Corvus Şarap Fiyatları

Corvus Şarap Fiyatları. Üretiminden saklanmasına kadar birçok farklılık ve özen gerektiren şaraplar onlarca farklı tada sahip olabilmektedir. Hem dünyada hem de ülkemizde oldukça uzun bir tarihi olan şarap kültürü ve üretimi büyük bir uğraş ve zaman istemektedir. Bu bakımdan Reşit Soley’in sahibi olduğu corvus şaraplar da uzun uğraşlar sonucunda kendine has bir tadı yakalamıştır. Ortalama şarap markalarına göre daha pahalı olan corvus şarap fiyatları bu farkı misliyle hak etmektedir.

Corvus şarapları hakkında kısa bir bilgilendirme verecek olursak bu bakımdan Reşit Soley’in ürettiği şaraplardan ne istediğine biraz değinmek gerekmektedir. Reşit Soley uzman bir şarap tadımcısı olmasının yanı sıra bir şarap üreticisidir de bu yüzden bir şarapta beklediği yegane şeyin hiçbir boşluğun olmaması olduğunu dile getirir. Yani corvus şarapları da bu bakımdan oldukça dolu bir tat ve dokuya sahiptir.

Çanakkale Bozcaada’da üretilen corvus şaraplarının üretilirkenki amacı sadece Türkiye’de en iyi şaraplardan biri haline gelmek değil aynı zamanda Dünya’da da sayılı güzel şaraplar arasına girmektir. Bu büyük hedefleri doğrultusunda Reşit Soley hem kendi şarap üretim çiftliğinde hem de Bozcaada’da oldukça büyük ve yenilikçi yatırımlara imza atarak şarapçılığın temeli olan bağcılık kültürünü geliştirmek ve şarap tadını daha iyi hale getirmek için çalışmalara başlamıştır. Aradığı tatlara zamanla ulaşan corvus şarap fiyatları ve tadıyla günümüzde oldukça popüler hale gelmiştir.

Aşağıda bulunan listede 2018 yılı itibariyle güncel olan corvus şarap fiyatları hakkında detaylı bilgiler verilmektedir.

Corvus Şarap Fiyatları

75 lik Corvus Cruturk Kırmızı Şarap 335,00 TL
75 lik Corvus Corpus Kırmızı Şarap 255,00 TL
75 lik Corvus Blend No.4 Kırmızı Şarap 135,00 TL
75 lik Corvus Malbec Kırmızı Şarap 130,00 TL
75 lik Corvus Cabernet Sauvignon Kırmızı Şarap 125,00 TL
75 lik Corvus Merlot Kırmızı Şarap 120,00 TL
75 lik Corvus Öküzgözü Boğazkere Kırmızı Şarap 120,00 TL
75 lik Corvus Zeleia Vesilaki Beyaz Şarap 82,50 TL
75 lik Corvus Teneia Çavuş Beyaz Şarap 70,00 TL

Corvus Şarapları

Corvus şaraplarının bu kadar güzel ve derin bir tada sahip olmasının tek sebebi tabii ki üretim aşamasında yapılan farklılıklar değildir. Bu şarap çeşitlerinin bu kadar ilgi görmesine ve damak tadına hitap etmesine neden olan yegane birincil sebep şarap üzümlerinin üretildikleri bağların özellikleridir. Öncelikle belirtmek gerekir ki birçok üzüm bağının aksine corvus şaraplarının üretildikleri üzüm bağlarında kesinlikle suni gübre kullanılmamaktadır. Doğal gübre ile yetiştirilen üzümlerin tatları tabii ki diğer üzümlere göre çok daha başka olacaktır

Corvus şaraplarının farklı kılan en önemli ikinci özellik ise üretim aşamasında masraftan kaçınılmamış olmasıdır. Bu bakımdan dünya şarap üreticileri gibi corvus şarapları da üzümler fermantasyon işleminden önce en azından 3 ya da 4 gün şıra halinde çekirdekleri ile birlikte dinlendirilmektedir. Bu ve fermantasyon evrelerindeki detaylı uğraş isteyecek aşamalar dönemimizde yapılan ve birkaç gün içerisinde üretilip fıçıya konulan şaraplardan oldukça farklı bir tada sahip olmasını sağlamaktadır. Çünkü Corvus şaraplarındaki asıl hedef çok fazla insana ulaşmak değil ulaştığı insanın damak tadını tamamıyla tatmin etmektir. Bu yüzden şarabın üretim aşamasındaki doğaya karşı olan dürüstlük, şarabın kıvamı, dokusu ve en mükemmel derinlikle tadını yakalamak için verilen uğraşta bu yüzdendir.

By admin

2 thoughts on “Corvus Şarap Fiyatları”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir