Chivas Regal Fiyatları

Chivas Regal Fiyatları 2021, bir viski markası olup yumuşak bir içimi olan içkidir.  En az 12 senelik olan bu viski markası, alkol tüketiminde en çok tercih edilen viski markasıdır. Viski tat olarak karamelize edilmiş rayiha tadında olup, farklı aromalara da sahiptir.

Alkol tüketiminin yaygın olduğu ülkemizde en çok tercih edilen alkol de viski olarak birinci sırada yerini alıyor. Yeni yılın gelmesi ile birlikte alkol fiyatlarında da değişiklikler mevcuttur. Alkol fiyatları, alkolün cinsine ve kalitesine göre farklılık göstermektedir. Özellikle yıllanmış alkoller daha fazla ücretlendirmeye sahiptir. Viski fiyatı geçtiğimiz yıl Chivas Regal 35lik olarak satışa sunulan boyutu 85 lira olarak satılırken,  bu yıl fiyatında belli bir artış olacağı beklenmekte.

Chivas Regal Koku ve Tat

Chivas Regal nedir; dünyaca ünlü bir viski markası olan Chivas Regal farklı tat ve aromaları ile kişilerin damak zevklerine hitap eden pek çok çeşitlere sahiptir. Chivas Regal Fiyatları 2021, diğer viski markalarına göre daha kaliteli bir içime sahiptir ve oldukça yumuşak bir tada sahiptir. Bu yönü ile kişilerin rahatlıkla sek içebileceği bir içkidir. Özellikle mandalina ve portakal aromalarında olan viski, her damak tadına hitap etmektedir. Koku olarak da oldukça hoş ve rahatsız etmeyen bir kokuya sahiptir. Karamelize edilmiş şeker, karamel ve vanilya kokusu ile oldukça hafif ve rahatsız etmeyen bir alkoldür.

Chivas Regal Çeşitleri

Chivas Regal viskinin özellikleri yanı sıra pek çok farklı çeşide sahiptir. Her damak zevkine uyacak farklı aromalardan oluşan viskinin en çok tercih edilen çeşidi Chivas Regal 12 olup, oldukça rahat bir içimi vardır. En az 12 yıl bekletilmiş olan Chivas Regal 12, oldukça beğenilen ve çok tercih edilen viski çeşididir. Chivas Regal 12 yumuşak içimi ile daha çok sek tercih edilen bir viski çeşididir. 1801 yılından bu yana halen üretimi devam eden bu viski çeşidi günümüzde de oldukça fazla tercih edilmektedir.

Chivas Regal Fiyatları
Chivas Regal Fiyatları

Chivas Regal viski markasının en çok tercih edilen bir diğer çeşidi ise Chivas Regal 18 olup kendine has bir tadı vardır. Koku olarak çikolata, erik ve çiçeksi hoş aromalardan oluşmaktadır. İçimi ise oldukça yumuşaktır. Çikolata aromasına göre çok fazla tatlı değildir.

Chivas Regal 25 ise, 25 yıllık olgunlaşmış malt viskidir. Bu viski kehribar rengi ile dikkatleri çekmektedir. Tat olarak yanık süt ve karamel tadı bulunup, oldukça yumuşaktır. Bu viski genellikle tat olarak kişilerde kazandibi tadı bırakmaktadır. Tatlı bir içim isteyenlerin rahatlıkla tercih edebileceği bir viskidir.

Bir diğer Chivas Regal viski çeşidi ise ekstradır. Chivas Regal Ekstramarkanın yeni ekspresyonudur.  Kızıla çalan bir rengi ve kuru meyve, tarçın aroması ile farklı bir viski tadı sunulmuş. Farklı aromasına rağmen tatlı bir tadı yoktur ve oldukça yumuşak içime sahiptir.

Chivas Regal 2021 Fiyatları

Chivas Regal yeni yılın gelmesi ile birlikte bir fiyat düzenlemesi getirdi. Chivas Regal Fiyatları 2021;

20 lik Chivas Regal 12 Yıl Yıllanmış – Chivas Regal 12 Fiyat130,00 TL
35 lik Chivas Regal 12 Yıl Yıllanmış – Chivas Regal 12 Fiyat 155,00 TL
50 lik Chivas Regal 12 Yıl Yıllanmış – Chivas Regal 12 Fiyat 215,00 TL
70 lik Chivas Regal 12 Yıl Yıllanmış – Chivas Regal 12 Fiyat 285,00 TL
100 lük Chivas Regal 12 Yıl Yıllanmış – Chivas Regal 12 Fiyat 390,00 TL
150 lük Chivas Regal 12 Yıl Yıllanmış – Chivas Regal 12 Fiyat 720,00 TL
100 lük Chivas Regal 18 Yıl Yıllanmış – Chivas Regal 18 Fiyat 2500,00 TL
100 lük Chivas Regal 25 Yıl Yıllanmış – Chivas Regal 25 Fiyat 2900,00 TL
Chivas Regal Fiyatları

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir