Kredi Ve Kredi Kartı Dosya Masrafları Nasıl Geri Alınır

Kredi Ve Kredi Kartı Dosya Masrafları Nasıl Geri Alınır? Ay içerisinde insanların ihtiyaçlarını giderebilmeleri açısından bazen sadece maaşları yeterli olamayabiliyor. Bu sebeple ihtiyaç sahibi olan kişiler bankaların sunmuş olduğu kredi ve kredi kartı uygulamalarından yararlanarak ceplerinde nakit para bulunmadığı durumlarda kullanabilecekleri kredi kartlarına ve bunun dışında yüksek bütçeli harcamaları için kredilere başvuruyorlar. Kredi veya kredi kartı başvurularında ise bankalar müşterilerden dosya masrafı adı altında ücret alarak bunu da müşterilere yansıtmaktadırlar.

Kredi ve kredi kartı kullanan herkesin bildiği üzere başvuru işlemleri sırasında sizlerden alınmakta olan dosya masraflarını geri alma talebiniz de artık bulunuyor. Kredi ve kredi kartı dosya masraflarını geri almanız da tek bir dilekçe ile aynı şekilde gerçekleşebiliyor. Aşağıda yer alan dilekçe örneğini ilgili bankaya ilettiğiniz takdirde dosya masraflarınızı geri almak için talepte bulunabiliyorsunuz. Bazı bankalar kendilerine yapılan itirazlar ve gönderilen bu dilekçelerle dosya masrafları iadelerini gerçekleştirirken bazıları ise kulak tıkamaya devam ediyorlar. Tüm bunlar olurken bazı bankalar ise ‘dava açın’ diyerek müşterileri başından atmayı yeğliyorlar.

Kredi Ve Kredi Kartı Dosya Masrafları Nasıl Geri Alınır
Kredi Ve Kredi Kartı Dosya Masrafları Nasıl Geri Alınır

Kredi Ve Kredi Kartı Dosya Masrafları Nasıl Geri Alınır

Kredi ve Kredi Kartı Dosya Masrafları İadesi için Örnek Dilekçe

……………………………  BANKASI…………………….. ŞUBESİ MÜDÜRLÜĞÜ’NE

Bankanızın……… nolu müşterisiyim. Şubenizden…………. tarihinde………. ay vadeli olarak……….. faiz oranı üzerinden…………… TL…………… kredisi kullandım ve……….. ay ödeme yaptım.

İlgili krediyi kullanırken dosya masrafı adı altında tarafımdan ekte makbuzunu sunmuş olduğum …………TL kesinti yapılmıştır. Kesilen bu tutarın, 4077 sayılı Tüketici Koruma Kanunu’na göre haksız şart sayıldığından tarafıma iade edilmesini talep etmekteyim.

Tarih:

Adres:

Ad, Soyadı:

İmza:

Kredi kartlarınız belirli özelliklere sahip olan, nakit avans ve alışveriş imkânı sunan ve aydan aya ödemeniz gereken tutarlara sahip, geç ödeme yapıldığında ise problem oluşturan manyetik ödeme cihazlarıdır. Yılda bir defa olmak üzere ise kredi kartlarınıza kart aidatı diye bir ücret yansıtılır. Kanunlar bunun önüne geçmiş olsa bile bankalar çok rahat bir şekilde bu ücreti kesebilmektedirler. Bu dilekçe örneği ile bu aidatların iadesini de talep edebilir, kredi çektiyseniz kredi dosya masrafları için de aynı şekilde bu dilekçe örneğiyle bankaya başvurabilirsiniz.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir