İş Bankası Ek Hesap

İş Bankası’nın vatandaşlara sunmuş olduğu “iş bankası ek hesap” sayesinde vadesiz hesabınızda paranız olmasa dahi para çekebiliyor; havale veya EFT gibi her türlü işleminizi de sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebiliyorsunuz.

“Paranız Bittiğinde Kendini Yenileyen Hesap”

Ek hesap, ihtiyacınız olduğu her durumda otomatik olarak devreye giriyor. Bu şekilde de kiranız, faturalarınız veya taksitleriniz de aksamamış oluyor ve gecikme faizine girmiyor. Ek hesabınızdan para kullandığınızda bunu ödemek için şubeye gitmeniz de gerekmiyor, çünkü kullanmış olduğunuz miktar vadesiz hesabınıza yatırıldığında o an otomatik olarak alınıyor ve kullanmış olduğunuz tutar için ise sadece kullanmış olduğunuz gün kadar faiz ödüyorsunuz.

Eğer siz de İş Bankası ek hesap açtırmak gibi bir düşünceye sahipseniz, internet bankacılığından, telefon bankacılığından veya şubelerden bu işleminizi rahatlıkla gerçekleştirerek ek hesap başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

İş Bankası Ek Hesap İşleyişi Nasıl Oluyor?

İş Bankası Ek Hesap
İş Bankası Ek Hesap

İş Bankası’nın müşterilerinde sunmuş olduğu “Ek Hesap” özelliğinde hesabınız eksi bakiyede iken ek hesabınızın bağlı olduğu vadesiz banka hesabınıza herhangi bir para girişinde bulunduğunuzda hesap otomatik bir şekilde krediyi kapatıyor. Kullandığınız krediye ise sadece kullanmış olduğunuz gün kadar faiz işlemesi uygulanıyor. Ek hesabınızın faiz ödemelerini ise hesaba başvururken belirleyebilir, istediğiniz günü de seçebilirsiniz.

Üstelik vadesiz hesabınıza verecek olduğunuz her türlü ödeme ( otomatik ödeme talimatları) hesabınız içerisinde nakit olmadığı anlarda sizin yerinize ödeme yapıyor. Ek hesabın diğer bir avantajı ise faiz oranlarının çok düşük olması. Çünkü kullandığınız gün ve miktar kadar faiz ödüyorsunuz. Hesaba para ödemesi yaptığınız anda hesap düzelir ve faiz sona ermiş olur.

Ek Hesap Faiz Oranları:

İş Bankası’nın yeni uygulaması “Ek Hesap” hizmetinin faiz oranları oldukça düşük oluyor. Buna bağlı olarak ise %1,90 ile % 2,02 arasında gidip geliyor. Bu ise oldukça cazip gelmekte, nedeniyse tamamen masrafsız olması oluyor.

Örneğin; 1500 TL ek hesap üzerinden kullandığınız durumda 30 gün sonra ödemek zorunda olacağınız tutar 1536-40 TL oluyor yani 36-40 TL gibi fazladan bir ödeme çıkmış oluyor. Başka bir örnekle 10 gün sonra hesaba para yatırmanız halinde ödeyeceğiniz faiz miktarı sadece 15 – 17 TL arasında oluyor. Bu yaptığımız ise yaklaşık bir hesaplamadır.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir