Vadeli Altın Hesabı

Vadeli Altın Hesabı. Küçükten başlayıp yatırım yapmak isteyen bireylerin en çok tercih ettikleri yöntem hiç şüphesiz ki altındır. Yapılan araştırmalar sonucunda yastık altı dahil olmak üzere, yatırımda en çok rağbet gören ve kişiler tarafından en çok tercih edilen birikim altındır. Küçük yatırımlar ile başlayıp, yatırımlarını büyütmek isteyen bireylerin ilk aklına gelen banka üzerinden vadeli altın hesabı açtırıp her ay düzenli olarak altınlarının üzerine faiz işleyişi yapmaktır. Ayrıca bireyler, faiz kazanımları ile birlikte altın birikimlerini yastık altından çıkartarak hem daha güvenli bir yol olan, hem de ülke kazancına etki etmeye yaran hesap açtırma yöntemini son günlerde sıklıkla tercih etmektedirler.

Ayrıca bireylerin aklında vadeli altın hesabı mı yoksa vadesiz altın hesabı mı gibi birçok soru işareti de yer almaktadır. Eğer kişiler her ay düzenli olarak altın alımı yapıyor ise vadesiz hesap daha cazip gelmektedir. Ancak vadeli hesap açtırıp bu hesabın üzerinden para çekimi yapmaz ise, vadeli hesabın getirdiği faiz ile birikimlerine ekstra kazanım sağlamaktadır. Çünkü uzun süreli yatırımlarda faiz oranı değişiklik gösterebilecek ve artış sağlayabilecektir.  Ülkemiz de bayanların daha çok ilgi gösterdiği altın hesabı son yıllarda bankalar tarafından girişimcilik üstün de tutulmaktadır.

Vadeli Altın Hesabı Nasıl Açılır

Vadeli Altın Hesabı
Vadeli Altın Hesabı

Bankalardan hesabı açmak için, kişilerin ellerinde 10 gram külçe altına tekabil eden bir altın bulunmalıdır. Altının cismi ve biçiminin önemi yoktur. Bankalar, kişilerin ellerinde ki gramaja göre altın hesabı açmaktadır. Vadeli altın hesabı açmak isteyenlerin yanlarında kesinlikle her türlü takı çeşidi, 22 ayar 24 ayar veya 14 ayar altın gibi bir değer olması gerekmektedir. Bankaların hesabı açmak için sunduğu tek koşul, bireylerin hesap açma talebinde yanlarında bir miktar altın bulundurmasıdır.

Vadeli Altın Hesabının Avantajları Nelerdir

Kişilerin banka güvencesine almış oldukları altınlarının herhangi bir çalınma veya kaybolma durumu ortadan kalmakla birlikte kesinlikle banka güvencesine alınmış olur. Ayrıca bankaların sunmuş olduğu tasarruf mevduat sigortası kapsamına dahil olunur ve hesabınıza banka tarafından ayrıca bir faiz uygulaması yapılır. Altınınıza ekleme yapmasanız dahi, bankaların uygulayacağı faiz ile daha kazançlı bir durumda olacaksınız.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir