Tefecilerden Alınan Para Yasal Mı

Tefecilerden Alınan Para Yasal Mı? Kişilerin nakit sıkıntısına düştüğünde ve hayatın getirdiği zorluklar ile mücadele etmek için bankalara başvurdukları kredi için ret cevapları alabilir. Ret cevabı alan kişiler alternatif yollar aramaya başlarlar ve karşılarına çokta bir yol çıkmaz. İlk olarak faktoring şirketlerine başvuran bireyler, yüksek faiz oranları ile karşılaştıklarında ikinci olarak yine bankalara başvuru yaparlar. Bu kez bankalara yapılan başvurular için ipotek yolu veya kefil yolunu kullanmaya karar veren kişiler bankalar tarafından, kredi notlarının düşük olması sebebi ile yeniden ret cevabı alabilirler. Finansal olarak hiçbir işlem yapamayan bireyler, bu kez yolu illegal olan ve Türkiye Cumhuriyeti’nce tamamen suç olarak kabul edilen tefeci yoluna başvururlar.

Tefecilerden Nasıl Para Alınır ve İşlem Nasıl Yürür?

Tefecilerden Alınan Para Yasal Mı
Tefecilerden Alınan Para Yasal Mı

Kişiler bireysel olarak başvurduğu tefecilerden para almak için tefecilerin sunacağı pekte alternatifi olmayan yolları kabul etmek zorundadır. En yüksek oranda faiz, boş senet ve ödenmenin yapılmayacağı durumlarda kişinin üzerine kayıtlı olan her şeyi almak gibi yolları kabul etmiş olurlar. İşin en doğrusu tefeci yoluna hiç bulaşmamaktır. Ancak tefeci yoluna girmiş ve bu yoldan nakit sıkıntısını çözmek isteyen insanlar için söylenecek tek şey, tefecilerin sunduğu teklifleri iyi şekilde düşünüp ona göre hareket etmeleridir.

Tefeci yoluna hiç bulaşmadan nakit ihtiyacını çözmek isteyen bireyler için, senet karşılığında altın satan kuyumcular yolunu önerebiliriz. Tefecilerin sunmuş oldukları faiz oranlarının daha da altında bir faiz oranı sunan kuyumcular, geri ödemede yapmış olduğu taksitlendirme ile de ödemede kolaylık sağlayabiliyorlar.

Tefecilerden Alınan Para Yasal Mı?

Ayrıca hiçbir yasal suçu olmayan kuyumcu yolu ile bireyler nakit sıkıntıları gönül rahatlığı ile çözebilirler. Başka bir alternatif yol ise, senet veya çek yolu ile beyaz eşya veya teknolojik alet alım satımıdır. Yani herhangi bir beyaz eşya veya telefon, tablet, bilgisayar gibi teknolojik ürünleri alarak, başka bir yere ikinci el olarak satabilir ve nakit ihtiyacınızı kısa da olsa karşılayabilirsiniz. Daha sonra senet ile aldığınız yere borcunuzu ödeyebilir ve bu sıkışıklığı hiçbir yasal düzeni bozmadan ve tehdit içermeyen bir yol ile halledebilirsiniz.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir