Cep Telefonu ile Kredi Notu Öğrenme

Cep Telefonu ile Kredi Notu Öğrenme. Son günlerin en popüler konusu olan, kredi notunun öğrenilmesi, kredi puanı düşük olduğunda kişilerin karşılaşabileceği vs. durumlardır. Kredi notu, kredi kullanmak isteyen kişiler için çok önemlidir. Bankaların, kişilerin kredi notuna bakarak kredi geleceği ile net karar vermesi, kişilerin kredi kullanmakta endişelenmesine neden olmaktadır. Kredi notu, aylık ödemeleriniz, borcunuza olan sağdıklığınız için, bankanız açısından oldukça önemli bir detaydır.

Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Cep Telefonu ile Kredi Notu Öğrenme
Cep Telefonu ile Kredi Notu Öğrenme

Kişilerin merak ettiği bir diğer konu ise, kredi notumu nasıl öğrenebilirim konusudur. Kredi notunu öğrenmek için karşımıza birçok alternatif yol çıkmaktadır. Bunlardan ilki, findeks internet sitesinin bizlere sunmuş olduğu en rahat ve en kolay kredi notu öğrenme verisidir. Findeks internet sitesi üzerinden sisteme giriş yaparak, daha önce ödenmemiş borçlarınızın kredi notunuza nasıl etki ettiğini görebilirsiniz.

Findeks internet sitesi ilk girişlerde kullanıcılardan KDV ücreti temin ederken, daha sonraki girişlerde KDV dahil 10 TL’nin altında bir bedel almaktadır. Findeks internet sitesi haricinde kredi notu öğrenmek isteyenler ise, bankalarının şubesine giderek kişisel bilgileri ile minimum bir ücret karşılığında bu işlemi gerçekleştirebilir ve kredi kullanımında karşılacağı durumlar hakkında bilgi edinebilirler. Ayrıca kredi notunun 0’a yaklaşması, kredi kullanacak kişilerin Kara Liste’ye adım adım yaklaştığını göstermektedir. En güzel çözüm ise, kredi veya kredi kartları borçlarınızın aylık net gelirinizin altında bir değere göre ayarlanması ve ödemelerinizi bu yolla geciktirmeden yapmamanızdır.

Cep Telefonu İle Kredi Notu Öğrenilebilir mi?

Kredi Kayıt Bürosu’nun Turkcell işbirliği ile gerçekleştirdiği proje sayesinde artık bankalara gitmeye gerek kalmayacak. Turkcell kullanıcıları kendi hatları üzerinden kredi notunu öğrenebilecek ve SMS yoluyla bilgi sahibi olabileceklerdir. Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen bu uygulama sayesinde bireylerin kredi notları hakkında sorgusu en aza indirgenmiş olacaktır. Yapılması gereken Turkcell hat kullanıcılarının, TC kimlik numaraları ve doğum yılını aralarında birer boşluk ile 1122’ye SMS yolu ile iletmektir. Turkcell’in gerçekleştirmiş olduğu bu sistemsel mesaj ile günce kredi notunuzu, bir önceki döneme ait kredi notunuzu ve kredi seviyenizi öğrenebileceksiniz. Ayrıca bu hizmet için, 9 TL gibi bir ücretlendirme yapılmakta olduğu unutulmamalıdır.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir