vakıfbank EFT işleminizi bankanızın şubesi aracılığıyla gerçekleştirmek isterseniz, en az 35 TL ve en fazla 300 TL gibi bir hizmet bedeli ödemeniz gerekmektedir.
  • Vakıfbank EFT saatleri içerisinde gerçekleştirilebilen EFT işleminizi internet üzerinden gerçekleştirirseniz 2,50 TL gibi bir hizmet bedeli alınacaktır.
  • Vakıfbank EFT saatleri içerisinde gerçekleştirilebilen EFT işleminizi, müşteri hizmetleri aracılığıyla gerçekleştirmek için, 30 TL gibi bir hizmet bedeli ödemeniz gerekmektedir.
  • Vakıfbank EFT saatleri içerisinde gerçekleştirilebilen EFT işleminiz, isme gelen EFT ödemesi şeklindeyse en az 30 TL ve en fazla 200 TL gibi bir ücreti bulunmaktadır.
  • EFT işleminizi Toplu Ödeme sistemi ile yapılan EFT ödemesi şeklinde gerçekleştirecekseniz 2,50 TL gibi bir ödemeniz olacaktır.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir