Buzbağ Şarap Fiyatları

Buzbağ Şarap Fiyatları. Diyarbakır’ın Öküzgözü ve Boğazkere bölgelerinde yetişen üzümlerden yapılan Buzbağ şarabı  köklü tarihi olan şaraplara nazaran daha genç olmasına rağmen kendisine özellikle ülke içerisinde çok bir kitle edinmiştir. Üstelik sadece ülke içerisinde değil yurtdışından gelen turistler tarafından sıkça beğenildiği dile getirilmiştir. Bu beğenilerin başlıca iki sebebi bulunmaktadır. Bu sebeplerden ilki buzbağ şarap fiyatları diğer şaraplara göre çok daha uygun olmasıdır.

İkinci sebep ise oldukça makul olan fiyatına göre tadının daha pahalı olan şaraplara nazaran güzel olmasıdır. Bu bakımdan fiyat ve tat ikilisinin en güzel uyumunu yakalayan şaraplardan biri olduğunu söyleyebilir. Aslına bakılırsa markalaşmadan önce daha sade ve daha uygun bir fiyata sahip olan şarap markası el değiştirdikten sonra da buzbağ şarap fiyatları biraz daha artış göstermiştir. Özellikle ülkemizde alkollü içeceklere yapılan zamların ertesinde de buzbağ şarap fiyatları güncellenmiştir.

Şarap olarak kendine güvendiğini her fırsatta dile getiren Buzbağ şarap markası bunu başlattığı şarap gurmesini arıyor etkinlikleri ile de göstermiştir. Özellikle son dönemlerde en çok beğenilen serisi ise öküzgözü ve boğazdere üzümlerinin birlikte harmanlanmasıyla yapılan 2013 serisi şaraplarıdır. Yapımındaki emek, tat ve uğraşa rağmen fiyatının oldukça uygun olduğunu söyleyebiliriz. Boğazı yakmayan kolay içim bir tadı olan buzbağ şaraplar hem bu özellikleri hem de içerken üzüm ve mürdüm erik tadının alınmasından dolayı çok sevilmektedir.

Buzbağ Şarap Fiyatları

75 lik Buzbağ Şarap Fiyatı 50,00 TL
75 lik Buzbağ Klasik Kırmızı Şarap Fiyatı 55,00 TL
75 lik Buzbağ Beyaz Şarap Fiyatı 50,00 TL

Şarap Nasıl Saklanır?

Buzbağ Şarap Fiyatları
Buzbağ Şarap Fiyatları

Şarabın ömrünün uzun olması ve içileceği güne kadar bozulmaması amacıyla şarapların saklanması oldukça önemli bir konudur. Öncelikle unutmamak gerekir ki şarap diğer alkollü içkilere nazaran çok daha canlı bir varlığı olan bir içkidir. Bu bakımdan ses titreşimleri, nem, ışık, ısı ve benzeri faktörlerden korunması gerekmektedir.

Bu bakımdan şaraplar öncelikle güneş görmeyen ortamlarda tutulması gerekir şarapların saklanması için ideal sıcaklık oranı ise 12 ila 15 derece arasında değişim göstermektedir. Korunacak ortamın nem oranının ise en az %75 olması şarabın sağlığı açısından oldukça önemlidir. Ayrıca bir diğer önemli saklama ipucu ise şarapların yatay olarak saklanmasıdır. Yatay olarak saklanmayan şarap şişelerindeki şaraplar mantarla temas etmediklerinden dolayı bir süre sonra hava almaya başlayacak ve şarap oksitlenmeye başlayacağı için tadı kesinlikle değişecektir.

Şarap Tadım Günleri

Şarapların nasıl içileceği, nasıl saklanacağı ve tadının nasıl olması gerektiğinin yanı sıra şarap kültürü hakkında birçok şey öğrenmek ve paylaşmak amacıyla ülkemizin farklı bölgelerinde şarap tadım günleri yapılmaktadır. Bu tadım günleri vasıtasıyla hem bölge üzüm bağlarının özellikleri hem de şarapları tatları ve oluşum süreçleri hakkında bir çok bilgi paylaşımı gerçekleşmektedir. Bunların yanı sıra oldukça eğlenceli bir atmosferde geçen şarap tadım günleri insanları, şirket çalışanlarını ya da arkadaşlık ilişkilerini daha samimi bir forma soktuğundan dolayı oldukça ilgi duyulan etkinlikler arasında yer almaktadır.

By admin

2 thoughts on “Buzbağ Şarap Fiyatları”
  1. […] Şarap, fermente edilmiş üzüm suyu ile yapılan alkollü bir içecektir. Teknik olarak, şarap herhangi meyve ile (örneğin elma, kızılcık, erik, vb.) yapılabilir, ancak şaraplar genellikle şarap üzümü ile yapılmaktadır. En çok bilinen şarap türleri Cabernet Sauvignon, Syrah ve Zinfandel’dir. […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir