ing eft saatleri

Günümüzde bankalar sayesinde birçok işlemimizi kolaylıkla halledebiliriz. Türkiye’nin önde gelen bankalarından olan ING Bank müşterileri için birçok finansal ürün ve hizmet sunmaktadır. ING Bank hizmetlerinden biri olan ING Bank EFT saatlerinin yanında, bireysel bankacılık, özel bankacılık, KOBİ bankacılığı gibi hizmetleri de mevcuttur.

EFT Nedir?

Bankacılık sektöründe en çok yapılan işlemler arasında para transferi yer almaktadır. Para transferi iki şekilde gerçekleşiyor. Birincisi, EFT, yani Elektronik Fon Transferi işlemi ve ikincisi ise havaledir. EFT, Türk Lirası cinsinden çalıştığınız banka hesabınızdan, başka bankalara yapmış olduğunuz para transferine denir.

EFT’yi, çalıştığınız bankanın hesabından yapabilme imkanına sahip olduğunuz gibi, banka hesabınız yoksa da yapabilirsiniz. Kredi kartından, müşteri numarasına, IBAN’a, ya da isme EFT yapabilirsiniz.

ING Bank EFT saatleri konusunda yer alan EFT işlemini internet bankacılığı üzerinden yapabilirsiniz. İsterseniz uyguladığınız EFT işlemini kaydedin ve yapacağınız bir sonraki EFT işleminizi ING Bank EFT saatleri içerisinde daha hızlı ve kolayca gerçekleştirin. Eğer isterseniz düzenli EFT talimatını bankalarınıza vererek, ING Bank EFT saatleri içerisinde yer alan EFT işleminizi daha hızlı bir şeklide gerçekleştirin.

EFT işleminizi,

  • ING Bank internet bankacılığı ya da cep telefonunuza bankanın uygulamasını indirerek,
  • ING Bank telefon bankacılığı aracılığıyla,
  • ING Bank şubelerinden ya da  ATM’lerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Havale Nedir?

ING Bank EFT saatleri aşamasında yer alan EFT işlemi havale işlemi ile çok karıştırılmaktadır. İkisi de işlem olarak aynıdır ama birbirlerinden ayırt edilen bir farkı vardır. ING Bank EFT saatleri içerisinde yapılabilen EFT, Türk lirası cinsinden kendi bankanız üzerinden başka bankalardaki farklı bir hesaba yapmış olduğunuz para transferidir.

Havale ise, para birimi fark etmeksizin aynı bankadaki farklı bir şubede yer alan hesaba yapmış olduğunuz para transferidir.

EFT’de olduğu gibi, havalede de bankanızın herhangi bir şubesine gitmenize gerek yoktur. İnternet bankacılığı aracılığıyla, para transferi işleminizi internetin olduğu her yerde gerçekleştirebilirsiniz. Para yatırma işlemini yapacağınız alıcının kendi bankanızda hesabı olmasına gerek yoktur. Eğer çalıştığınız bankada hesabı yoksa, para transferini çalıştığınız bankanın istediğiniz herhangi bir şubesine yapabilirsiniz.

Para transferini gerçekleştireceğiniz kişinin müşteri numarasını ya da IBAN numarasını bilmemiz gerekmektedir. İsterseniz EFT işleminde olduğu gibi, yapmış olduğunuz işlemi kaydedebilirsiniz ve daha sonraki yapacağınız para transferini daha hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. İsterseniz çalıştığınız bankaya düzenli havale talimatı verebilirsiniz, böylece bir sonraki para transferi işleminizi daha kolay bir şekilde gerçekleşecektir.

Havale işlemi,

  • ING Bank internet bankacılığı aracılığıyla ve ING Bank işlemlerinizi yapabileceğiniz mobil uygulamasıyla aracılığıyla,
  • ING Bank telefon bankacılığı aracılığıyla,
  • ING Bank şubelerinden ya da ATM’lerinden gerçekleştirebilirsiniz.

ING Bank EFT Saatleri Ne Zaman?

ING Bank EFT saatleri içerisinde yapılabilen EFT işleminizde, eğer ING Bank hesabınızdan, başka bir banka hesabına sahip bir kişi için para transferi işlemi yapacaksanız, ING Bank EFT saatleri içerisinde yapmanız gerekmektedir. Başka bir banka hesabına göndermiş olduğunuz para transferi ING Bank EFT saatleri içerisinde yaparsanız, bu işlem anında gerçekleşir ve gönderdiğiniz banka hesabına hemen yatırılır.

Eğer başka bir banka hesabına para transferi işlemini ING Bank EFT saatleri dışında başka bir saatte gerçekleştirirseniz, para transferi işleminiz bir sonraki güne ait olan iş günü saatinden sonra yani 10.30’dan sonra gerçekleşir ve başka banka hesabına sahip olan kişinin hesabına aktarılır. Böylece işleminiz biraz gecikmeli de olsa gerçekleşmiş olur. ING Bank EFT saatleri içerisinde yapılabilen EFT işlemini gerçekleştirirken, ING Bank EFT saatlerine uymanız ve bu saat aralığını kaçırmamanız gerekmektedir . Aksi bir durumda para transferi işleminizle ilgili sorunlar çıkabilir.

ING Bank EFT saatleri içerisinde yapılabilen EFT işleminizi sabah 08.30 ile akşam saat 17.00’ye kadar gerçekleştirebilirsiniz. Para transferi işleminizin aynı gün içerisinde gerçekleşebilmesi için ING Bank EFT saatleri aralığında yapmalısınız. ING Bank EFT saatleri içerisinde yapmak istediğiniz EFT işlemlerini EFT saatleri arasında gerçekleştirdiğinizde işleminiz çok kısa bir süre içerisinde tamamlanacaktır. Eğer EFT işleminizi, EFT saatleri dışında yaparsanız, bir sonraki günün mesai saati başlangıcı ya da mesai saatleri içerisinde, farklı bir bankanın hesabına aktarılır.

ING Bank EFT Ücretleri Ne Kadar?

ING Bank EFT işlemini gerçekleştirmek için her bankanın belirlediği farklı bir hizmet ücreti vardır. ING Bank EFT işlemleri; telefon bankacılığı, internet bankacılığı, internet şubesinden, bankanın herhangi bir şubesinden, mobil bankacılık ve ATM’lerden olmak üzere 4 farklı şekilde gerçekleştirilebilinir. ING Bank’tan 4 farklı seçenekle gerçekleştirebileceğiniz EFT işlemini için farklı hizmet bedeli talep etmektedir.

EFT işlemi için, ING Bank şubelerinden herhangi birini kullandığınızda kasadan yapılan para transferi için en az 39 TL ve en fazla 349 TL arasında bir hizmet ücreti alınmaktadır. ING Bank hesabından gerçekleştirilecek olan EFT ücreti için 45 TL ile 340 TL arasında bir ücret talep edilmektedir. Eğer EFT işleminizi internet bankacılığı üzerinden yapmak isterseniz 3 TL gibi bir hizmet bedeli talep edilir. ING Bank EFT işleminizi internet bankacılığı aracılığıyla saat 16.00-17.15 arasında gerçekleştirirseniz 6 TL geç EFT ücreti talep edilir. ING Bank EFT işleminizi telefon bankacılığı ile gerçekleştirirseniz, 15 TL ve 50 TL arasında bir ücretlendirme olup, ATM’ler ile yapılan EFT işlemlerinde 5 TL gibi bir hizmet bedeli istenilir.

Aynı durum havale işlemi için de geçerlidir. ING Bank havale işlemini ise mobil bankacılıktan, telefon bankacılığından, ATM’den, ING Bank şubelerinden olmak üzere 4 farklı şekilde gerçekleştirebilirsiniz. ING Bank bu farklı işlem seçeneklerinin her birinden, farklı miktarlarda hizmet ücreti talep etmektedir.

ING Bank EFT saatleri hizmetinde yer alan EFT işlemi için her bankanın belirlediğini farklı miktarlarda günlük işlem limiti vardır. ING Bank’ın EFT işlemi için belirlediği miktar, günlük limiti 100.000 TL’dir.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir