İpotekli İhtiyaç Kredisi

Bugün birçok insan için en önemli kredi türlerinden olan ipotekli ihtiyaç kredisi hakkında sizleri bilgilendirmek isteriz. Öncelikle sizler herhangi bir şekilde ve yüksek miktarda olan bir kredi almak istediğiniz zaman kesinlikle ipotekli ihtiyaç kredisini tercih edebilirsiniz. Bunu günümüzde her banka sizlere belirli olan faiz oranlarıyla sunar. Aslında bu tip kredinin normal olan ihtiyaç kredisine göre çok daha avantajlı olduğunu kesinlikle iddia edebiliriz. Örneğin sizler her zaman için normal bir kredi kullandığınız zaman çok daha fazla olan faiz oranıyla bunu alırsınız. Aynı şekilde de sizlerin kullanacağı bir normal kredide neredeyse 1.000-2.000 TL gibi bir ücreti boş yere ödemiş olacaksınız. Oysa ipotekli ihtiyaç kredisinde bu durum asla böyle değildir.

İpotekli İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır?

İpotekli İhtiyaç Kredisi
İpotekli İhtiyaç Kredisi

Sizler eğer ipotekli olan bir kredi kullanacağınız zaman herhangi bir bankaya gidebilir ve size ait olan bir taşınması teminat göstererek hem daha uzun vadeli ve hem de son derece uygun olan faiz oranlarıyla kredi alabilirsiniz. Ancak burada önemli olan nokta adından da anlayacağınız gibi, ipotek ettirecek bir mal varlığınızın da mutlaka olması, sizlerin de bunu bankaya teminat olarak sunması gerekiyor.

Önemli olan ipotekli ihtiyaç kredisinin avantajları arasında daha yüksek tutarda borçlanma fırsatı vardır. Bu ne demektir kısaca bilgi verebiliriz. Sizler ipotekli ihtiyaç kredisi aracılığıyla ipotek edebileceğiniz sizin adınıza ve hatta bir aile bireyi adına tapulu olan konutun veya taşınmazın değerinin yarısına kadar ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz. Bu aslında şu demektir; örneğin sizin teminat olarak gösterdiğiniz taşınmasın değeri hesaplanır ve değerinin de 200.000 TL olduğu ortaya çıkar. Sizler bu durumda da son derece rahat bir şekilde bankadan 100.000 TL kredi çekebilirsiniz. Ama bu durum normal kredi de asla geçerli olmaz.

Borçlarınızı tek bir yerde birleştirip faiz oranını düşürmek istediğiniz zaman kesinlikle ipotekli ihtiyaç kredisi kullanmanız önerilir. Birçok bankada birikmiş olan kredi ya da kredi kartı borçlarınız varsa eğer, bir konut ipotek olarak gösterilebilir ve tüm bu borçlar tek bir çatı altına toplanmış olur. Bu sebepler de son derece önemli olan bir kredi türü olduğunu ve de avantajlı olduğunu ifade edebiliriz.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir