Borç Kapatma Kredisi

Bankalardan almış olduğun kredilerin sayısı arttıkça ve bu krediler de farklı bankalardan olmaya başladıkça, sizin bu borçları takip etmeniz bir hayli zor olacaktır. Tek bir noktadan gelen geliri bu iki borcu nasıl ödeyeceğiniz konusunda hesaplamak için ise, sizlere borç kapatma kredisi sunulmaktadır. Bu kredi türü, bankaya yapılan başvurular sonucunda, farklı yerlere olan tüm bankacılık sektörü borçlarınızın ödenmesi ve ödenen bu tutarın da tek bir krediye yansıtılmasını sağlamaktadır. Kısacası A ve B bankasına olan borçlarınızı C bankasından alacağınız yeni bir kredi ile tamamen kapatıyor, bu bankalardan aldığınız kredilerin faiz oranlarından kurtuluyor, sonuç olarak da tek bir bankaya borçlanmış oluyorsunuz.

Borç Kapatma Kredisi Nasıl Alınır?

Borç kapatma kredisini ülkemizdeki tüm bankalardan alabilirsiniz. Fakat, normal bir kredi şekli olmadığından dolayı, her banka farklı bir koşul ile bu krediyi verecektir. Genel itibari ile baktığımız zaman bu koşullar;

  • Birçok borcu tek çatı altında toplamanız için geliştirilen bu kredi türünden faydalanabilmeniz için, bankaya olan borçlarınızın, kredi kartı, ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi ve konut kredisinden oluşması gerekmektedir.
  • Diğer bir bankaya yansıtılacak borcun, herhangi bir kısmı değil, çekilecek olan kredi ile tamamının ödenmesi gerekmektedir.
  • Bankadaki borç aktarımı sırasında herhangi bir dosya masrafı ya da EFT ücreti alınmaz.
Borç Kapatma Kredisi
Borç Kapatma Kredisi

Yukarıdaki üç şart ile mümkün olacak konut kredisinde, bankalarda işlem yapabilmeniz için ise aşağıdaki belgeleri yanınızda bulundurmanız gerekmektedir.

  • Nüfus cüzdanınızın aslı ya da noter tarafından onaylanan tasdikli bir sureti
  • Aylık gelirinizi gösteren, resmi ve onaylanmış gelir belgeniz
  • Eğer adres kayıt sisteminde güncelleme yapılmamışsa, kişilerin son üç ay içerisinde düzenlenmiş olan, elektrik, doğal gaz ya da su borcunu gösteren fatura örneklerinin getirilmesi

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Eğer sizler de borçlarınızı tek bir çatı altında toplamak istiyor fakat hangi bankaya gideceğinizi bilmiyorsanız, size önerdiğimiz sıralamayı dikkate alabilirsiniz. Faiz oranlarına göre en düşük faiz oranından daha yükseğe doğru sıralama yapacak olursak; QNB Finansbank, Şekerbank, Vakıf Bankası, Odeabank, Türkiye Ekonomi Bankası ve Türkiye İş Bankası’nı söyleyebiliriz. Bu bankalardan birisine giderek borç kapatma kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir