Enpara EFT Saatleri

Enpara EFT Saatleri. Bankacılık sektöründe önemli bir isim olan Enpara, Finansbank alt yapısı ile kurulmuştur. Enpara, bankacılık sektörüne şubesiz bankacılık anlayışını, yüksek oranda faizleri ve bunlar gibi birçok bankacılık işlemlerini internet üzerinden yapmayı sağlamıştır. Bununla birlikte Enpara, bankacılık işlemleri için herhangi bir ücret talep etmez. Özellikle internet üzerinden para transferi işlemleriniz için Enpara internet bankacılığı hizmetini kullanabilirsiniz.

Enpara internet bankacılığı ile para transferinizi EFT ve havale ile yapabilirsiniz. EFT işlemi yani asıl adıyla Elektronik Fon Transferi işlemi Enpara internet bankacılığı ile yapılabilir. EFT, farklı banka şubeleri arasında yapılan bir para transferi işlemidir. Havale işlemi ise bir bankanın farklı şubeleri arasında yapılır. EFT için bankalar kendilerine göre bir saat aralığı belirler. EFT saatleri olarak adlandırılan saatler içinde EFT işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. EFT saatleri dışında yapılan işlemleriniz geçersiz sayılacaktır. Ya da bazı bankalar EFT saatleri dışında yapmış olduğunuz işlemi yani yatırmış olduğunuz paranızı alır fakat o an için para transferini gerçekleştirmez, paranızı hesapta bekletir, en yakın iş gününde ve EFT saatinde paranız transfer edilir.

EFT saatleri her banka için farklıdır. Örneğin Enpara EFT saatleri haftaiçi her gün 09.00 ile 17.15 arasındadır. Belirlenen  saatler dışında yapacağınız EFT işlemleri en yakın Enpara EFT saatlerinde gerçekleşecektir. EFT işlemleriniz eğer o gün herhangi bir yoğunluk yoksa 5 ile 10 dakika gibi kısa bir sürede yapılacaktır. Fakat bankada bir yoğunluk varsa EFT işlemlerinizin gerçekleşmesi 30 dakika veya en fazla 3 saat sürebilir.

Enpara EFT İşlemi Haftasonu Yapılır Mı? Enpara EFT Saatleri

Enpara EFT Saatleri
Enpara EFT Saatleri

Diğer bankalarda olduğu gibi Enpara da EFT işlemlerinizi haftasonu gerçekleştiremez. EFT işlemlerinizi yapabilmeniz için haftaiçi 09.00 ile 17.45 saatleri arasında Enpara internet bankacılığı hizmetini kullanmalısınız. Eğer Cuma günü Enpara EFT saatleri sonrasında EFT işleminizi gerçekleştirmek isterseniz en yakın iş günü olan Pazartesi günü EFT işleminiz yani para transferi işleminiz gerçekleşecektir. Aynı şekilde Cumartesi ya da Pazar günü yapacağınız EFT işlemleriniz de Pazartesi günü gerçekleşecektir.

Bizim size tavsiyemiz, eğer EFT işlemlerinizi gerçekleştirmek istiyorsanız öncelikle Enpara EFT saatlerinizi öğrenmelisiniz. Aynı şekilde para transferi yapmak istediğiniz bankanın da EFT saatlerini öğrenmeniz gerekir. Eğer iki tarafında EFT saatleri dışında işlem yapmak isterseniz işleminiz hemen gerçekleşmeyecek, en yakın Enpara EFT saatlerine ya da en yakın iş gününe kadar beklemeniz gerekecektir.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir