Şubesiz Bankacılık Nedir

Günümüzde masrafların daha az olması sebebi ile tercih edilmiş ve hizmete sunulmuş pek çok şubesiz olan bankalar ortaya çıkmıştır. Şubesiz bankacılık nedir diyecek olursanız bankalara gidilmeden de işlerinizi halledebileceğiniz bir sistem olup gerek telefon ile görüşerek gerek de interneti kullanmak koşuluyla bu hizmetlerden en kısa sürede cevap alabilirsiniz.

Ülkemizde de çok sayıda banka rekabet ortamında olduklarından dolayı bankalarının şubesiz hizmet veren birimlerini oluşturmaya başlamışlardır. Şubesiz bankacılık nedir diye merak edenler için bu bankalardan bahsedecek olursak Finansbank’ın oluşturdukları Enpara,  Yapı Kredi’nin Nuvo, A Bank için Dijital, Denizbank için Dijital Deniz, TEB’in CEPTETEB’i, Kuveyt Türk bankasının Senin Bankan ve Garanti Bankası İGaranti hizmetlerini bunlara örnek gösterebiliriz.

Alınabilecek Hizmetler Nelerdir?

Şubesiz Bankacılık Nedir
Şubesiz Bankacılık Nedir

Şubesiz hizmet anlayışıyla banka hizmetlerinden en kısa ve en kolay biçimde yararlanabileceğiniz hizmetler bankalarınız tarafından sizlere sunulmaktadır. Öncelikle bu hizmetlerden yararlanmak istiyorsanız yapmanız gereken internet bankacılığından ya da direk bankanızdan bu hizmetler için kullanacağınız internet bankacılığı şifrenizi almanız gerekecektir.

Hesabınızdan başka bir hesaba para yatırmak istiyorsanız bankalarda sıra beklemeden telefon ile ya da internet bankacılığını kullanarak bu işleminizi çok kısa bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Telefon bankacılığında müşteri temsilcinizle irtibata geçerek de size gösterdiği adımlarla da internetiniz yoksa işleminizi çok kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Yaptığınız hizmetleri de internet bankacılığınız aracılığı ile takip edebilir ve işlemlerinizi yönlendirebilirsiniz. Cepte uygulamaları olan bankacılık hizmetlerini de telefonlarınıza indirdikten sonra banka hesaplarınızdaki hareketleri görebilir ve telefonunuzla da işlemleri yapabilirsiniz.

Şubesiz Bankacılık Nedir?

Aynı zamanda bankaların rekabetlerinin artmış olmasından çoğu banka yaptığınız bazı işlemler için hesabınızdan ek ücretler almamaktadırlar. Bu da bankaların arası rekabetten dolayı tercih edilmiş olan bankanın müşterilerine sunmuş oldukları ayrıcalıklardandır. Günümüzde çoğu banka hesap hareketlerinden ya da otomatik ödeme talimatlarından dolayı müşterileri için de çeşitli kampanyalar sunmaktadırlar. Bu kampanyaların geneli ise, yapılan alışverişlerde kullanıcılara ekstra puanlar vermek ya da alışverişlerde harcanan tutarların bir kısmının iade edilmesi gibi olmaktadır. Aynı zamanda, QNB Finansbank tarafından uygulanan Enpara hizmetlerine baktığımız zaman, para aktarım işlemlerinden ücret alınmadığını da görmekteyiz.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir