Scalping Nedir

Scalping nedir, sık sık ve minimum fiyat aralıklarında hızlı işlem yapılması anlamına gelir. Başka bir deyişle küçük kar elde etmek amacıyla çok kısa süreli pozisyon almak anlamına da gelmektedir. Bunun içinde açıkçası ekranın başından ayrılmadan takip etmek gerekiyor. Bugün forex piyasalarında küçük yatırımcılarında kar elde etmesi amaçlı uygulanılmasına izin verilen bu yöntemi kullanan kişilerde scalper olarak adlandırılmaktadır. Scalperler bu işlemi yaparken hızlı davranmak zorundadırlar. Belli bir kar amacı güderler ve bu amacı yakaladıklarında hemen pozisyonu kapatırlar. Bunun içinde firmaları da araştırmak zorundasınız. Tabi scalping yapmak için kaldıraç kullanmanız gerekmektedir.

Scalping Nedir? (Kaldıraç Nedir?)

Scalping Nedir
Scalping Nedir

Bunu en basit dille şöyle anlatmak istiyorum. Tabi ki bu konuda hiç bilginiz olmadığını düşünerek den yola çıkacağım. Bir pozisyon açacaksınız bunun bir kısmını kendi paranızdan bir kısmını da borçlanarak yani size ait olmayan bir parayı destek olması amacıyla kullanarak kar elde etmeniz anlamına gelmektedir. Scalping yapan kişiler için kaldıraç kullanmak çok önemlidir. Doğru tahminler ve doğru hamlelerle kazancınızı yükseltme şansını yakalamış olursunuz. Ama tabi aynı zamanda riskli de bir durum olduğunu belirtmek isteriz.

Sonuçta 15 dakika içinde çok iyi paralar kazanılabileceği gibi aynı şekilde para kayıpları da olabilmektedir. Bu tür kayıplar yaşamamak adına bu anlamda bilgi alabileceğiniz kişilerden de destek alabilirsiniz. Hatta almalısınız diye söylemekte zarar görmüyorum açıkçası. Bugünkü makalemde scalping nedir sorunuza basit anlatımlarla cevap vermeye çalıştım. Yararlı olduğuna inanarak bol kazançlar diliyorum.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir