Kredi Notu Yükseltme Teknikleri

Kredi Notu Yükseltme Teknikleri. Kredi notu, kredi kullanmak isteyenlerin kabusu konumunda bulunuyor. Daha önce bankalardan kredi veya kredi kartı kullanan herkesin bir kredi puanı vardır. Kişiler arası borç para alırken, nasıl ki borcunu düzensiz ödeyen veya ödemeyen birisine güvenip borç veremiyorsanız, bankalar da sizin güvenilirliğinizi kredi notunuza göre ayarlıyor. Daha önce ki yıllara ait olan borcun ödenmemesi, ödenecek gücün olmaması gibi durumlarda, bankalar ile görüşülüp borç yapılandırılmasına gidilmesi önerilir. Borç yapılandırması demek, dönemsel borcunuzun uygun bir ihtiyaç kredisi yolu ile ödenmesi ve kredi notunuzun bir nebze de olsa kurtulması anlamına gelmektedir.

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir? Kredi Notu Yükseltme Teknikleri

Kredi notunu yükseltmek için yapılacak ilk adım, önceki dönemleriniz de sicilinizi temiz bırakmak, yani borçlarınızı düzenli bir şekilde ödemektir. Kişilerin yanıldığı ve en çok kredi notunu düşürdüğü konu ise, aylık net gelirlerinin kredi veya kredi kartları ödemelerine yetemiyor olması. Bunun için aylık net gelirin, aylık ödeme bilançosuna uyarlanması en temel ve en güvenilir yoldur. Kişiler aylık gelirlerinin daha altında bir kredi taksiti ile karşılaştığında, ödemelerinin daha kolay yapılması içten olacaktır.

Kredi Notu Yükseltme Teknikleri
Kredi Notu Yükseltme Teknikleri

Her bireyin şu anki kredi notunu bilmesi ve kredi notuna göre, bankalardan kullanacağı kredi arasında bağlantı kurması önerilir. Kredi notunu öğrenmek için bankalardan kişisel bilgileriniz ile, bankaların belirlediği minimum bir ücret karşılığında işlem yaptırabilirsiniz. Ayrıca, findeks internet sitesinin sunduğu ayrıcalık ile sisteme giriş yapabilir ve daha sonrasında kredi notunuzu kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Bunun için findeks internet sitesi de sizlerden minimum bir ücret talep edecektir. Sisteme ilk kez girenler için sadece KDV ücret kesen sistem, daha sonra ki girişler de KDV dahil 9 TL gibi bir ücret kesmektedir.

Kredi Notu Kredi Kartı İle Bağlantılı mıdır?

Kredi kartının aylık düzenli ödeme şartı olduğu için kredi puanınız ile yakından ilgisi vardır. Kredi kartınız ile yaptığınız harcamalarınız sonrasında, aylık ödemelerinizin gecikmesi sonucu kredi notunuz etkilenebilir ve puanınız düşebilir. Yüklü bir şekilde kredi kartı borcu olay bireyler, kredi kartını almış oldukları bankaya giderek borç yapılandırması yapabilir ve kredi notunun düşmesini engelleyebilirler.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir