Şekerbank EFT Ücretleri

Şekerbank EFT Ücretleri. Bankacılık alanında önemli bir işlem olan para transferi işleminizi bankanın çeşitli kanalları aracılığı ile yapabilirsiniz. Para transferi işleminiz için kullanabileceğiniz banka kanalları şunlardır;

  • Bankanın şubesini ziyaret etmek
  • Bankanın ATM’lerini kullanmak
  • İnternet bankacılığı hizmetini kullanmak
  • Telefon bankacılığı hizmetini kullanmak
  • Bankanın mobil uygulamasını kullanmak

Para transferi işleminiz için iki yöntem bulunmaktadır. Birinci yöntem Elektronik Fon Transferi yani daha fazla kullanılan ismi ile EFT işlemidir. İkinci yöntem ise havale işlemidir. EFT ile havale işlemleri çok sık olarak karıştırılan iki bankacılık işlemidir. EFT işlemi ile havale işlemi arasındaki farklardan bahsedecek olursak, EFT işlemi farklı bankalar arasında yapılan para transferi işlemidir. Havale işlemi ise aynı bankanın farklı şubeleri arasında yapılmaktadır. EFT işlemi için bankalar EFT masraf ücreti talep ederler. Havale işlemi için ise bankalar genel olarak herhangi bir ücret talep etmez.

EFT işlemi havale işlemine göre daha fazla kullanılan bir bankacılık işlemidir. EFT işlemi için bankalar tarafından belirlenen EFT saatleri vardır. Her banka EFT saatini kendisi belirler. Eğer EFT saatleri dışında EFT işlemi yaparsanız işleminiz hemen gerçekleşmeyecektir. İşleminizin gerçekleşmesi için ilk EFT saatine kadar beklemeniz gerekecektir. Fakat bankanın EFT saatleri içinde EFT işleminizi yaparsanız 5-10 dakika arasında para transferi işleminiz gerçekleşecektir.

EFT işleminiz için Şekerbank EFT saatleri olduğu gibi bir de EFT ücretleri bulunmaktadır. EFT ücretleri de her banka için farklılık göstermektedir. Bankalar EFT ücretlerini kendisi belirler. Örneğin Şekerbank EFT ücretleri, Şekerbank tarafından EFT masraflarına göre belirlenmektedir.

Şekerbank EFT Ücretleri Ne Kadardır?

Şekerbank EFT Ücretleri
Şekerbank EFT Ücretleri

Şekerbank EFT ücretleri, EFT işleminizi hangi kanal ile yaptığınıza göre değişmektedir. Eğer Şekerbank banka şubelerini kullanarak EFT yaparsanız kasa için 42-315 TL, hesaptan ödendiği zaman 35,70-315 TL gibi bir EFT ücreti ödemeniz gerekecektir.

Şekerbank EFT işleminiz için banka şubelerini değil de bankanın internet şubesini, telefon bankacılığı hizmetini ve de ATM’leri kullanırsanız ödemeniz gereken Şekerbank EFT ücretleri değişecektir.

İnternet bankacılığı kullanılarak yapılan EFT işlemleri için 3 TL Şekerbank EFT ücretleri talep edilmektedir. Fakat transfer edilecek para miktarının 500.000 TL’yi geçmesi halinde ödemeniz gereken EFT işlem ücreti 37,50 TL olacaktır.

Şekerbank telefon bankacılığı hizmetini kullanarak yapacağınız EFT işlemleri için 12,50 TL Şekerbank EFT ücretleri alınır. Eğer transfer edeceğiniz para miktarı 500.000 TL’yi geçerse 37,50 TL gibi bir EFT ücreti ödemeniz gerekecektir.

Şekerbank telefon bankacılığı ile yapacağınız EFT işlemleri için ise 12,50 TL Şekerbank EFT ücretleri ödemeniz gerekecektir. Yine aynı şekilde para transferi için göndermek istediğiniz para 500.000 TL’yi geçmesi durumunda 37,50 TL EFT işlem ücreti ödemeniz gerekir.

Şekerbank ATM’leri aracılığı ile de EFT işleminizi yapabilirsiniz. Eğer Şekerbank ATM’lerini kullanırsanız ödemeniz gereken Şekerbank EFT ücretleri 6 TL olacaktır. EFT işleminiz için en masraflı banka kanalı bankanın şubeleridir. EFT işleminiz için en masrafsız banka kanalı ise internet şubeleridir.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir