Gazipaşa Hal Fiyatları

Gazipaşa Hal Fiyatları her gün değişmesine rağmen sitemizde güncel Gazipaşa Hal Fiyatlarını bulabilirsiniz. Gazipaşa Hal Fiyatlarına aşağıda göz atalım.

ÜRÜNLERBİRİMEN DÜŞÜK FİYATEN YÜKSEK FİYAT
SALATALIKLAR
SalatalıkKG0,00 ₺0,90 ₺
Silor salatalıkKG0,90 ₺1,20 ₺
Dikenli salatalıkKG0,00 ₺0,00 ₺
Langa salatalıkKG0,00 ₺0,00 ₺
AlanisKG0,00 ₺0,00 ₺
BİBERLER
Kapya biberKG0,00 ₺5,00 ₺
Sivri biberKG0,00 ₺2,20 ₺
Dolma biberKG0,00 ₺2,90 ₺
Çarliston biberKG0,00 ₺2,10 ₺
Köy biberi ( Üçburun )KG0,00 ₺3,70 ₺
Kıl sivri biberKG0,00 ₺5,70 ₺
Kılçık sivri biberKG0,00 ₺8,20 ₺
ÇİÇEKLER
Çilek ( dökme )KG5,20 ₺6,20 ₺
Çiçek ( şale )KG0,00 ₺0,00 ₺
DOMATESLER
DomatesKG1,70 ₺2,40 ₺
FASULYELER
Fasulye ( Çalı )KG0,00 ₺2,60 ₺
Fasulye ( Şeker )KG0,00 ₺3,60 ₺
PATLICANLAR
Patlıcan ( Sivri )KG1,50 ₺1,90 ₺
Patlıcan ( Topa )KG0,00 ₺2,10 ₺
Patlıcan ( Kristal )KG0,00 ₺2,80 ₺
MUZLAR
Yerli muzKG4,20 ₺4,50 ₺
Yerli muz ( Sarı )KG5,20 ₺5,50 ₺
Grand muzKG5,20 ₺5,20 ₺
Grand muz ( sarı )KG6,40 ₺6,70 ₺
KABAKLAR
Kabak ( siyah )KG0,00 ₺1,40 ₺

Gazipaşa hali Antalya ve Türkiye’de bulunan en önemli hallerden bir tanesidir. Gazipaşa ilçesinin genel olarak gelir kaynağı tarımdır. Antalya ilimizin ihtiyaçlarının çok büyük bir kısmını Gazipaşa hali karşılamaktadır. Hatta büyüklüğüyle çevre illere de yetmektedir. Halk da bu hale kolayca ulaşabilmektedir. Gazipaşa hal piyasası sürekli değişken bir piyasadır. Dolayısıyla Gazipaşa hal fiyatlarını sürekli takip etmek gerekmektedir. Bunun böyle olmasının nedeni ise bu bölgede sürekli üretim yapılmasından dolayıdır.

Güncel Gazipaşa Hal Fiyatları

Gazipaşa hal fiyatları listesinin diğer hallerden çok farklı olduğunu belirtirsek yanlış bir şey söylemiş olmayız. Çünkü Gazipaşa Hali diğer hallere göre çok daha fazla aktif bir haldir. Sürekli bir üretim olduğu için sürekli malzeme giriş çıkışı olur ve fiyatlar da sürekli güncellenir. Antalya’nın ekonomisine oldukça yön veren bir piyasadır. Antalya’da yaşayan insanlarımızın bir çoğu hayatlarını tarım ile idame ettirmektedirler.

Gazipaşa Hali Sebze Fiyatları

Gazipaşa Hal Fiyatları
Gazipaşa Hal Fiyatları

Gazipaşa hali sebze fiyatlarını ele alacak olursak ülke geneline bakıldığında bu halde fiyatlar oldukça uygundur. Diğer bölgelerdeki hallerde sebze fiyatları Gazipaşa Hal Fiyatlarına göre oldukça pahalıdır. Bu yüzden Antalya ve çevre illerdeki vatandaşlarımızın çoğu ihtiyaçlarını Gazipaşa Halinden karşılamaktadır. Gazipaşa hal piyasasının en önemli özelliklerinden bir tanesi de sürekli üretim olduğu için sebze ve meyvelerin sürekli taze, doğal ve sağlıklı olmasıdır. Bu bölgede yapılan üretimlerde ilaç kullanımı neredeyse sıfıra yakındır. Bu da ürünlerin oldukça doğal olmasını sağlar.

Gazipaşa Hali Meyve Fiyatları

Gazipaşa halinde en çok rağbet gören reyonlardan bir tanesi de meyve reyonlarıdır. Antalya’nın iklimi, hava şartları ve toprağı oldukça bereketlidir. Bildiğiniz üzere özellikle muz sadece bu bölgede yetiştirilmektedir. Bunun yanı sıra mandalina ve portakal üretimi de oldukça üst düzeydedir. Burada yetiştirilen muz, mandalina ve portakallar ülkenin dört bir yanına dağıtılmaktadır.

Gazipaşa Hal Fiyatları Nasıl Belirleniyor?

Antalya Gazipaşa hal fiyatlarını üreticiler kendi kafalarına göre belirleyemezler. Bu fiyatlar belediye ekiplerince belirlenir. Halin fiyatlarının belirlenebilmesi için kendine ait komisyonu vardır. Bu komisyon toplanarak fiyatları belirler. Fiyatlar belirlenirken hem üretici hem satıcı hem de tüketici düşünülür. Fiyatlar belirlenirken sadece tek taraf ele alınarak belirlenmez. Tarladan sofraya gelene kadar süreçteki herkes düşünülerek karar verilir. Tüm bu işlemlerden sonra Gazipaşa Hal Fiyatları Listesi paylaşılır. Bu komisyon her hafta düzenli olarak bir kez buluşmaktadır.

Bunun yapılmasının temel sebeplerinden bir tanesi hal fiyatı ile pazar fiyatı arasında oldukça fark olmasıdır. Bu fiyat uçurumlarının önüne geçilebilmesi açısından böyle bir çözüm yolu bulunmuştur ve bu da saat gibi işlemektedir. Ayrıca Gazipaşa halinin tüketiciler için şöyle bir avantajı da vardır. Burada bireysel olarak da alışveriş yapılabilmektedir.

Gazipaşa Hal Piyasası Hangi Günler Yayınlanır

Gazipaşa Hal Fiyatları haftanın altı günü yayınlamaktadır. Yayınlanmadığı gün ise cumartesi günüdür.

Gazipaşa Halinde Hangi Meyve ve Sebzeler Vardır?

Gazipaşa halinde akla gelebilecek çoğu ürün bulunmaktadır. Fakat piyasası en fazla olan ürünler ise domates, sivri biber, dolma biberi, kapya biber, salatalık, kabak, patlıcan, fasulye gibi ürünlerdir. Gazipaşa hal fiyatı her gün belirlenir.

By admin

One thought on “Gazipaşa Hal Fiyatları”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir