Garanti EFT Saatleri

Garanti EFT Saatleri. Bankacılık işlemleri arasında önemi büyük olan işlemlerden birisi de para transferidir. Para transferi işleminizi gerçekleştirmek için bankaların çeşitli kanallarını kullanabilirsiniz. Gelişen teknoloji ile bankaların şubelerini ziyaret etmenize gerek yoktur. Bankaların ATM’lerini, telefon bankacılığı hizmetini, internet bankacılığı hizmetini ve bazı bankalar için mobil uygulama desteğini kullanabilirsiniz.

Para transferi işleminiz için iki yöntem vardır. İlk olarak para transferi için Elektronik Fon Transferi yani EFT işlemi yapabilirsiniz. İkinci olarak ise havale işlemi yapabilirsiniz. EFT ile havale işlemleri çok sık olarak karıştırılmaktadır. EFT ile havale arasındaki farklardan bahsedecek olursak, EFT işlemi farklı bankalar arasında gerçekleşir. Havale işlemi ile ise aynı bankanın farklı şubeleri arasında para transferi işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. EFT işlemi için bankalar 1 TL ile 4 TL arasında bir ücret talep etmektedir. Havale işlemi için ise bankalar herhangi bir ücret talep etmemektedir.

EFT işleminizi gerçekleştirebilmeniz için bankalar saat aralığı belirlemiştir. Bankaların belirlemiş olduğu saatler dışında EFT işleminizi gerçekleştiremezsiniz. Genel olarak bankaların EFT saatleri sabah 09.00 ile başlar ve akşam 18.00’de son bulur. Fakat her banka için EFT saati farklılık gösterebilir. Bankalar EFT saatlerini kendileri belirlemektedir. EFT yapmak istediğiniz zaman öncelikle bankanın EFT saatini öğrenmeniz gerekecektir. Örneğin Garanti Bankası aracılığı ile EFT yapacaksanız öncelikle Garanti Bankası EFT saatlerini öğrenmelisiniz.

Garanti EFT Saatleri Nasıldır?

Garanti EFT Saatleri
Garanti EFT Saatleri

Garanti EFT saatleri sabah 09.00 ile başlayarak akşam 17.15 ile son bulmaktadır. Garanti Bankası EFT saatleri içerisinde EFT yaparsanız EFT işleminiz 5 ile 10 dakika arasında gerçekleşecektir. EFT işleminiz için Garanti Bankası şubelerini ziyaret edebileceğiniz gibi Garanti Bankası telefon bankacılığı hizmetini, internet bankacılığı hizmetini, mobil uygulama desteğini ve banka ATM’lerini kullanabilirsiniz. Garanti Bankası EFT işleminizi gerçekleştirebilmeniz için sadece sizin bankanızın değil para transferi yapacağınız bankanın da EFT saatlerini öğrenmeniz gerekir. Eğer iki banka için de EFT saatleri uyumlu ise EFT işleminizi sorunsuz bir şekilde ve kısa bir sürede gerçekleştirebilirsiniz.

Garanti Bankası EFT saatleri dışında EFT yaparsanız işleminiz hemen gerçekleşmeyecektir. En yakın Garanti Bankası EFT saatlerinde işleminiz gerçekleşecektir. Örneğin, eğer EFT saati 17.00 ile bitiyor ise ve siz 18.00’de EFT yaparsanız EFT işleminiz hemen gerçekleşmeyecek diğer günün ilk Garanti Bankası EFT saatlerinde gerçekleşecektir. Eğer hafta içi bir günse EFT işleminiz EFT saatleri içinde gerçekleşir, fakat hafta sonu bir günde EFT yapmak isterseniz işleminiz hemen gerçekleşmeyecek. Pazartesi günü Garanti Bankası EFT saatlerinin başlamasıyla birlikte gerçekleşecektir. Örneğin Cuma günü EFT saatlerinden sonra EFT yaptınız, işleminiz Pazartesi günü ilk EFT saatiyle birlikte gerçekleşecektir. Cumartesi ve Pazar günleri yaptığınız EFT işlemleri için de aynı durum geçerlidir. EFT saatleri ve günleri içerisinde yapmadığınız işleminiz için ilk EFT gününü ve saatini beklemeniz gerekecektir.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir