ininal kart

İninal Kart nedir? Son zamanlarda sıkça karşılaştığınız ininal kart hakkında bilinmezleri cevaplıyoruz. Banka kartları ve kredi kartlarının geçtiği her yerde kullanabileceğiniz ön ödemeli, yani bilgileriniz çalınsa bile en fazla yüklemiş olduğunuz tutar kadar riske maruz kalabileceğiniz ödeme yöntemidir. İninal Kartı 12 yaşın üzerindeki herkes, banka hesabı açmasına gerek olmadan, Migros, Migros Jet, PTT Şubeleri, D&R, Teknosa, Vatan Bilgisayar, TveK, Kim Market vb. pek çok noktadan 5 TL’ye satın alıp kullanmaya başlayabilir.

İninal Kart Nasıl Kullanılır?

İninal Kart ilk alındığı zaman kullanım limiti 300 TL ile sınırlıdır. 300 TL’den sonra harcama ve yükleme yapabilmek için kartın ininal.com web sitesinden ya da İninal Kart mobil uygulamasından kişiselleştirilmesi gereklidir. Bu kişiselleştirme işleminden sonra aylık yükleme ve harcama limiti 750 TL’ye yükseltilmektedir. Her ay sonunda, ay içinde yapılan yükleme/harcamalar sıfırlanarak sonraki ay limit tekrar 750 TL olarak güncellenmektedir. Tüm hesap hareketlerinizi akıllı telefonlarınıza indireceğiniz İninal Cüzdan uygulaması sayesinde takip edebilirsiniz.

Şimdilik nakit çekim yapılamayan İninal Kartla kredi kartları ve banka kartlarının geçtiği her yerde ödeme yapabilirsiniz. Kartınızın kaybolması ya da çalınması durumunda müşteri hizmetleri vasıtasıyla kartınızı iptal ettirmeniz gerekir. Adınıza başka kart varsa çalınan/kaybolan kartınızdaki bakiyenin o karta veya bildireceğiniz IBAN’a aktarılmasını sağlayabilirsiniz. Kişiselleştirilme işlemi yapılmamış kartlarda ödeme yapılma imkânı bulunmamaktadır.

ininal kart
ininal kart

İninal Kart Para Çekme

İninal Karta para yüklemek çok kolay! Dilerseniz ParaMara uygulaması ile banka ve kredi kartlarınızdan para aktarımı yapabileceğiniz gibi EFT ile de yükleme yapabilirsiniz. İlave olarak başta Ziraat, Halk, İş, Garanti, Akbank ATM’leri gelmek üzere pek çok banka ATM’Sinden, PTT Şubeleri ve PTT Matik’lerden, Migros ve Migros Jet ile pek çok seçkin gazete bayisinden N Kolay noktalarından ve başka İninal Kartlardan para yatırma işlemi yapabilirsiniz.

Ücretlendirme Nasıl Oluyor?

İçinde bakiye bulunan kartlardan aylık 2 TL servis ve kullanım ücreti alınırken, bakiye olmayan kartlardan bu ücret alınmadığı gibi sonraki aya borç olarak da devretmez. Yani Şubat ayında kartınızda bakiye yoksa mart ayında bakiye olması halinde sadece mart ayına ilişkin ücret alınır. Bunun haricinde işlem yapılan kanala göre değişmekle birlikte para yatırma işlemlerinde yatırılan tutarın %2’sine kadar ücret tahsil edilebilmektedir.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir