Garanti Bankası Avans Hesap Avantajları

Garanti Bankası Avans Hesap Avantajları. Garanti bankası artı paraya ihtiyaç duyulduğu, banka kartında nakit hesabın bulmadığı durumlar için avans hesabı geliştirdi. Avans hesap açılışınızı yapmak oldukça kolay garantinin web sitesinde yer alan Garanti İnternet’te başvurular kısmından Kredi bölümüne oradan da Avansa Hesap bölümüne girerek kendinize bir avansa hesap oluşturabilirsiniz ya da bu işlemleri size en yakın Garanti Bankası şubesine giderek personel yardımıyla da yapabilirsiniz. Garanti’nin bu uygulaması acil paraya ihtiyaç olduğu durumlarda kullanılabilmek amacıyla geliştirilmiştir. Bu hesapta bireysel müşterilere 5000 TL’ye kadar Ticari hesaplarda ise 12.000 TL ye kadar olan başvuruları internet üzerinden son derece kolay ve raht bir şekilde yapmanız mümkündür.

Garanti Bankası Artı Para Hesabı Kullanımı

Avans hesap %2.02 gibi düşük bir faiz oranına sahiptir ve bu hesap aslında vadesiz hesap üzerinden yapılan bir kredi mevduatıdır. Garanti kendisinden maaş alan müşterilerinin avansını bu maaş hesabı üzerinden oluşturmaktadır. İnternet üzerinden yaptığınız başvurunun sonucunu Banka 5 iş günü içerisinde sisteminde kayıtlı olan e- posta adresinize göndermektedir. E posta adresinizi aktif kullanmıyor ya da şifresini hatırlamadığınız için uğraşmak istemiyorsanız 444 0 333 Alo Garantiden ulaşabilirsiniz. Başvurusu onaylanan kişi hesabını kullanabilmek için garanti şubesine nüfus cüzdanı ve gelir belgesini alarak gerekli evrakları imzalamak için gitmesi gerekmektedir. Bu hesapta sadece kullandığının günün ve tutarın faizini ödersiniz. Hesap açarken belirlediğiniz miktarın az geleceğini düşünüyorsanız herhangi bir garanti şubesine giderek ya da internet bankacılığı üstünden limit arttırma talebinde bulunabilirsiniz.

Garanti acil nakit ihtiyacı duyduğunuzda daha sonra kolay ödeyebilmeniz için sabit taksitlere ve uygun faizlere bölmektedir. Garanti pek çok bankanın aksine taksit süresi uzadıkça faiz oranını arttırmıyor. 5 ile 9 ay arası taksitlendirme yapan banka hepsinde %2.02 gibi düşük bir faiz uygulaması koyuyor.  Taksitli nakit avans, avans hesabından farklı olarak paramatik ve ATM’lerde 4000 lira kadar limit verirken 444 0 333 Alo Garanti hattı üzerinden yapıldığında kart limitiniz kadar para çekmenize izin vermektedir. Bu sistemde parayı herhangi bir yere başvurmadan Garanti Bankasına üzerine tanımlı kredi kartından yapılabilmektedir.

Garanti Bankası Avans Hesap Avantajları

Garanti Bankası Avans Hesap Avantajları
Garanti Bankası Avans Hesap Avantajları

Garanti sunduğu esnek hesap seçenekleri ile müşterinin acil paraya ihtiyaç duyduğu durumlarda yanında olma ve sonrasında rahat ödeme imkanları sunmayı amaçlamaktadır. Ayrıca garanti internet üzerinden sunduğu avans imkanları ile müşterilerinin vakit kaybına neden olmamayı amaçlamaktadır.  Avans hesap başvurusunda istenecek belgeler arasında nüfus cüzdanı, çalışma şekline göre gerekli olan gelir belgesidir. (şirket sahibi için firma belgesi, emekli bireyler için emekli belgesi vb) Garanti ihtiyaç anında cep bankacılığı ile kredi hizmeti de vermektedir. Bu hizmetin diğer internet üzerinden başvurulan kredi hizmetlerinden farkı canlı destek hattı ile alacağınız kredi türü ve miktarı hakkında size yardımcı olacak birine danışabiliyor olmanızdır.

Garanti Bankası nakit avans verirken alt sınırı 500 TL ye kadar indirmektedir. Bu sayede müşteri az miktarda ihtiyaç duyduğu nakit parayı bankadan zorlanmadan almaktadır. Bu da Garanti Bankası Avans Hesap Avantajlarından biridir. Dilerseniz parayı garanti kredi kartları üzerinden çekebileceğiniz gibi dilerseniz de bankadan taksitle çekip sabit faiz imkanlarıyla kolaylıkla geri ödeyebilirsiniz. Banka kısmı borç kapama dâhilinde geri kalan parayı kalan anapara üzerinden günlük faiz oranı ile faizlendirip müşteriye ödeme kolaylığı sağlıyor. Dileyen müşteri isterse avansı taksitlendirmeden de geri ödeyebilir ya da taksitli olarak seçtiği avansı Alo Garanti telefon hattından kapatabilir. Kişi 500 TL ile 20.000 TL arasında olan dilediği miktarda avans çekebilmektedir yalnız bu durum Garanti Paramatiklerde 400 TL ile sınırlandırılmış durumdadır.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir