Anadolubank EFT Ücretleri

Anadolubank EFT Ücretleri. Anadolubank 1962 yılında, İstanbul’da Buğday Bankası ve Türk Ekspres A.Ş.’nin ortaklığından oluşan özel bir finans kuruluşudur.

Anadolubank bireysel müşterileri için mevduat, yatırım ürünleri, bireysel krediler, nakit yönetimi, sigorta, kredi kartları, Western Union gibi birçok bankacılık ürün ve hizmeti sunmaktadır. Anadolubank EFT ücretleri bilgisi Anadolubank’ın vermiş olduğu hizmetlerden birisidir. Anadolubank KOBİ müşterileri için işletme kredileri, gayrinakdi kredileri, KOSGEB destekleri, sigorta, nakit yönetimi, mevzuat, yatırım ürünleri, çek, POS, kredi kartları gibi bankacılık ürünleri ve hizmetleri sunmaktadır. Anadolubank tarım sektöründeki müşterileri için tarım kart, kredi ürünleri, mevduat, tarım şubeleri, yatırım ürünleri, nakit yönetimi ve sigorta gibi finansal ürün ve hizmetleri bulunmaktadır.

EFT İşlemi Nedir ve Nasıl Yapılır?

Bankacılık sektöründe gün içerisinde en çok gerçekleştirilen işlemlerden birisi para transferidir. Para transferi işlemi iki farklı şekilde gerçekleştirilir. Birincisi açılımı olan Elektronik Fon Transferi, yani EFT, ikincisi ise havaledir.

Elektronik Fon Transferi işlemi bir bankada hesabı olan kişinin başka bir banka hesabına sahip bir kişiye Türk Lirası cinsinden para gönderme işlemidir. EFT işleminde üç farklı banka yer alır. Bunlar çalıştığınız banka, Merkez Bankası ve gönderdiğiniz bankadır.

Anadolubank EFT ücretleri ödenerek yapılan EFT işleminizi eğer banka hesabınız yoksa kredi kartınızla, karşı tarafın hesap numarasına, IBAN’a ya da isme yapabilirsiniz. Anadolubank EFT işleminizi internetin olduğu her yerden gerçekleştirebilirsiniz. İnternet bankacılığı ve mobil bankacılık aracılığı ile Anadolubank işleminizi hızlıca gerçekleştirebilirsiniz. İsterseniz internet bankacılığı ve mobil bankacılık üzerinden gerçekleştirdiğiniz EFT işleminizi kaydederek, bir sonraki işleminizi daha kısa sürede yapabilirsiniz. Anadolubank EFT ücretleri ödenerek yapılan EFT işleminizi internet üzerinden gerçekleştirmek istemiyorsanız, müşteri hizmetlerini arayarak, şubeye giderek ya da ATM’lerden kolayca yapabilirsiniz. Anadolubank EFT ücretleri ödenerek yapılan EFT işleminizi, isterseniz bankanıza düzenli EFT talimatı vererek, her ay sizin yerinize bankanın işlemi düzenli bir şekilde gerçekleştirmesini sağlayabilirsiniz.

Bir diğer para transferi işlemi olan havale, aynı bankaların farklı şubeleri arasında, para birimi fark etmeksizin gerçekleşen para transferi işlemidir. Bu işlemde sadece bir banka tarafından işlem gerçekleştirilir. Havale işleminizi internet üzerinden, internet bankacılığı ve mobil bankası aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz. İsterseniz yaptığınız işlemi kaydederek, bir sonraki işleminizi çok daha kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz. Havale işleminizi yapmak için interneti tercih etmek istemiyorsanız, müşteri hizmetlerini arayarak, bankanızın şubesine giderek ya da ATM’lerden gerçekleştirebilirsiniz.

EFT İşlemi ve Havale İşlemi Nasıl Yapılır?

Anadolubank EFT Ücretleri
Anadolubank EFT Ücretleri

Anadolubank EFT ücretleri ödenerek yapılan EFT işlemini gerçekleştirebilmeniz için dört farklı unsura ihtiyacınız vardır. Bu unsurlar; gönderici, göndericinin bankası, alıcı ve alıcının bankası gibi bilgilerden oluşmaktadır. Bilgileri eksiksiz olarak sisteme aktarmanız gerekiyor, daha sonra sistem hesabınızda göndermek istediğiniz miktar ve Anadolubank EFT ücretleri bilgilerinde olan EFT işlemi için belirlediği hizmet bedeli miktarının olup olmadığının kontrolünü sağlar. Eğer hesabınızda toplam ücreti karşılayacak kadar para varsa, işleminiz bir sonraki aşama olan onay aşamasına geçer. Bu aşamada Merkez Bankası, EFT- EMKT Sistemi’nden onay vererek, paranızın karşı bankaya aktarılmasını sağlar. Anadolubank EFT ücretleri ödenerek yapılan EFT işleminiz birkaç dakika içerisinde tamamlanmış olur.

Eğer hesabınızda Anadolubank EFT ücretleri ödenerek yapılan EFT işlemini gerçekleştirecek kadar miktar yoksa, sistem işleminizi gerçekleştirmez ve işleminizi ödeme kuyruğu adı verilen sıraya sokar.

Havale işleminizi ise iki farklı şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

  1. IBAN ile havale işleminizi yapmak için, 32 haneli IBAN numaranızı, alıcının adı, soyadı ve göndereceğiniz miktar gibi bilgileri sisteme aktardıktan sonra, gerekli kontroller de sağlandıktan sonra işleminiz kısa bir sürede gerçekleşir.
  2. Hesap numarası ile havale işleminizi yapmak için, şube numarası, hesap numarası, alıcının adı, soyadı ve para transferi yapacağınız miktarı, sisteme doğru ve eksiksiz bir şekilde aktardıktan sonra işleminiz gerçekleşmiş olacaktır.

Anadolubank EFT Saatleri Ne Zamandır?

EFT sistemi Türkiye’ye ilk olarak Merkez Bankası tarafından, 1992 yılında  Türk bankacılığı sektöründe yer alan bankaların hizmetine sunmuştur.

Bankacılık sektöründe yer alan tüm bankalar EFT işlemi için, kendilerinin belirledikleri farklı zaman dilimleri ayırmışlardır. EFT işlemi için, hafta içi her gün 08.00 ve 17.00 mesai saatlerini ayırmışlardır. EFT işleminizi mesai saatleri içerisinde gerçekleştirmemeniz durumunda, Anadolubank EFT ücretleri ödenerek yapılan EFT işleminiz bir sonraki günün mesai saatlerine kadar bekletilir ve ertesi günün mesai saatlerinde işleme konulur.

Anadolubank EFT Ücretleri Ne Kadardır?

Her bankanın kendi belirlemiş olduğu EFT işlem ücreti vardır. Anadolubank EFT ücretleri şöyledir;

  • EFT işleminizi Anadolubank şubesinden gerçekleştirmek isterseniz, Anadolubank EFT ücretleri en düşük 30 TL ve en yüksek 500 TL’dir.
  • EFT işleminizi internet bankacılığı aracılığı ile gerçekleştirmek isterseniz, Anadolubank EFT ücretleri bireysel müşteriler için 3 TL, kurumsal müşteriler için ise 6 TL’dir.
  • EFT işleminizi internet üzerinden düzenli EFT talimatı vererek, düzenli olarak her ay gerçekleştirilmesi için Anadolubank EFT ücretleri 4 TL olarak belirlenmiştir.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir