Bankacı Maaşları

Bankacı Maaşları Ne Kadar?

Bankacı Maaşları Ne Kadar? Bankaların sundukları maaşlar ilk işe giriş anında çok yüksek olmasa da çalışma performansına göre yükselme ve buna bağlı olarak maaşlarda artış imkânı sunmaları yeni mezun pek çok adayın iş başvuruları için bankaları tercih etmelerine neden olmaktadır. Bankaların 3 ayda bir çift maaş, temettü, dil tazminatı ve performansa bağlı olarak teşvik edici ek ödemelerde bulunmaları ödenen aylık maaşın toplamda daha da yükselmesini sağlamaktadır. En düşük bankacı maaşları gişe elemanlarına ödenmekte olup ortalama olarak 2 bin lira seviyesindedir. Bankada uzman yardımcısı ve müfettiş kadrosunda görev yapanlar ise 3 bin 500 – 4 bin lira seviyelerinde maaş almaktadır.

Yapı Kredi Bankası Maaşları

Çalışanlarına yüksek aylık maaş ödemesi kadar kariyer planlamasında destek olan ve ülkemizin en güçlü özel bankaları arasında yer alan YKB bu nedenle bankacı olmak isteyen kişilerin en çok tercih ettikleri bankalar arasında bulunmaktadır. YKB personel maaşları ilk işe girişlerde bireysel bankacılık müşteri temsilcileri için bin 650 lira olarak uygulanırken gişe personelleri için ise bin 400 lira olarak uygulanmaktadır. Bu maaşlara aynı zamanda dil tazminatı ve performans ödemeleri de hesaplanarak eklenmektedir.

Finansbank Personel Maaşları

İşe girmesi en zor olan bankalar arasında yer alan Finansbank çalışanlarına ilk başlangıç maaşı olarak düşük tutarlar ödese de ek ödemeler ve performans teşvik ödemeleri ile maaşlar yükselmektedir. Yeni giren maaşı olarak 1.250 -1.500 lira arası olarak sınır uygulanırken uzman kademesine kadar yükselen kişilerde bu maaş 4.500 liraya kadar yükselmektedir.

Garanti Bankası Bankacı Maaşları

Personel alımı sınavları en zorlu olan bankalardan biri olan Garanti Bankası ilk işe giriş maaşı olarak gişe elamanlarına bin 500 lira ve bireysel müşteri temsilcilerine ise bin 800 lira ödemektedir. Garanti Bankasını diğer bankaların öne çıkaran avantajlarından biri de çok tercih edilen bir banka olması nedeni ile performans ödemelerinin biraz daha fazla yapılmasıdır.

İş Bankası Bankacı Maaşları

3 ayda bir çift maaş uygulamasında bulunan bankalar arasında yer alan İş Bankası personel maaşı olarak gişe elamanlarına bin 500 lira ödemektedir. Yine yılda bir kere kar payı ödemesi, performansa bağlı olarak belirlenen performans ödeneği, sosyal yardımlar ve servisle öğle yemeği gibi ek imkânlar da banka tarafından sağlanmaktadır. Ayrıca İş Bankasının yurt dışında bulunan şubelerinde de çalışma fırsatı verilmektedir.

Ziraat Bankası Bankacı Maaşları

Sık sık yükselme sınavları düzenleyerek personeline kariyer gelişimi imkânı sunan Ziraat Bankası maaşları ile de en yüksek maaş ödeyen banka durumundadır. Ülkemizde yer alan bankalar arasında en köklü tarihe sahip olan Ziraat Bankası gişe elemanları için 1.800 lira maaş ile işe alım gerçekleştirirken aynı zamanda 3 ayda bir çift maaş ve senede 2 kere olmak üzere temettü ödemesi de yapılmaktadır. Yine yabancı dil tazminatı ve yemek ücreti ödenmekte ve bu tutarlar ile beraber en yüksek banka personel maaşı Ziraat Bankasında ödenmektedir.

Bank Asya Bankacı Maaşları

Bankacı Maaşları
Bankacı Maaşları

Her yıl Nisan ayında revize edilen Bank Asya maaşları işe alımlarda deneyimsiz personel için bin 200 lira civarıdır. Maaş ödemesine ek olarak bankanın yılda 4 kere brüt ücret tutarı üzerinden hesaplanan ikramiye ve yabancı dil tazminatı ödemesi bulunmaktadır. Bunlara ek olarak hem çalışan hem de bakmakla yükümlü olduğu ailesi için sağlık yardımları, öğle yemeği için yemek kartı, servis ya da servisin bulunmadığı şubeler için yol ücreti gibi ek ödemeler yapılmaktadır.

Vakıfbank Personel Maaşları

Vakıfbank personeline ödediği maaşı her yıl sektör ve ülkenin ekonomik verileri baz alınarak oluşturulan komisyon kapsamında belirlemektedir. Toplu iş sözleşmesine uygun olarak belirlenen personel maaşları ortalama olarak gişe elemanı için başlangıçta bin 200 lira civarındadır. Ödenen bu tutar uzman yardımcısı maaşı olarak ise 2 bin 400 lira olarak uygulanmaktadır. Yine Ocak, Nisan, Temmuz ve Ekim aylarında banka tarafından personellerine bir aylık maaş tutarı kadar ikramiye verilmekte ve temettü, personel primi, yabancı dil tazminatı gibi ek ödemelerde de bulunulmaktadır.

Halk Bankası Personel Maaşları

Bankalar tarafından açılan sınavlar arasında her sene en yüksek talebi toplamayı başaran Halk Bankası maaş ödemesi olarak personeline ilk işe girişte bin 800 lira brüt ücret ödemektedir. Bu ücrete ek olarak yılda 4 maaş olmak üzere üçer aylık periyodlarda ikramiye, performansa göre prim, yemek ücreti ve yabancı dil tazminatı gibi ek ödemelerde de bulunmaktadır.

Akbank Personel Maaşları

Diğer bankalara oranla en düşük maaşla personel çalıştıran banka Akbank olarak kabul edilmektedir. Akbank ilk işe alımlarda nerede ise net maaş olarak asgari ücret ile gişe elemanlarını çalıştırmaya başlarken bu maaş ödenen kasa tazminatı, yabancı dil tazminatı ve yılda 4 kere ikramiye tutarı ile yukarıya çekilmektedir. Yine servis, lojman, sağlık hizmeti olanakları, prim ve sosyal yardım desteğinde de bulunulmaktadır.

Diğer Bankalar ise aşağı yukarı aynı rakamlar üzerinden maaş veriyorlar.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir