Burgan Bank EFT Saatleri

Burgan Bank EFT Saatleri. Burgan Bank, son zamanlarda esnaf ve KOBİ’lere yönelik olarak bankacılık hizmetleri ile karşımıza çıkmaktadır. Burgan Bank ile paranızı istediğiniz başka bir banka hesabına transfer edebilirsiniz.

Para transferi işlemi için kullanabileceğiniz iki yöntem bulunmaktadır. Bunlardan birincisi, Elektronik Fon Transferi yani çok daha fazla bilinen ismi ile EFT yöntemidir. İkincisi ise havale işlemidir. EFT ile havale işlemi çok sık olarak karıştırılan iki bankacılık işlemidir. EFT işlemi ile havale işlemi arasındaki farklardan bahsedecek olursak, EFT işlemi ile farklı bankalar arasında para transferi işleminizi yapabilirsiniz.

EFT işleminiz için bankaların belirlemiş olduğu EFT ücretleri vardır. Her banka EFT ücretini kendisi belirlemektedir. Herhangi bir sabit EFT ücreti bulunmamaktadır. Bankalar EFT ücretini, EFT işlemleri için yapılan masraflara göre belirlemektedir. EFT işlemi için yapılan masraflar ise bankanın hangi kanalını kullanarak EFT yapıldığına göre farklılık göstermektedir.

EFT işlemi için bankaların belirlemiş olduğu ücretler olduğu gibi bankaların EFT saatleri de olmaktadır. Yine her banka EFT saatini kendisi belirlemektedir. EFT saatleri, bankaların mesai saatlerine göre belirlenmektedir. Bankalar hafta sonu EFT işlemi yapmazlar. Aynı zamanda gece de EFT yapılmamaktadır. Genel olarak sabah saat 09.00 ile akşam 17.45 arasında EFT işlemi yapılmaktadır.

Burgan Bank için de EFT saatleri, bankanın mesai saatlerine göre belirlenir. Burgan Bank EFT saatleri hakkında daha detaylı bilgi için yazımızın devamını da okumalısınız.

Burgan Bank EFT Saatleri Nelerdir?

Burgan Bank EFT Saatleri
Burgan Bank EFT Saatleri

Burgan Bank EFT saatleri, Burgan Bank tarafından belirlenmiş olup, her banka için farklı olacaktır.

Burgan Bank aracılığı ile EFT yapmak isterseniz, Burgan Bank, hafta içi her gün sabah saat 09.00 ile akşam 16.30 arasında EFT işlemi yapmaktadır. Eğer Burgan Bank EFT saatleri arasında EFT yaparsanız, işleminiz 5 ile 10 dakika arasında gerçekleşecektir. Fakat Burgan Bank EFT saatleri dışında EFT yaparsanız, EFT işleminizin gerçekleşmesi için ilk EFT saatini beklemeniz gerekecektir. Cuma günü Burgan Bank EFT saatleri dışında yaptığınız EFT işlemleri de hafta sonu yapılmış gibi kabul edilir. Örneğin, Burgan Bank için 16.30’da EFT saatleri bitiyor. Cuma günü 16.30’dan sonra yapacağınız EFT işlemleri, 0 gün içinde gerçekleşmemektedir. İlk EFT günü olan Pazartesi günü ve ilk EFT saati olan sabah saat 09.00 ile birlikte EFT işleminiz gerçekleşecektir. EFT işleminizin gerçekleşmesi için uzun süre beklemek istemiyorsanız, Burgan Bank EFT saatleri dışında EFT işleminizi yapmamanız gerekecektir.

Bizim size tavsiyemiz, EFT işleminizi yapmadan önce bankanızın EFT saatlerini öğrenmeniz olacaktır. Sadece kendi bankanızın değil para transferinizi yapacağınız bankanın da EFT saatlerini öğrenmelisiniz. Her iki banka için de ortak olan EFT saatleri arasında EFT işleminizi yaptığınızda, işleminiz 5 ile 10 dakika arasında gerçekleşecektir. Burgan Bank için EFT saatlerini öğrendiniz. İstediğiniz banka kanalı aracılığı ile EFT işleminizi yapabilirsiniz.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir