İşcep Nedir

İşCep Nedir? İşcep, İş Bankasının müşterilerine sunmuş olduğu bir avantajlı dünyadır. Şubede gerçekleştirebileceğiniz işlemlerinizi daha hızlı ve daha kolay gerçekleştirmek amacı ile geliştirilen bir uygulamadır. Uygulama mobil bir uygulama olup, kullanmak için ilk önce indirme yapılması gerekmektedir. Android kullanıcıları için Play Store üzerinden, IPhone kullanıcıları için ise, App Store üzerinden rahatlıkla indirebilirsiniz. Online bankacılık ve cep telefonu üzerinden sağlanılan kolay bankacılık olarak nitelendirilen, yeni nesil bankacılıktır. İşcep kullanmak için öncelikle aktivasyon işlemlerini başarı ile yapmanız gerekmektedir. Eğer İş Bankası bireysel müşterisi değilseniz, herhangi bir şube üzerinden İşcep hizmeti alabilir ve bireysel müşteri olabilirsiniz. İş Bankası bireysel müşterisi olduktan sonra yapılması gerekler ise;

  • Programı internet üzerinden indimek ve aktif olarak programın kullanılması için İşCep Cep Anahtarı kullanılması gerekmektedir.
  • Uygulamayı aktif etmek için İşCep uygulamasına giriş yapılması gerekmektedir
  • Sisteme giriş için, İş Bankası sistemlerine kayıtlı olan müşteri numaranızı ve daha önceden almış olduğunuz İşcep şifrenizi girmeniz gerekmektedir.
  • Daha sonra cep telefonunuza gelen SMS yardımı ile açılan ekranda ki anahtar numarasını girmeniz gerekmektedir.
  • Şifre giriş işlemi bittikten sonra uygulamayı kullanabilirsiniz.

İşCep Nedir ve Hangi İşlemler Yapılmaktadır?

İşcep Nedir
İşcep Nedir

Şubelerde sıra beklemek istemeyenler ve işlemlerini daha hızlı bir şekilde halletmek isteyenler için üretilmiş bir uygulama olan İşCep, ATM üzerinden gerçekleştirilebilecek işlemleri de bünyesinde bulundurarak birçok işlemde öne çıkmaktadır. Yatırım fonları için yapılan işlemler, fon alım satım işlemleri, her türlü fatura işlemleri, ATM üzerinden kartsız olarak para çekme ve işlem yapabilme özelliği, havale ve eft gibi birçok işlemleri oldukça hızlı ve kolay bir şekilde yürütebilirsiniz.

Uygulamayı kullanmaya başladıktan sonra şubelere veya ATM’lere gitmeye gerek kalmadığı anlayacaksınız ve şubelerde sıra beklerken geçen zamanınızı daha verimli olarak kullanabileceksiniz. İnsanların ortak düşüncesi olan güvenlik konusuna değinecek olur isek, İş Bankasının güvencesi ile sistemlenmiş olan bu uygulama tamamen güvenlik duvarı ile örülmüş durumdadır. İşcep uygulaması için güncel telefonunuza her girişinizde gelecek olan mesaj sayesinde, güvenlik daha arttırılmış bir şekildedir. Ayrıca hesabınıza sizden başkası etkileşim gösteriyor ise veya siz böyle bir durumdan şüphe duyuyor iseniz, müşteri temsilcisine bağlanıp gerekli olan tüm işlemleri hızlıca halledebilirsiniz.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir