Migros Alkol Fiyatları

Migros Alkol Fiyatları. Alkollü içecekler ülkemizde sıklıkla tüketilen ve içerisinde tamamen doğadan gelen meyvelerin yer aldığı bir gevşetme, rahatlatma içeceği olarak bilinmektedir. Bunun için alkoller kişiyi kendisinden geçirip geçirmeme, kişinin bilinç düzeyini etkileyip etkilememe ve kişiyi gevşetip gevşetmeme gibi durumlarına bağlı olarak farklı kategorilere ayrılmaktadır. Tüm bu kategoriler alkollerin çeşitleri olarak bilinmektedir. Bu makalede alkollerin çeşitleri ve yaklaşan yılbaşına yönelik fiyatlarındaki son durumları üzerinde durulacak, Türkiye’nin güvenilir alışveriş mağaza zinciri Migros’taki fiyatları hakkında en güncel alkol fiyatları migros haliyle bilgiler verilecektir. Bütün bu yönleri bakımından alkol çeşitlerini öncelikle alt başlık halinde değerlendirmek gerekmektedir.

ALKOL ÇEŞİTLERİ

Alkol çeşitleri genel olarak rakı, bira, şarap ve viski diye dört ana çeşit altında bulunmaktadır. Votkalar da biraların içerisinde yer alan tamamen farklı bir karışım sıvılarıyla kimyasal maddelerin eklenerek oluşturulduğu alkollü bira içkisidir. Bu ayrımın bilinmesinin ardından her birinin sahip olduğu alkol oranlarının da matematiksel değerlerle ifade edilmesi gerekmektedir. Ancak bu şekilde kişinin alkolden etkilenme derecesi ve bilincinin kayıp olup olmadığı anlaşılabilir. Bilindiği üzere alkol tüketiminde dünyada ilk sırada bulunan Avrupa ülkesi Fransa’dır. Öyle ki geçmişten beri alkolü de özellikle şarap alkolünü üretenler Fransızlar olmuştur.

Zaten birçok Fransız ressamın yağlı boya tablolarına bakılacak olunursa sürekli şarap içen Fransız asilzadelerin ve senyörlerinin var olduğu hemen görülecektir. Bu bakımdan alkollerin ne şiddette en iyi olduğunu bir Fransız kadar hemen hemen kimse bilemez desek doğru bir tespit olacaktır. Bunu takip eden ülke elbette Rusya ve İspanya olarak karşımıza çıkacaktır. Alkolün en çok tüketildiği coğrafyalar hakkında kısa bir açıklama yapıldıktan sonra migros alkol fiyatları konusuna yeniden dönmek gerekmekte ve en çok bulunan alkollerin hakkında da bilgiler sunmak gerekmektedir.

Yeni Rakı – Migros Alkol Fiyatları

Migros Alkol Fiyatları
Migros Alkol Fiyatları

Rakı cinsinin kuşkusuz en eski içkisi olması bakımından günümüzde de sürekli olarak tüketilen başlıca içkidir. Özellikle Tekirdağ rakısı dünyaca ünlü ve Türkler tarafından da tarih boyunca en fazla tüketilmiş olan geleneksel alkollü içkilerden birisidir. Tekirdağ rakısı Migros mağazalarında şu an itibariyle güncel anlamda şu fiyatlarla satılmaktadır;

35’lik: 45 TL

70’lik: 88 TL

100’lük: 110 TL

Chivas Regal Viski

%40 alkol oranıyla en tesirli alkollü içkiler arasında gelen viskilerin başında Chivas Regal dünyaca ünlü İskoç markası gelmektedir. Bakıldığında ise en güncel içki fiyatları migros bakımından şu fiyatlarla sahip olduğu görülmektedir;

35’lik: 155 TL

70’lik: 285 TL

100’lük: 390 TL olarak satıldığı görülmektedir.

Altınbaş Rakı

Altınbaş rakı da sıklıkla tüketildiği için mutlaka bu yılbaşının da en çok tüketilecek alkolleri arasında gelecektir. %55 oranındaki alkol oranıyla Altınbaş rakı fiyatları olarak güncel haliyle; 35’lik 110 TL, 70’lik 226 TL, 100’lük ise 350 TL olarak satıştadır.

Gilbey’s Gin Şarap

Şarap türlerinden birisi olarak özünde tahılın yanında meyan kökü, tarçın ve melek otuyla bilinen karışımlarla yapılarak satılan güvenilir ve güçlü alkol etkisi bulunan ürün olarak; 35’lik 85 TL, 70’lik ise 207 TL üzerinden satışı yapılan ürünlerdendir.

MİGROS ALKOL YAPIMI

Migros alkol yapımı bakımından tamamen Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın izni ve Sağlık Bakanlığı’nın onayı ile kendisine özel fabrikasında üretim gerçekleştirmektedir. Türkiye’nin önde gelen alışveriş mağazalarından birisi olarak dünden bugüne kadar süreklilik esasında hizmetler veren mağaza alkollü içecekleri barındırması yönüyle de her yerden kolaylıkla satın alınabilecek bir ürün olma özelliğini taşımaktadır.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir