eft iptal etme

EFT İptal Etme. Banka müşterilerinin kullanmış olduğu bankacılık işlemlerinden en önemlilerinden birisi de para transferi işlemidir. Para transferi işlemini bankanın çeşitli kanallarını kullanarak yapabilirsiniz. Para transferi işlemlerinden birisi Elektronik Fon Transferi yani çok bilinmese de asıl ismiyle EFT, bir diğeri ise havale işlemidir. EFT işlemi farklı bankalar arasında para transfer etmenizi sağlarken, havale işlemi ise aynı bankanın farklı şubeleri arasında para transfer etmenizi sağlar. EFT işlemi için bankalar müşterilerinden 1 TL ile 4 TL arasında bir ücret talep etmektedir. Havale işlemleri için ise bankalar herhangi bir ücret talep etmemektedir.

Para transferi işlemi için EFT daha fazla kullanılmaktadır. Bireysel ve ticari müşterilerin sık sık kullandığı EFT işlemini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilmeniz için banka şubelerini, ATM’leri, internet bankacılığını ve telefon bankacılığını kullanabilirsiniz. Bireysel olarak yapılan EFT işlemlerinde genel olarak bazı hatalar yapılmaktadır. Bu konuda yapılacak en önemli şey de EFT iptal etme olacaktır.

EFT İptal Etme Nasıl Yapılır?

eft iptal etme
eft iptal etme

Para transferi için EFT işlemini yanlış yaptığınızda hiç vakit kaybetmeden işleminizi gerçekleştirdiğiniz platform üzerinden uygulamanızı iptal etmeniz gerekir. Eğer internet bankacılığı hizmetini kullanarak EFT yapıyorsanız ve yanlış bir işlem yaptıysanız işleminizi iptal etmek için hızlı olmalısınız. İşleminizin Genel Müdürlük tarafından onaylanmadan iptal olması gerekmektedir.

EFT İptal Edilir Mi?

EFT iptali yapabilmeniz için öncelikle bankacılık işlemleri menüsünde yer alan para transferleri içinde bulunan EFT iptal menüsünden yararlanmanız gerekir. Eğer para transferinizi telefon bankacılığı hizmetini kullanarak gerçekleştirdiyseniz EFT iptal etme işleminiz için de telefon bankacılığı hizmetini kullanmanız gerekecektir. Fakat EFT işleminiz onaylanmadan önce telefon bankacılığı ile iptal işleminizi yapmanız gerekir. Eğer ileri tarihli bir EFT işleminiz varsa ve bu işlem henüz onaylanmadıysa ve yanlışlık yaptığınızdan dolayı iptal etmek istiyorsanız onu da hızlı bir şekilde iptal etmelisiniz. Kısacası EFT iptal işlemi için EFT işleminizin onaylanmamış olması gerekmektedir. Onaylandıktan sonra EFT işlemi kısa bir süre içinde gerçekleşmektedir. Bu nedenle EFT iptal etme işleminizi yapmak için hızlı olmanız gerekir. EFT işleminiz Genel Müdürlük tarafından onaylanmadıysa EFT iptal etme işleminiz de gerçekleşmiş olur.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir