Faturalı Hatta Kredi

Faturalı Hatta Kredi Nedir? Bankalar vatandaşlara kredi verirken oldukça ince eleyip sık dokumaktadırlar. Eğer SGK’lı değilseniz yani belgelenebilen bir geliriniz yoksa ve kredi notunuz da düşükse bankalardan kredi almanız maalesef ki pek de mümkün değildir. Bunun sonucunda da vatandaşlar kredi çekmenin başka yollarını araştırmak zorunda kalmaktadırlar. Bunun çözüm yollarından bir tanesi de Faturalı Hatta Kredi’dir. Şuan piyasadaki bazı firmalar Turkcell, Vodafone, Türk Telekom üzerinden vatandaşlara kredi çıkarttıklarını belirtmektedirler.

Fakat bu durumun aslı pek de böyle değildir. Aslında burada yapılan işlem faturalı hat üzerine telefon almak ve bu telefonu da değerinin altında satarak nakite çevirmektir. Durum şudur, siz faturalı hatta kredi veren bir firmayla iletişime geçersiniz ve kredi çekmek istediğinizi söylersiniz. Onlar da telefon numaranızı sistemler üzerinde sorgulayarak operatörlerden hangi telefonları alabileceğinize bakarlar. Ortaya çıkan listeden sonra firmalar size belirli bir rakam söyleyerek bu kadar kredi çıkıyor derler. Bu durumun aslı örneğin 3000 TL’lik telefon çıkıyorsa size 2500 TL’lik kredi çıkıyor derler. Yani aslında telefonu size aldırarak 2500 TL nakit vererek kendileri de 500 TL kar sağlarlar.

NOT: Eğer kredi notunuz düşükse ve kredi alamıyorsanız Kredi Notu Düşüklere Kredi yazımızı okuyabilirsiniz.

Faturalı Hatta Kredi Veren Firmalar Ne Yapar?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi aslında faturalı hatta kredi denilen bir şey yoktur. Yukarıda anlatılan işlemin de krediyle herhangi bir alakası yoktur. Bu firmalar sizin fatura ödeme düzeninize göre alabileceğiniz cihazları listeleyerek size telefon aldırır. Buradaki mantık da kredi notuyla aynı mantıktır. Siz faturalarınızı ne kadar düzenli öderseniz alabileceğiniz telefonun rakamı da o kadar artacaktır.

Faturalı Hatta Kredi
Faturalı Hatta Kredi

Bu işlemi aracılar yoluyla yapmanıza gerek yoktur. Zaten faturalı hatta kredi yazarak baktığınızda verilen maksimum fiyatın 10.000 TL civarında olduğunu görebilirsiniz. Bu da şuanda en yüksek telefon fiyatlarına denk gelmektedir. Siz kendiniz de faturalı hattınız üzerine cihaz alarak cihazı elden satıp bunu paraya çevirebilirsiniz.

Firmaların Aradığı Özellikler Nelerdir?

İnternette fatura üzerine kredi veren firmalara ne kadar alabilirim diye sorduğunuzda onlar da size bazı şeyler soracaklardır. Taşımanız gereken özellikler;

 • En az 6 aydır faturalı hat kullanmanız
 • Faturalarınızı günü gününe düzenli olarak ödemeniz
 • Geçmişe yönelik herhangi bir borcunuzun olmamasıdır.

Bu özellikler de aslında kredi veriyorum diyen firmaların özellikleri değildir. Bu özellikler cihaz alabilmeniz için Vodafone, Türk Telekom ve Turkcell’in ortak özellikleridir. Yukarıda yazılan özellikleri taşıyorsanız aracı firma olmadan telefon alma başvurunuzu kendiniz de operatörlere yapabilirsiniz.

Turkcell Hat Kullananlar Kredi Limitini Nasıl Öğrenir?

Eğer Turkcell hat kullanıyorsanız size verilebilicek kredi limitini öğrenebileceğiniz birden fazla yol vardır. Bunlara göz atacak olursak;

 • Turkcell Yetkili Bayileri
 • Turkcell Müşteri Hizmetleri
 • Turkcell Online İşlemler
 • Paycell Uygulaması

Yukarıda yazılan yollardan herhangi birini kullanarak ne kadar kredi limitiniz olduğunu öğrenebilirsiniz. Eğer Paycell uygulamasından faturalı hatta kredi limitinizi öğrenmek istiyorsanız cep telefonunuza Paycell uygulamasını indirmeniz gerekmektedir.

Uygulamayı cep telefonunuza indirdikten sonra kayıt olmanız gerekmektedir. Cep telefonunuzu yazdığınızda size SMS olarak bir kod gelecektir. Bu kodu girerek kayıt ol butonuna basarak kaydolabilirsiniz. ,

Daha sonra ana ekranda Tüm İşlemler kısmına basmanız gerekmektedir. Tüm işlemler menüsü açıldıktan sonra sayfanın alt kısmında Kredi Limitini Öğren seçeneği vardır. Buraya basarak Turkcell Kredi Limitinizi öğrenebilirsiniz. Bu miktar kişiden kişiye göre değişecektir. Bu sizin kaç para fatura ödediğiniz ve düzenli ödeyip ödemediğinizle alakalıdır.

Burada çıkan limiti kullanarak kendinize telefon alabilirsiniz. Ayrıca telefon yerine tablet ya da elektrikli ev aletleri de alabilirsiniz. Bu cihazların tam listesine Turkcell’in kendi sitesinde cihazlar menüsünün altında ulaşabilirsiniz.

Çıkan bu miktar ile Turkcell bayilerinden cihaz alımı yapabilirsiniz. Faturanıza ek olarak alabileceğiniz cihazlar;

 • Akıllı telefon
 • Tablet
 • Elektrikli ev aletleridir.

Vodafone Faturalı Hatta Kredi ile Telefon Nasıl Alınır?

Eğer ki kullandığınız hat Vodafone ve faturalı hat ise hattınızın üzerine telefon alabilirsiniz. Bunun için karşılamanız gereken bazı şartlar vardır. Bunlara göz atacak olursak;

 • Hesabınızın Bireysel Faturalı tarifelerden birinde olması gerekmektedir.
 • Vodafone Müşteri Limit Puanınızın iyi olması gerekmektedir.
 • Faturalarınızı her ay gününde ve düzenli ödemeniz gerekmektedir.
 • Telefon almak istediğiniz günden önceki son 30 gün içerisinde tarife değişikliği yapmamış olmanız gerekmektedir.
 • Aynı fatura üzerine daha önce 3’ten fazla cihaz almamış olmanız gerekmektedir.

Vodafone Hat Üzerine Telefon Alma (Hangi Telefonu Alabilirim?)

Hangi cihazları alabileceğiniz sizin Vodafone Müşteri Puanınızla doğru orantılıdır. Vodafone Yanımda uygulaması ile hangi cihazları alabileceğinizi görebilirsiniz.

Vodafone Yanımda uygulamasına giriş yaptıktan sonra en alt kısımda bulunan TOBİ’ye tıklayınız. Ardından çıkan ekranda faturama ek telefon yazıp gönderin. Daha sonra TOBİ sizlere faturanızın üzerine hangi cihazları alabileceğinizi gösterecektir.

Vodafone Müşteri Puanım Düşükse Ne Yapmam Gerekir?

Bu puan kişiden kişiye göre değişmektedir. Bu sizin her ay kaç para fatura ödediğinize, faturalarınızı düzgün ödeyip ödemediğinize göre değişmektedir. Eğer puanınız düşükse anlık olarak maalesef ki bir şey yapamazsınız. Fakat faturalarınızı düzenli ödeyerek zamanla bu puanınızı yükseltebilirsiniz.

Türk Telekom Faturalı Hat Üzerine Kredi ile Telefon Nasıl Alınır?

Turkcell ve Vodafone’da olduğu gibi Türk Telekom’da da faturalı hat üzerine telefon alabilirsiniz. Alacağınız telefon yine sizin müşteri puanınıza göre değişmektedir. Hangi cihazları alabileceğiniz konusunda destek alabileceğiniz 2 yol vardır. Bunlar;

 • Türk Telekom Müşteri Hizmetleri
 • Türk Telekom Yetkili bayileridir.

Türk Telekom Faturalı Hatta Kredi Şartları

 • Almak istediğiniz telefona göre en az 8 aydır Türk Telekom’da faturalı hat kullanıyor olmanız gerekmektedir.
 • Faturalarınızı düzenli bir şekilde ödüyor olmanız gerekmektedir.
 • Geçmiş dönemlere ait herhangi bir borcunuzun olmaması gerekmektedir.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir