Bomonti Bira Fiyatları

Bomonti Bira Fiyatları. 1890 yılında açılan Bomonti bira fabrikası hem kendisinin hem de Türkiye’nin ilk birasını üretmeye başlamıştı. İsmi tekel birası olan bu bira Türkiye’nin en köklü birasıydı. Son yıllarda Efes tarafından satın alınan Bomonti bira fabrikası yalnız tekel isminin satışını gerçekleştirmemiştir.

Bu yüzden Efes tarafından biraya fabrikanın ismi verilmiştir. İsmi farklı olsa da eski tekel birasının aynı şekilde devamı olan Bomonti birası kendine has tadı ve kolay içim özelliği sayesinde bira severler tarafından oldukça hoş karşılanmış ve büyük bir kitleye hitap ederek oldukça geniş bir talep alanı oluşturmuştur.

Piyasaya yeni sürülmesine rağmen büyük bir rağbet gören Bomonti birası bu bakımdan bomonti bira fiyatları 2021 en çok araştırılan bira fiyatları arasında yerini almıştır.

Bomonti Bira Fiyatları 2021

Bomonti Bira Fiyatları
Bomonti Bira Fiyatları

Türkiye’deki bira marka ve çeşitlerinin fazlalaşmaya başlamasından dolayı bira severlerin ilgisini büyük oranda kaybetmeye başlayan Efes bu ilginin tekrar kazanılması ve daha da artırılması için Bomonti birasını çıkarmaya başlamıştır. Efes biralarının en yenilerinden biri olan Bomonti hem bu yenilikçi özelliği hem de Türkiye’nin en köklü birası olma özelliğinden dolayı oldukça popüler bir hale gelmiştir.

Dünya ülkelerinin çoğunda olduğu gibi ülkemizde de düzenli olarak artırılan vergi ve ürün fiyatlarından ötürü her sene alınan ürünlerin fiyatları değişmektedir.

Bu bakımdan bomonti bira fiyatları 2021 de yeni eklenen vergiler doğrultusunda fazla olmasa da bir değişim geçirmiştir. Aşağıdaki listede bomonti bira fiyatları hakkında detaylı bilgiyi bulabilirsiniz.

  • 50’lik Bomonti Depozitolu Şişe: 15 TL
  • 50’lik Bomonti Depozitosuz Şişe: 16 TL
  • 50’lik Bomonti Filtresiz Kutu: 15 TL
  • 50’lik Bomonti Filtresiz Depozitosuz Şişe: 16 TL
  • 33’lük Bomonti Black Depozitosuz Şişe: 15 TL
  • 33’lük Bomonti İpa Depozitosuz Şişe: 15,50 TL
  • 33’lük Bomonti Red Ale Depozitosuz Şişe: 15 TL

Bomonti Bira Özellikleri

Bomonti’yi Efes Pilsen’in diğer biralarından ayıran başlıca birkaç özelliği bulunmaktadır. Bu özelliklerden ilki tabii ki kolay içim ve kendine has bir tadı olmasıdır. Bomonti birası üretim aşamasında glikoz şurubu ve pirinç kullanılmadığı ve yapım aşamasında Efes’ten farklı fermantasyon süreçleri olduğundan dolayı Efes’e ve diğer biralara nazaran oldukça hoş bir tadı ve kolay içim özelliği bulunmaktadır. Bu tadın en önemli sebebi ise bira severler tarafından sık sık takdir edilen özelliği ise %100 Malt bira olmasıdır. Bu bakımdan 120 yılı aşkın süredir varlığını sürdüren Bomonti bira bu köklü bira tarihi ile birlikte Türkiye’deki konumunu asla kaybetmeyeceğini, adından bahsettireceğini göstermektedir.

Bir diğer fark ise kolay içim özelliğinin olması için bira alkol oranının biraz daha düşük olmasıdır. Efes ve diğer bira türlerine nazaran Bomonti birasının alkol oranı biraz daha düşük olsa da bu çok yüksek bir alkol oranı farkı değildir ve Bomonti’nin tadı ile bu alkol oranı açığını kat ve kat kapattığını söyleyebiliriz.

Bomonti birasının bir başka artısı ise tadı ve şekli ile her ortama uyum sağlayabilecek bir bira olmasıdır. Zaten bu özelliği sayesinde bira severler arasında çok farklı yaş gruplarına hitap edebilen bomonti bira fiyatları ile de 2021’in en uygun biraları arasında da yerini almaktadır.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir