ing eft ücreti

İNG EFT Ücreti oldukça sık sorulan sorulardan bir tanesidir. Banka işlemleri arasında para transferi işleminin önemli bir yeri vardır. Para transferi işlemi ile istediğiniz miktarda parayı istediğiniz bankanın hesabına kısa bir süre içinde aktarabilirsiniz. Para transferi işlemleri için bankanın çeşitli kanallarını kullanabilirsiniz. Dilerseniz bankanın şubesini ziyaret ederek para transferi işleminizi yapın, dilerseniz de bankanın ATM’lerini, internet bankacılığı hizmetini, telefon bankacılığı hizmetini kullanın. İstediğiniz banka kanalı ile para transferi işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Para transferi işlemi için iki yöntem bulunmaktadır. Para transferi adına kullanabileceğiniz birinci yöntem, Elektronik Fon Transferi yani daha fazla kullanılan ve bilinen ismi ile EFT işlemidir. Para transferi adına kullanılan ikinci yöntem ise havale işlemidir. EFT ve havale işlemleri çok sık olarak karıştırılan iki bankacılık işlemidir. EFT ile havale arasındaki farklardan bahsedecek olursak, EFT işlemi farklı bankalar arasında para transferi işlemidir. Havale ise aynı bankanın farklı şubeleri arasında para transfer etmenizi sağlar. EFT işlemi için bankalar belirli bir ücret talep etmektedir. Havale işlemi için ise genel olarak herhangi bir ücret talep edilmez.

EFT işlemi havale işlemine göre daha fazla kullanılır. EFT işlemi ile yapacağınız para transferi için bankalar belirli bir ücret talep etmektedir. Fakat bankaların talep ettiği bu ücret sabit değildir. Her banka EFT ücretini kendisi belirler. Bankalar tarafından belirlenen EFT ücretleri bankalar arasında farklılık göstermektedir. Örneğin ING Bank EFT ücretleriING Bank tarafından belirlenir ve diğer bankaların EFT ücretlerinden farklıdır.

ING Bank EFT Ücretleri Ne Kadar?

ing eft ücreti
ing eft ücreti

ING Bank ile yapacağınız EFT işlemi için ING Bank’ın sizden talep edeceği ücretler bankanın hangi kanalını kullanarak EFT yaptığınıza bakılarak farklılık gösterir. ING Bank’ın mobil şubesi ve internet şubesi ile yapacağınız EFT işlemleri, şubeden veya ATM ile yapacağınız EFT işlemleri, telefon bankacılığı ile yapacağınız EFT işlem ücretleri farklılık göstermektedir.

ING Bank internet ve mobil şubeden yapacağınız ING Bank EFT ücretleri 3.50 TL olarak belirlenmiştir. 16.00 ile 17.15 arasında yapacağınız EFT işlemleri geç EFT olarak adlandırılır ve geç EFT ücreti de 6.00 TL’dir.

ING Bank şubesi ile yapacağınız ING Bank EFT ücretleri 39 TL ile 349 TL arasında değişmektedir. % 0.5 gibi bir oran söz konusudur. Minimum ING Bank EFT ücretleri 39 TL’dir. Bu demek oluyor ki 100 TL EFT yapmak isteseniz de ödemeniz gereken ING Bank EFT ücretleri 39 TL olacaktır. Geç EFT saatlerinde yapılan işlemler için ise minimum olarak 47.25 TL ödemeniz gerekecektir.

İNG EFT Ücreti Telefon Bankacılığından

ING Bank telefon bankacılığı ile yapacağınız EFT işlem ücretleri 15 TL ile 50 TL arasında değişmektedir. % 0.4 gibi bir oran vardır. Minimum ING Bank EFT ücretleri 15 TL’dir. Geç EFT işlem ücretleri ise minimum 25 TL’dir.

İNG EFT Ücreti ATM’den

ING Bank ATM’den yapacağınız EFT ücretleri ATM’den sadece kayıtlı EFT yapabilirsiniz. Kayıtlı EFT işlemi için ise 5 TL talep edilir. Geç EFT saatleri yani 16.00-17.15 arasında yapılan EFT işlemleri için 6 TL ödemeniz gerekir. Kayıtlı EFT işlemi yapabilmeniz için internet ya da telefon bankacılığından EFT işleminizi tanımlamalısınız.

ING Bank EFT ücretleri bu şekilde belirlenmiştir. Sizin de gözlemlediğiniz gibi internet bankacılığı ve mobil şube ile yapılan EFT işlemleri daha uygun bir fiyat ile yapılmaktadır. Şubeden EFT yapmak ise daha masraflı olacaktır.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir