En Uygun Kredi Nasıl Bulunur

En Uygun Kredi Nasıl Bulunur? İnsanların yaptıkları masraflar veya artan ihtiyaçlar doğrultusunda yararlanmak istediği krediler, farklı bankalardan değişiklik gösteren faiz oranları ile sunulmaktadır. İnsanların en çok merak ettiği en uygun faizi sunan banka ve bankaların sunuş olduğu esnek ödeme koşullarıdır. Bankaların yapmış olduğu faiz uygulamaları ile geri ödemede güçlük çeken bireyler düşük faiz oranı aramakla birlikte, ödeyemedikleri zaman yaşayabilecekleri durum olan kredi düşüklüğü ve de Kara Liste’ye alınma gibi seçenekler ile de tereddüt yaşamakta. Kredi hizmetlerinden faydalanmak isteyen insanların sıkça yapmış olduğu hatalar, ihtiyaçlarının tutarlarından daha fazla kredi oranı çekmesi, aylık gelirlerinin aylık düzenli borçlarını net bir şekilde ödeyemeyecek gibi olan durumlardır. Bu gibi durumlarda yapılması gereken, ihtiyaçların net bir şekilde belirlenmesi ve bu ihtiyaçlar doğrultusunda kredi çekimi yapılmalıdır.

Kredi Çekimi Yaparken Bankalar Nelere Dikkat Eder

Bankaların ilgilendiği en önemli konu, daha önce yararlanmış olduğunuz herhangi bir bankanın kredi hizmeti veya kredi kartı kullanımının geri ödenmesinde ki durumlardır. Eğer kredi veya kredi kartlarına yapılacak olan geri ödemenin geciktirilmesi ya da hiç ödenmemesi gibi durumunuz var ise, banka bu durumda sizlere kredi çıkarmakta zorluk çektirir. Geçmiş dönem borçlarınıza bakmak için ise, kredi notunuza bakar. Kredi notu, 0 ile 1900 puan arasında yer alan, kişilerin borç sicilini takip eden analizdir.

En Uygun Kredi Nasıl Bulunur
En Uygun Kredi Nasıl Bulunur

Kredi notunuz 0’a yakın ise, bankalar bu kişilere kredi asla vermez. Kredi notunun yükseltilmesi için geçmiş dönemlerde olan borçlarınızın kesinlikle kapatılması gerekir. Borcun kapatılacak gücü yok ise, banka ile irtibata geçerek borç yapılandırılmaya gidilmeli ve görüşme sonucunda izlenecek yol ile borç kapatılmalıdır. Diyelim ki borç ödenmedi, bu durumda 90 gün sonrasında banka tarafından yasal dönem başlar ve kendi isminizi Kara Liste’de bulabilirsiniz. Kara Liste’de olmak demek hukuksal işlemlerin yapılacağı ve 5 yıl içerisinde hiçbir bankadan kredi alamayacaksınız demektir.

En Uygun Kredi Nasıl Bulunur?

Her birey, öncelikle kredi çekmek için gerekli olan bir ihtiyacı tespit etmelidir. İhtiyaç kredisi için araç kredisi çeken bir birey, geri ödemesinin yapılacağında yansıtılan faiz oranları ile ödemede güçlük çekebilir. Banka şubelerine giderek ihtiyaç yönünde kredi alınmalı ve geri ödenmesinin en doğru şekilde ayarlanması gerekir. Ayrıca unutulmamalıdır ki her banka, yansıtmış olduğu faiz oranları ile birbirlerine farklılık göstermektedir.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir