Kredi Ve Kredi Kartı Borcu

Kredi Ve Kredi Kartı Borcu Olan Kişi Yurt Dışına Çıkabilir Mi? Zaman zaman doğan ihtiyaçlar sebebiyle kişiler sunulan en iyi fırsatların olduğu bankalara giderek kredi kartı talebinde bulunmaktadır. İlk etapta kişinin aylık bütçesine göre ayarladığı ve belirli bir limitte açtırdığı kredi kartları kullanımından dolayı büyük bir rahatlık sağlasa da zamanla limit artırımına da gidilere borçların yığınla birikmesi de kaçınılmaz olabilmektedir.

Çeşitli yöntemlerle ödemeye çalışılsa da tedbirsiz her kullanımdan sonra aynı sorunlar tekrar yaşanarak kredi kartı borçları kişinin ödemesini de imkânsız bir hale getirerek giderek yığılma gösterebilmektedir. Biriken ve ödenmeyen kredi kartları da kişiler açısından her ay eve gelen ihbarnameleri ve susmayan banka telefonlarını da beraberinde getirmektedir. Giderek faizlenen ve ödenmeyen kredi kartı borçları sonrasında bankalardan kara listeye alınıp bazı hizmetlerden yararlanılmasını önlemektedir. Peki, kredi veya kartı borcunuzdan dolayı yurtdışına çıkışınız da önlenir mi?

Kredi Ve Kredi Kartı Borcu
Kredi Ve Kredi Kartı Borcu

Ülkemizdeki sürekli güncellenen ve yenilenen yasalar ile TMSF tarafından yasal takip kararı çıkarılmadıkça bu sorundan da kurtulmuş oluyorsunuz. Planladığınız yurtdışı seyahatlerinizi kredi veya kredi kartı borcunuz olsa dahi gerçekleştirebiliyorsunuz. Sizin yurtdışına çıkmanızı engellemek gibi hiçbir bankanın bir yetkisi bulunmamakla birlikte bir müdahale de kesinlikle gerçekleştirilemiyor.

Kredi Ve Kredi Kartı Borcu Olan Kişi Yurt Dışına Çıkabilir Mi?

Geçmiş dönemlerde uygulanan kanunlara göre kanuni takip işlemleri başlatılan kişilerin yurtdışına çıkması engelleniyor ve yasağı bulunuyordu. Bu durumun ise kişilere bir haksızlık olarak görülerek kanun yeniden düzenlemeye girişildi ve artık kanuni takipte dahi olsanız kredi veya kredi kartı borcunuzdan dolayı yurtdışına çıkmanıza hiçbir engel bulunmamaktadır.

İnsanlar hayatın her dönemi harcamalarını yaparlar ve sürekli olarak her zaman bir borç bulunabilir. Böyle durumlarda yurt dışı yasakları koymak mümkün olan bir olay olmamakla beraber bankaların da çalışma politikalarına aykırı bir durumdur. Bunun dışında bankalar zaten kişilerin yurtdışı kredi kartı harcamaları için bile müşterilerine teşvikte bulunurlar.

Kredi borcunuzdan veya kredi kartı borcunuzdan dolayı da hiçbir banka size yurtdışı yasağı koyamaz ve koymayı söz konusu bile edemez. Bütün bunlar göz önüne alındığında yurtdışı seyahatlerinizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir