Unisom Fiyat

Unisom son zamanlarda en çok aranılan ve kullanılan ilaçlardan bir tanesidir. Unisom fiyat konusu hakkında araştırma yapıyorsanız en doğru adrestesiniz. Merak edenler adına Unisom Uyku İlacı Fiyatı hakkında eczanelerle görüşerek fiyatları aldık.

Şuan Türkiye’de en çok kullanılan ilaçlarden bir tanesi de Unisom’dur. Fakat her şeye gelen zamlar gibi
Unisom’a da zam gelmiştir. Peki 2021 yılında Unisom fiyatı ne olacaktır? Okuduğunuz yazımızın devamında Unisom 25 mg fiyat konusu işlenecektir. Güncel fiyatlar eczanelerden toplanmıştır.

Unisom Nedir ve Ne İşe Yarar?

Unisom halk arasında uyku ilacı olarak bilinmektedir. İlacın içerisindeki etken maddesi de doksilomin süksinattır. Uyku problemi yaşayan vatandaşların rahat bir uyku çekmesini sağlar. İlacı kullanmadan önce doktorunuza danışmanız tavsiye edilir. Çok fazla yan etkisi yoktur. Fakat böbrek problemi olan vatandaşlar özellikle kullanmadan önce doktoruna danışmalıdır.

Ayrıca çocukların bu ilacı kullanması pek de önerilmemektedir. Dolayısıyla çocuklarınıza bu ilacı kolay kolay vermemeniz gerekmektedir. İlaç kullanımını reçetede yazdığı gibi yapmanız önemlidir. Genellikle uyku vakitlerinizde kullanırsınız. Kullandıktan 30 dakika ile 1 saat içerisinde de derin uykunuza kavuşabilirsiniz.

Unisom Fiyat 2021

Unisom fiyatı 2021 itibariyle 10,68 TL olmuştur. Bu bahssettiğimiz 25 mg olan içerisinde 20 tablet olan Unisom fiyatıdır. Yine de en güncel fiyatlar için eczanenize danışabilirsiniz.

Unisom Kullananların Yorumları

Bu ilacı kullananlar genellikle çok derin uykuya daldıklarını belirtirler. Eğer ertesi gün yetişmeniz gereken bir yer ya da yapmanız gereken bir iş varsa birilerine mutlaka sizi uyandırmasını söylemeniz gerekebilir. Ayrıca bazı ilaçlar kullanıldıktan sonra ertesi gün baş ağrısıyla kalkılırken Unisom’da bu olay yoktur. Genellikle baş ağrısı olmadan uyanırsınız. Fakat bunda ilacı kullandığınız doz da önemlidir.

Unisom ne kadar uyutur sorusuna da cevap vermemiz gerekirse bu bünyeden bünyeye değişecektir. Fakat ortalama olarak baktığımızda genellikle 9 ila 15 saat arasında uyutmaktadır.

Unisom Reçetesiz Alınır Mı?

2019 yılına kadar Unisom eczanelerden reçetesiz olarak alınabilmekteydi. Fakat 2019 yılından sonra Unisom ve diğer uyku haplarının tamamı artık eczanelerden reçetesiz alınamaz hale geldi. Dolayısıyla uyku probleminiz varsa doktorunuzla konuşarak kendinize bu ilacı yazdırarak eczanelerden alabilirsiniz.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir