Ucuz Alkol Çeşitleri

Ucuz Alkol Çeşitleri. Ülkemizde şüphesiz alkollü içecek çeşidi bolca bulunmaktadır. Kimileri yerli kimileri ithal olan içkiler sadece tat bakımından değil, fiyatları bakımından da tercih sıralamasına sokulmak zorundadır. Çünkü ithal içkiler yerli içkiler göre çok daha pahalıdır. Bu nedenle alkol severler hem zevklerinden mahrum kalmamak hem de ceplerinden çok fazla para çıkmasını istemediklerinde en ucuz alkol çeşitleri nelerdir öğrenmek için bir arayış içine girerler.

Ucuz Alkol Çeşitleri

2022 güncel alkol fiyatları ucuzlukta incelendiğinde listenin en başındaki isim biradır. Bira üretimi ülkemizde de yapıldığı için diğer ithal içkilere nazaran çok daha uygun fiyatlarla satışa sunulmaktadır. Bira, arpa maltının mayalandırılıp fıçılarda 1,5-2 ay dinlendirilmesiyle elde edilir. Tadını koruması açısından koyu kahverengi ve koyu yeşil şişelere dolum yapılır. Çünkü bu şişeler ışığı geçirmezler ve biranın tadını korumasına yardımcı olurlar. Yeni yılın gelişiyle 2022 yılı için alkol zammı da kaçınılmaz olmuştur. Güncel bira fiyatları; Efes Pilsen Şişe Bira 33’lük (Uzun Şişe) 12 TL, Efes Pilsen Fıçı Bira 50’lik 14,75 TL, Efes Pilsen Malt Şişe Bira 50’lik 13,75 TL, Efes Pilsen Kutu Bira 33’lük 10 TL, Tuborg Gold Şişe Bira 33’lük 13 TL.

Bira ile birlikte yerli rakımızda çok rağbet görmektedir. Rakı ülkemizde olduğu kadar yurtdışında da çok bilinen ve tüketilen bir içkidir. Yurtdışında “Turkish rakı” olarak satılmaktadır. Votka, tekila, şampanya gibi içkilere kıyasla fiyatı daha uygundur. Güncel rakı fiyatları ise; 35’lik Yeni Rakı 92 TL, 70’lik Yeni Rakı 175 TL, 100’lük Yeni Rakı 249 TL, 70’lik Yeni Rakı Yeni Seri 190 TL, 70’lik Yeni Rakı Ala Seri 225 TL, 70’lik Altın Seri 230 TL şeklinde olacaktır. Bira ve rakıya alternatif olarak şarapta çok tercih edilen uygun içkiler arasındadır. İster kırmızı şarap ister beyaz şarap olsun, arkadaş grubunuzla toplantılarınızla hoş sohbetlerinize keyif katacaktır.

Şarap fiyatlarının güncel durumuna bakacak olursak;

Kırmızı Şaraplar

Kavaklıdere Selection Kırmızı Şarap 75’lik 60 TL

Kavaklıdere Prestige Boğazkere Kırmızı Şarap 75’lik 85 TL

Corvus Cabernet Sauvignon Kırmızı Şarap 75’lik 105 TL

Corvus Öküzgözü-Boğazkere Kırmızı Şarap 75’lik 100 TL

Beyaz Şaraplar

Ucuz Alkol Çeşitleri
Ucuz Alkol Çeşitleri

Kavaklıdere Selection Beyaz Şarap 75’lik 115 TL

Kavaklıdere Tatlı Sert Beyaz Şarap 75’lik 146 TL

Corvus Teneia Beyaz Şarap 75’lik 62,5 TL

Doluca Safir Beyaz Şarap 75’lik 55 TL

Fiyat karşılaştırması yaptığınızda bahsettiğimiz içki fiyatları en uygun olan içki fiyatlarıdır. Tekila, votka, viski gibi içkiler çok daha pahalı olduğundan, alkol keyfine ara vermek istemeyen kişiler listelediğimiz içki türlerini düşünebilirler. Bu içkilerin içimleri de votka ve viskiye göre daha yumuşaktır. Özellikle bira hemen her ortamda tüketilebilir.

Alkol Zamları

Alkollü içeceklere yapılan zamlar maalesef ki gün geçtikçe artıyor. Ucuz alkol çeşitleri aramaları artıyor. Yavru vatan olarak adlandırdığımız Kıbrıs da içkinin çok tüketildiği bir yerdir. Fiyatları karşılaştırdığımızda aradaki uçurumu görmek mümkündür. Ülkemizde bir şişe Efes Malt bira ortalama olarak 15 TL’ye satılırken, aynı birayı Kıbrıs’da 5 TL’ye içmeniz mümkündür. Aynı şekilde Tuborg birası ortalama olarak Türkiye’de 15 TL’ye satılırken, Kıbrıs da 5 TL’ye satılmaktadır. Kıbrıs sakinleri alkollü içecekleri bize göre üçte biri fiyatına tüketmektedir.

2022 Yılı Alkol Fiyatları

En uygun fiyatlı içkilerin güncel fiyatlarını sizlerle paylaştık. 2022 yılında ne kadar zam geleceği alkol severler tarafından şu an için merakla bekleniyor. Zamlar yine cep yakacağa benziyor.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir