Senetle Para Almak Mantıklı Mı

Senetle Para Almak Mantıklı Mı? Kişilerin yaşadığı zorlu dönemler ile acil paraya ihtiyaç duyması halinde kredi çekme talebi bankalar tarafından askıya alınır veya reddedilir ise, kişi için yapılabilecek tek yol borç para bulmaktır. Borç para bulmak için bireyler, tanıdıkları insanlardan, faktoring şirketlerden, kefil yolu ile krediden faydalanamıyor ise, yapabilecek pek bir şey kalmamış demektir. Bireylerin bu kez yapacağı tek yol senet karşılığı borç para almak olacaktır. internet üzerinden arama yaptığınızda en çok karşınıza çıkabilecek alternatif yol, senet karşılığında altın satan kuyumculardır. Senet karşılığında belirli tutarda altın veren ve taksit ile ödeme sağlayabileceğiniz bu yol aylık faizi ile dudak uçurtacak yöndedir. Yüksek faiz oranları ile, ödeyeceğiniz borç, aldığınız senet tutarının birkaç misli şeklinde artabilir ve buda sizleri zora sokabilir.

Kuyumcu Dışında Alternatif Bir Yol Var Mı?

Senetle Para Almak Mantıklı Mı
Senetle Para Almak Mantıklı Mı

Uygulanan faiz oranları ile kuyumculardan senet karşılığı altın almak istemeyen bireyler daha geniş bir arama yelpazesi açmak durumunda kalabiliyorlar. Eş dost tavsiyeleri, internette aranan senet karşılığı para bulma yöntemleri gibi yollar kişileri bazen dolandırıcılığın pençesine düşmekle karşı karşıya getirebilecek nitelikte olabiliyor. İnternetten aranılan çoğu senet işlemleri ile birlikte tehlikenin ağına düşebilirsiniz. Burada da karşımıza çıkan oldukça tehlikeli ve yasak olan tefecilerdir. İnternetin gelişmesi ile birlikte sosyal medya ağlarına dahi bulaşan tefeci çeteleri, bireylerin boş senede imza atması sonucu kazandıkları paralarla gücüne güç katmaya devam etmektedir.

Senetle Para Almak Mantıklı Mı?

Modern tefecilik olarak adlandırılan bu yol ile, esnafların dahi boş senede imza attırarak hukuki yönden de bireyleri avucuna aldığı bir sistemdir. Tefeci yöntemi ile para almak yöntemi asla tavsiye edilebilecek bir yöntem değildir. Oldukça tehlikeli olan bu yol, tamamen illegal olarak yürütülmekle birlikte birçok tehlikeyi de içinde barındırmaktadır. Senet ile para bulma yöntemlerinden birisi de çek veya senet karşılığında beyaz eşya veya elektronik alet satın almak ve daha sonra satın alınan bu eşyaları elden çıkarmaktır. Almış olduğunuz fiyatın çok altında bir fiyat ile satabileceğiniz bu ürünler başınızın belaya girmesi gibi bir durumu da ortadan kaldırmaktadır.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir