Pazar Günü EFT Yapılır Mı

Pazar Günü EFT Yapılır Mı? Günümüzde bankacılık işlemleri oldukça gelişmiştir. Bankacılık işlemleri için bankaların şubelerini ziyaret edebileceğiniz gibi telefon bankacılığı hizmetini de kullanabilirsiniz. Aynı zamanda bazı bankalar için mobil uygulama hizmeti de bulunmaktadır. Artık bankaların sunmuş olduğu hizmetler ile işlemleriniz oldukça kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir. Bankacılık işlemlerinden biri de EFT’dir. EFT yani Elektronik Fon Transferi ile farklı bankalar arası para transferi yapılmaktadır. Bir diğer bankacılık işlemi ise havaledir. Havale işlemi ise aynı bankanın farklı şubeleri arasında gerçekleşmektedir.

EFT işlemi için bankalar tarafından belirli bir ücret talep edilmektedir. Her bankanın EFT işlemi için müşterilerden talep ettiği ücret farklıdır. EFT işlemi için genel olarak bankalar 1 TL ile 4 TL arasında bir ücret talep eder. EFT işlemleri ücretli olmasına rağmen havale işlemleri için genel olarak herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

Pazar Günü EFT Yapılır Mı?

EFT işlemi ile ilgili birçok soru vardır. Örneğin pazar günü EFT yapılır mı sorusu genel olarak sorulan bir sorudur. Pazar günü EFT yapılır mı sorusunun cevabını öğrenmek istiyorsanız yazımızın tamamını okumalısınız.

Pazar Günü EFT Yapılır Mı
Pazar Günü EFT Yapılır Mı

EFT işlemleri için her banka tarafından ayrı ayrı belirlenen bazı saatler vardır. EFT saatlerini bankalar kendileri belirlemektedir. Fakat genel olarak EFT saatleri sabah 9.00 ile başlayarak akşam 17.00’de son bulmaktadır. Yine de bankadan bankaya farklılık gösteren EFT saatlerini kendiniz öğrenmelisiniz. Bankaların günlük olarak EFT için ayırdığı saatleri öğrendikten sonra şunu da bilmelisiniz ki bankalar cumartesi ve pazar günleri EFT işlemlerini yapmamaktadır. Eğer EFT işleminizi yapmak istiyorsanız bankanın belirlediği EFT saatleri arasında EFT işleminizi yapınız.

Belirlenen saatler arasında EFT işlemlerinizi gerçekleştiremediyseniz eğer haftaiçi bir günse diğer günde işlemleriniz gerçekleşecektir. Fakat Cuma günü EFT işleminizi yapmak isterseniz belirlenen saatleri kaçırdığınız zaman işlemlerinizin gerçekleşmesi için 2 gün beklemeniz gerekecektir. Çünkü bankalar Cumartesi ve Pazar günleri EFT işlemlerinizi yapmazlar. Bazı bankalar EFT ile transfer etmek istediğiniz parayı alır ve hesabında bekletir, ilk iş günü yani Pazartesi günü EFT işlemlerinizi gerçekleştirir. EFT işlemi herhangi bir yoğunluk olmadığı zaman 5 ile 10 dakika arasında bir sürede gerçekleşir. Eğer bir yoğunluk varsa 30 dakika ile maksimum 3 saat arasında bir zamanda EFT işleminiz gerçekleşecektir.

EFT yapacağınız zaman öncelikle EFT yapacağınız bankanın EFT saatlerini daha sonrasında ise EFT ile para transferi yapacağınız bankanın EFT saatlerini öğrenmelisiniz.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir