Sigortasız Kredi Nasıl Alınır

Sigortasız Kredi Nasıl Alınır? Krediler bireylerin acil nakit ihtiyaçları için en çok tercih ettikleri ürünler olmasının yanı sıra bankalarında en çok kazanç elde ettikleri ürünlerdir. Bireyler ihtiyaç duydukları takdirde dilerlerse hali hazırda çalışmakta oldukları bankalardan dilerlerse de farklı bankalardan kredi talebinde bulunabilmektedir. Söz konusu kredi başvurularını karar verdikleri bankanın internet sitesinden, SMS numarasından ya da en yakın şubesinden gerçekleştirebilirler. Ancak, ön koşuldan geçmesi halinde bireylerden banka şubesine iletmeleri için bir takım belgeler istenmektedir.

Bireyler talep edilen belgeleri müşteri temsilcilerine ilettikten sonra hem bireysel hem de bankanın kendi kriterleri doğrultusunda bir değerlendirmeden geçirilmektedir. Bankalar müşterilerin durumlarını değerlendirirken özellikle aylık sabit gelirlerine, mevcut kredi notlarına ve çalışıp çalışmadıklarına bakmaktadır.

Kredi notu ile ilgili KKB kayıtları dikkate alınırken aylık sabit gelir belgesi için ise son aya ait maaş bordrosu ya da şayet varsa kira gelirlerini ispat eden belgeleri dikkate almaktadır. Ayrıca, bankalar kredi talebinde bulunan kişilerin son altı ayda sigortalı olmalarını oldukça önemsemektedir. Sigortasız kişilere bankalar çok fazla güven göstermemektedir.

Peki, Sigortasız Kredi Nasıl Alınır?

Sigortasız Kredi Nasıl Alınır
Sigortasız Kredi Nasıl Alınır

Daha önceleri çok mümkün olmasa da son dönemlerde bankalar sigortasız olarak çalışmakta olan bireyleri de müşteri portföylerine eklemek adına yeni formüller geliştirmiş ve yeni kredi ürünleri sunmaya başlamıştır.

Örneğin herhangi bir yerde sigortalı çalışan olarak görünmeseniz dahi bankadan kredi kullanabilmeniz için varsa gayrimenkullerinizden el ettiğiniz kira gelirlerini beyan edebilirsiniz. İspatlanır kira gelirlerinizin olması halinde ihtiyaç kredisinden, konut ve araç kredisine kadar birçok kredi ürününü de kullanabilirsiniz.

Kira gelirinizin olmaması halinde ise sigortasız kredi kullanmak için resmi tapusu üzerinde bulunan taşınmazlarınızı bankaya ipotek ettirerek ipotek karşılığı verilen kredi ürünlerinden yararlanabilirsiniz. Bankaların görevlendirmiş olduğu ekspertizlerin hazırlayacağı rapora istinaden söz konusu taşınmazınızın %50’den %75 değerine kadar kredi kullanabilirsiniz.

Ayrıca bazı bankalar bireylere maaş yazısı karşılığında da kredi kullandırabilmektedir. Bu durumda işyerinizden aylık gelirinizi beyan eden bir yazı almanız ve şirket yetkilinize imzalatmanız gerekmektedir. Şirket yetkilinizin şirket imza sirkülerinde bulunan imza fotokopisi ile maaş yazınızı beyan etmeniz halinde bazı bankalardan kredi kullanabilirsiniz.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir