İş Bankası Bankamatikten Havale

İş Bankası Bankamatikten Havale Nasıl Yapılır? Teknolojinin hızla ilerlemesi ve beraberinde birçok yeniliği getirmesinin ardından insanlar için daha önceleri külfet olarak görülen birçok iş şimdilerde oldukça kolay bir şekilde halledilebilmektedir. Bunlardan en önemlisi de hiç şüphesiz ki bankacılık alanında getirilen yeni uygulamalardır.

Daha önceleri hemen herkes bankacılık işlemleri için banka şubelerine gidip saatlerce bekleyip hem zaman kaybetmekte hem de gereksiz bir yorgunluk yüklenmekteydi. Ancak günümüzde insanlar banka şubelerinde gereksiz zaman harcamak istemedikleri için birçok işlemi gerçekleştirebilmek adına hemen her yerden ulaşabildikleri internet bankacılığından ve atmlerden faydalanmaktadır. Hemen her semtte bulunan bankaların atmlerine kolaylıkla ulaşabilen bireyler para yatırmadan para çekmeye, kredi başvurusundan hesap hareketlerini incelemeye kadar hemen her işlemlerini gerçekleştirebilmektedirler. Evrak beyanı gerektirmeyen tüm işlemler kolaylıkla bankamatiklerden yapılabilmektedir.

Havale Nedir?

İş Bankası Bankamatikten Havale
İş Bankası Bankamatikten Havale

Havale aynı bankanın birbirinden farklı şubeleri içerisinde bulunan farklı hesaplar arasındaki nakit transferlerine verilen isimdir.  Aynı banka içerisinde yapılan bir transfer işlemi olması sebebi ile de yapılacak nakit aktarımı EFT gibi uzun sürmez aksine oldukça kısa sürede gerçekleşmektedir.

İş Bankası Bankamatikten Havale İşlemi

Diğer tüm bankaların bankamatiklerinde olduğu gibi İş bankası bankamatikten havale işlemi yapmak için de ihtiyacınız olan tek bilgi havale işlemini yapacağınız kişinin hesap bilgilerinin doğru olmasıdır. İşbankası Bankamatiklerinden havale işleminizi dilerseniz hesap kartınızla, dilerseniz de hesap bilgilerinizle yapabilirsiniz.

Kartınız ile işlem yapmak için bankamatiğe kartınızı yerleştirmeniz ve şifrenizi girmeniz gerekmektedir. Ana menü açıldıktan sonra önce para aktarma sonra havale bölümlerine girerek havale işlemini gerçekleştireceğiniz kişiye ait T.C. Kimlik numarasını, hesap numarasını ve şube kodunu girerek göndereceğiniz rakamı belirtmeniz yeterlidir.

Kartınızın yanınızda olmadığı durumlarda ise bankamatikten kartsız işlem tuşuna basmanız gerekmektedir. Sonrasında yine para yatırma bölümünü seçerek öncelikle kendi T.C. Kimlik numaranızı ve cep telefonu numaranızı girmeniz ve arkasından havale işlemini gerçekleştireceğiniz kişinin T.C. Kimlik, Şube ve Hesap numaralarını girmeniz yeterlidir. Ne kadar yatıracaksınız o tutarda parayı bankamatiğe yerleştirip onay verdikten sonra işleminiz gerçekleşecektir. İşbankası bu işlem için sadece 5.-TL ücret almaktadır.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir