Kuveyt Türk EFT Saatleri

Kuveyt Türk EFT Saatleri. Türkiye’nin bankacılık sektöründe önde gelen bankalarından biri olan Kuveyt Türk, 1989 yılında özel finans kurumu olarak kurulmuştur. Kuveyt Türk Bankası özellikle faizsiz bankacılık sistemine göre finansal ürünlerini ve hizmetlerini sürdürmektedir. Faizsiz bankacılık sistemine yer veren birkaç bankadan biri olan Kuveyt Türk Bankası, bu özelliğine göre sektörde yerini almıştır. Kuveyt Türk Bankası’nın bankacılık ürünleri, finansman ürünleri, kredi kartları ve POS cihazları, altın bankacılığı ürünleri, uluslararası bankacılık ve esnaf bankacılığı gibi finansal ürün ve finansal hizmetleri mevcuttur. Kuveyt Türk EFT saatleri konusunda yer alan EFT işlemleri ise tüm bankalarda olduğu gibi, Kuveyt Türk Bankası’nda da sıkça gerçekleştirilmektedir.

Havale Nedir?

Havale çalıştığınız bankanın farklı bir şubesinde hesabı olan kişiye yaptığınız para transferine verilen isimdir. EFT ile çok karıştırılan bir terimdir.

Kuveyt Türk EFT saatleri konusunda yer alan EFT’nin havaleden farkı, çalıştığınız bankadan, başka bir banka şubesine para aktarma işleminin daha aşamalı ve uzun olmasıdır. EFT işlemi ilk olarak  Merkez Bankası’nda bulunan EFT-EMKT Sistemi’nden onay verildikten sonra ilgili diğer bankaya geçer.

Kuveyt Türk EFT saatleri konusunda kast edilen EFT işlemi havaleden farklı bir işlem olarak kabul edildiği için, herhangi bir zaman sınırlaması yoktur. Çünkü havale işlemi çalıştığınız bankanın farklı bir şubesine para transferinin gerçekleştirilmesi olduğu için bu işlem aşamalı değildir ve uzun sürmez. Kuveyt Türk EFT saatleri konusunda yer alan EFT işleminde ise farklı bir bankaya para transferi gerçekleştirildiği için mesai saatleri içerisinde olmak zorunda.

EFT Nedir?

Kuveyt Türk EFT Saatleri
Kuveyt Türk EFT Saatleri

Kuveyt Türk EFT saatleri konusunda yer alan ve açılımı Elektronik Fon Transferi olan EFT işlemi bankacılık sektöründe her gün sıkça yapılan işlemlerden biridir. Elektronik fon transferi hesabınızın olduğu bankayla, başka bir bankada hesabı olan kişiye Türk Lirası cinsinden yapılan para transfer işlemine verilen isimdir. Kuveyt Türk EFT saatleri konusunda yer alan EFT işlemi, Türkiye’de ilk olarak Merkez Bankası tarafından 1 Nisan 1992 yılında ödemelerin internet üzerinden gerçekleşmesini sağlamıştır.

Elektronik Fon Transferi işlemini bankada hesabınız olarak ya da herhangi bir bankada hesabınız olmadan gibi iki farklı seçenekle gerçekleştirebilirsiniz. IBAN’a, kredi kartına, müşteri numarasına ya da isme Kuveyt Türk EFT saatleri içerisinde EFT yapabilirsiniz.

Eğer isterseniz daha kolay ve hızlı bir şekilde internet aracılığıyla EFT işleminizi gerçekleştirmeniz mümkün. Çalıştığınız bankanın bireysel bankacılık hizmetiyle, şubeye gitmeden daha kolay bir şekilde EFT gerçekleştirebilirsiniz. EFT işleminizi gerçekleştirirken bu işlemi kaydettiğiniz zaman, bir sonraki EFT işleminizi çok daha kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirmenizi sağlamış olursunuz. EFT işleminizi;

  • Kuveyt Türk Bankası’nın internet bankacılığı hizmeti aracılığıyla ya da cep telefonunuza ücretsiz indirebileceğiniz mobil bankacılık hizmetiyle,
  • Kuveyt Türk Bankası telefon bankacılığı hizmetiyle,
  • Kuveyt Türk Bankası’nın herhangi bir şubesinden ya da herhangi bir ATM’sinden gerçekleştirebilirsiniz.

EFT Nasıl Yapılır?

Günümüzde internet üzerinden, Kuveyt Türk EFT saatleri içerisinde kolaylıkla yapılabilen işlemlerden olan EFT işlemini farklı kanallar aracılığıyla gerçekleştirmek mümkün.

İsterseniz çalıştığınız bankanın herhangi bir şubesine giderek, EFT işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. İsterseniz internet üzerinden, internet bankacılığı hizmetiyle hesaptan para transferleri menüsünden EFT işlemini işaretledikten sonra para transferi yapacağınız kişinin bankaya ait hesap bilgilerini yazmanız gerekmektedir.

EFT işlemi yapacağınız miktara ek olarak bankanın işlem bedeli olarak belirlediği miktarda para transferi miktarına eklenecek ve hesabınızdan toplam ücret olarak düşecektir. EFT işlem ücreti her bankaya göre değişmektedir ve bu ücreti her banka kendisi belirlemektedir.

Kuveyt Türk EFT saatleri içerisinde yer alan EFT işlemini hafta içi her gün mesai saatleri arasında gerçekleştirebilirsiniz. Eğer Kuveyt Türk EFT saatleri konusunda mevcut olan EFT işleminizi mesai saatleri dışında yaparsanız, işleminiz ertesi gün mesai saatleri arasında gerçekleşir. Resmi tatillerde EFT işleminiz gerçekleştirilmez.

Ayrıca fatura ödemelerinizi internet bankacılığı üzerinden Kuveyt Türk EFT saatleri konusunda kast edilen EFT işlemi şeklinde ödeyebilirsiniz. Kredi kartı, telefon faturası, doğalgaz, elektrik, su, okul taksiti, farklı alanlardaki aidat ödemeleri ve bağışlar EFT işlemi ile kolay ve hızlıca gerçekleşir.

Kuveyt Türk EFT Saatleri Ne Zaman?

Kuveyt Türk EFT saatleri konusunda yer alan EFT işlemini gerçekleştirmek isteyen müşteriler için banka şubesinden ve internet bankacılığı aracılığıyla yapmış olduğunuz işlemlerin farklı bir saat uygulaması vardır. EFT işleminizi bankanın şubesinden gerçekleştirecekseniz sabah 09.00 ile 16.55 saatleri arasında yapabilirsiniz. EFT işleminizi internet bankacılığı aracılığıyla gerçekleştirecekseniz, sabah 09.00 ile 17.20 saatleri arasında yapabilirsiniz. EFT işlemi yaptığınızda genelde anında farklı bir bankaya ait hesapta miktar yer alıyor ama yoğun olan günlerde bu süre yarım saate kadar uzayabiliyor. Kuveyt Türk EFT saatleri konusunda yer alan EFT işlemi, bankanın yarım gün hizmet verdiği zamanlarda 09.00-11.45 saatleri arasında yapılıyor.

Kuveyt Türk EFT İşlem Ücreti Ne Kadar?

Kuveyt Türk EFT saatleri konusunda yer alan EFT işlemi ücretleri 28 TL – 363 TL arasında değişiyor. Gelen EFT ödemesi 21 TL – 144 TL arasında bir hizmet bedeline tabiidir. Toplu EFT gönderiminin 3 TL – 244 TL arasında bir hizmet bedeli vardır. Diğer EFT işlemlerinden olan mobil bankacılık, internet bankacılığı, ATM ve telefon bankacılığı ile ücretsiz olarak gerçekleştirebilirsiniz

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir