Kredi Kartı Borcumu Ödeyemiyorum

Kredi Kartı Borcundan Dolayı Eve Haciz Gelir Mi?

Kredi Kartı Borcumu Ödeyemiyorum Ne Olacak? Ülkemizde pek çok kişi tüketici kredilerine ihtiyaç duyup talep ederken çoğu zaman harcamalarında aşırıcılığa kaçtığından dolayı ödemelerde zorluk çekmektedir. Çoğu zaman ödenmeyen borçların üzerine bir de faiz eklenmesi kredi kartı sahiplderinin en çok canını sıkan nedenler arasındadır. Kredi kart kullanıcılarının bütçeyi aşması ve ödeme de ki sıkıntılar ile karşı karşıya kalması çoğu zaman haciz durumları ile karşı karşıya kalmalarını bile sağlayan sorunlar arasında gösterilebilir.

Kredi Kartı Borcumu Ödeyemiyorum Ne Olacak?

Kredi Kartı Borcumu Ödeyemiyorum
Kredi Kartı Borcumu Ödeyemiyorum

Kredi kartı kullanıcılarının borçlarını ödeyememesi durumunda kişi hakkında yasal bir süreç başlatılacaktır. Eğer kredi kartı borcunun ödenmemesi durumunda bankalar nezdinde bir idari takip söz konusu olacaktır. Bu durum ne yazık ki hiç istenmeyen icra takibine kadar bile uzanabilmektedir. Tabi ki şunu da belirtmeliyiz ki iş yasal takibe varmadan önce tüketiciye 90 günlük bir süre tanınmaktadır. Eğer bu süre içerisinde tüm borcunuzu kapatma girişiminde bulunursanız hiçbir yasal takibin başlamasına izin vermeden sadece gecikme faizi ödersiniz.

Yasal prosedürle uğraşmak zorunda kalan kredi kartı tüketicileri için 90 günlük süre aşımı sonrası zamanın olduğunu söyleyebiliriz. 90 günlük süreç içinde bile dahi borcunuzu ödeyemezseniz idari takip hemen ardından başlar. Mail ya da iletişim kanalları ile banka tarafından size ulaşılmak için eylemlerde bulunarak sözlü ya da yazılı uyarılar yapılır. En son aşamada sizinler tekrar iletişime geçilerek 7 günlük bir süre tanınmaktadır. Geciken 90 günlük borcunuzun bir an önce ödenmesini beyan ederek sözlü uyarıları tekrar banka tarafından duyabilirsiniz.

Ek Süre Sonunda Haciz Başlatılır Mı?

İdari takibin başlaması ardından yeniden yapılandırma talebinde bulunabilirsiniz. Eğer verilen süreç içinde tekrar bir ödemenin yapılaması durumunda yasal takip paketi içerisinde ki kara listeye adını yazdırmak zorunda kalırsınız. Fakat olumlu bir cevap vermeniz dâhilinde önünüze banka tarafından yeni bir ödeme planı koyulacaktır. Bu ödeme planına da yanaşmaz ve hala ödememekte ısrarcı olursanız hukuki süreç ne yazık ki başlatılacaktır. Hukuki sürecin sonunda icra vakaları ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

By admin

One thought on “Kredi Kartı Borcumu Ödeyemiyorum Ne Olacak?”
  1. […] Kredi kartı borcu ödenmediği takdirde banka ilk işlem olarak ilgili kredi kartını kullanıma kapatmaktadır. Takip eden 3 ekstre döneminde üst üste kredi kartı borcu ödenmezse bu durumda kredi kartı kullanıma kapatılmaktadır. Bu dönemde dilerseniz bankanıza başvuruda bulunarak kredi kartı borcu taksitlendirme başvurusunda bulunma hakkınız vardır. Borcunuzu ödemediğiniz halde ise hakkınızda yasal takip başlatılmakta ve adınız kara listeye alınarak bir daha bankalardan kredi kartı ve kredi ürünlerini kullanmanız nerede ise imkansız hale getirilmektedir. […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir