Taksitli Nakit Avans Hesaplama

Kredi Kartından Nakit Avans Çekmek

Taksitli Nakit Avans Hesaplama. Her ne kadar bireyler üzerinde yüksek faiz oranları sebebi ile nakit avans çekimi ile ilgili olumsuz bir ön yargı oluşmuş olsa da karşılaşılan bazı durumlarda aslında nakit avans çekimi oldukça doğru bir hamle olabilmektedir. Bankalar müşterileri için nakit avansı cazip kılabilmek ve kullanım oranını arttırmak amacı ile taksitli nakit avans seçeneği geliştirmiştir.

Hemen hemen herkes hayatının belirli bir döneminde acil nakit ihtiyacı duyabilmektedir. Bu süreçte en kolay yöntemlerden biri kredi kartından nakit avans çekimi yapmaktır. Daha önceleri bu işlem oldukça kolayken şimdilerde yapılan yeni düzenlemeler ile nakit avans kullanımı önceye oranla daha zor hale gelmiştir. Bireylerin kredi kartlarından nakit avans çekebilmeleri için bir takvim yılı içerisinde ekstre borçlarının %50’lik kısmını en az 3 defa ödemeleri gerekmektedir. Ödenmemesi halinde ise tüm borç ödenene kadar kart nakit avans işlemine kapatılmaktadır.

Taksitli Nakit Avans Ne Demektir?

Taksitli Nakit Avans Hesaplama
Taksitli Nakit Avans Hesaplama

Bankalar nakit avans kullanım oranlarını yukarı çekmek için taksitli nakit avans yöntemini geliştirmiştir. Bu yöntem ile müşteriler kredi çeker gibi kredi kartlarının limitleri doğrultusunda nakit çekerek borçlarını taksitlendirebilmektedir. Borcun geri ödenmesi aşamasında taksit olarak aylara bölünebilme özelliği neden ile oldukça kullanışlı ve kolay bir yöntem olan taksitli nakit avans kısa vadede geri ödeme yapamayacak olanlar için oldukça faydalı bir uygulamadır.

Taksitli Nakit Avans Hesaplama

Kredi kartlarınızdan çekeceğiniz taksitli nakit avans ihtiyaçlarınız ile ilgili hesaplamaları direk olarak bankamatikten yapabilirsiniz. Çünkü hemen her banka hem nakit avans hem de taksitli nakit avans için farklı oranlar uygulayabilmektedir. Bu nedenle en doğru hesaplamayı banka müşteri temsilcilerinden öğrenebileceğiniz gibi kredi kartınızı bankamatiğe taktıktan sonra da öğrenebilirsiniz.

Taksitli nakit avans ödemeleriniz belirlenirken hem bankanın uygulamış olduğu faiz oranları önemlidir hem de sizin seçeceğiniz taksit adeti. Taksitlerinizi ne kadar kısa vadeye bölerseniz üstleneceğiniz masraf o kadar az olmaktadır. Yani, taksitli avans rakamınızın belirlenmesinde vadede oldukça önemlidir. Bazı bankalar dönemsel olarak faizsiz nakit avans kampanyaları da yapabilmektedir.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir