Alanya Hal Fiyatları

Alanya Hal Fiyatları günlük olarak değişmektedir. Sitemizde günlük olarak Fiyatları bulabilirsiniz.

ALANYA HAL FİYATLARI

Fiyat Listesi
ÜrünBirimFiyat
Kabak (Beyaz)Kilogram3,50TL
Kabak (Siyah)Kilogram3,00TL
Sivri Patlıcan (Cam)Kilogram5,30TL
SalatalıkKilogram2,90TL
Domates (Yumuşak)Kilogram2,30TL
FASULYE (SIRIK)Kilogram0,00TL
FASULYE (UZUN)Kilogram 0,00TL
PATLICAN SİVRİ AÇIKKilogram 0,00TL
PATLICAN TOPA AÇIKKilogram 0,00TL
PATLICAN TOPA CAMKilogram 4,00TL

Güncel Alanya Hal Fiyatları 

Alanya hali Türkiye ve Antalya bölgesinin en önemli hallerinden bir tanesidir. Antalya Türkiye’mizin güzide şehirlerinden bir tanesidir. Alanya halinin bu kadar önemli olmasının sebeplerinden biri de topraklarının oldukça verimli olmasıdır. Gerek iklimi gerek toprağı tarıma oldukça elverişli olduğundan dolayı bu bölgede çokça çeşitte sebze ve meyve üretilmektedir. Antalya yazın sıcak ve nemlidir kışın ise ılık bir havaya sahiptir ve hafif de bir yağmur almaktadır. Bu iklim ve toprak şartlarıyla tarım Alanya’da oldukça gelişmiştir. Dolayısıyla Alanya Hali de oldukça önem kazanmıştır. Alanya halinde geniş ürün yelpazesi bulunmaktadır. Bu yüzden listede her tür ürünü görebilirsiniz.

Alanya Hal Piyasası günümüzde oldukça çeşide sahip ve gelişmiştir. Alanya bölgesinin topraklarının çok verimli olması bunun ilk sebebidir. Alanya hali sadece Alanya bölgesine hizmet vermemektedir. Antalya’nın tümüne hatta çevre illere bile Alanya Halinden sebze ve meyve dağıtımı yapılmaktadır. Üretim oldukça fazla olduğu için güncel Alanya Hal Fiyatları diğer hal fiyatlarına bakıldığında daha uygun kalmaktadır.

Güncel Alanya Hal Fiyatları Nasıl Belirleniyor?

Alanya Hal Fiyatları
Alanya Hal Fiyatları

Güncel Alanya hal fiyat listesi ortaya çıkması için her hafta bir kere belediyeye bağlı olan komisyon toplanmaktadır. Bu komisyon Alanya haline bağlıdır. Fiyatlara komisyon karar vermektedir. Karar verilirken hem üretici, hem satıcı hem de tüketici düşünülmektedir. Yani Güncel Alanya Hal Fiyat Listesi sadece tek kesime bağlı kalınarak hazırlanmamaktadır. 3 kesim de düşünülerek taban ve tavan fiyatlar belirlenmektedir. Günlük Alanya Hal Fiyatları Listesi ortaya çıktıktan sonra da günlük olarak paylaşımı yapılmaktadır.

Alanya Hali Meyve Fiyatları

Alanya hali meyve fiyatları günlük olarak değişmektedir. Güncel fiyatları takibini düzenli olarak yapabilmek için sitemizi takip edebilirsiniz. Fiyatlar günlük olarak değişiyor olsa bile Alanya’da çok fazla meyve üretimi olduğundan dolayı fiyatlar oldukça uygun olmaktadır.

Alanya Hali Sebze Fiyatları

Alanya Hali Sebze Fiyatları genel piyasaya göre çok uygun kalıyor diyebiliriz. Bu uygun fiyatların yanı sıra Alanya Halinde en doğal, en sağlıklı ürünleri bulabilirsiniz. Bu bölgedeki üretimlerde genellikle ilaçlama kullanılmamaktadır. Dolayısıyla ürünler her zaman doğal ve lezzetli olmaktadır. Fiyatlar günlük olarak değişmektedir fakat Güncel Hal Fiyatlarını takip etmek istiyorsanız sitemizi günlük olarak ziyaret edebilirsiniz.

Alanya’da Yetiştirilen Ürünler

Alanya’da yetiştirilen ürünlerden bazıları;

  • Domates çeşitleri
  • Fasulye çeşitleri
  • Kabak çeşitleri
  • Patlıcan çeşitleri
  • Salatalık çeşitleri
  • Muz
  • Mandalina
  • Portakaldır.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir