Akbank Atm Para Çekme Limiti Arttırma

ATM (Bankamatikler)

ATM’ler hayatımızda oldukça uzun dönemdir var. Ancak eskiden şimdiki gibi fonksiyonel özelliklere sahip değillerdi. Daha önceleri sadece para çekmek için kullanılan ATM’ler günümüzde evrak gerektirmeyen tüm banka işlemleri için rahatlıkla kullanılabilmektedir.

İnsanlar banka şubelerinde saatlerce bekleyip zaman kaybetmemek ve işlemlerini çok daha kısa sürede halletmek için çoğu zaman ATM’leri tercih etmektedir. Bu işlemler EFT, Para çekme, Hesap hareketlerini inceleme gibi birçok farklı işlem türüdür.

Akbank Atm Para Çekme Limiti Arttırma

Hemen hemen her semtte birçok bankanın ATM’si bulunmaktadır. İnsanlar günün hangi saati olursa olsun nakit para ihtiyacı duyduklarında en yakın ATM’ye giderek para çekebilmektedir. Bu sayede acil para ihtiyaçlarını oldukça kısa sürede karşılayabilmektedir. Tüm bankalar müşterilerine ATM’lerden çekebilecekleri nakit para ihtiyaçları için günlük limit belirlemektedirler. Bu limit hemen hemen her bankada 1.000.-TL civarındadır. Bazı durumlarda söz konusu limit kişilere yetmeyebilmektedir. Bu durumda insanlar ATM para çekme limitlerini arttırmanın yollarını aramaktadır.

Akbank Atm Para Çekme Limiti Arttırma
Akbank Atm Para Çekme Limiti Arttırma

Atm para çekme limitinizi arttırmak istiyorsanız bankanız ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Bazen, atm para çekim limitini arttırmak isteyen kişiler için banka atm üzerinden yönlendirme yapabilmektedir. Bazen de kısa mesaj yolu ile müşterilerine bilgilendirme yapmaktadırlar.

Bankadan sizlere böyle bir teklif gelmemesi durumunda ise Akbank telefon bankacılığı numarası aracılığı ile atm para çekme limitini arttırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. ATM’den para çekme limitinizin yükseltilip yükseltilmeyeceği ya da ne kadar yükseltileceği hesabınızda bulunan nakit miktarı ile doğrudan orantılıdır. İstediğiniz koşula ulaşıp ulaşmayacağınızı bankanızdan kolayca öğrenebilirsiniz.

Akbank atm günlük para çekme limitinizi arttırma işlemlerinizi şubeden de yapabilmektesiniz. Standart olarak Akbank ATM’lerinden 24 saat içerisinde çekebileceğiniz para limiti 1.000.- TL’dir. Bu limiti bankanız ile iletişime geçerek arttırabilirsiniz. Ancak, Akbank 1.000.- TL. üzerinde olan günlük nakit çekimlerinden ücret talep etmektedir. Çekeceğiniz her artı para için 10.- TL ücret ödemeniz gerekiyor. Bu sebeple acil çekim yapmanız şart değilse kendi paranızı çekerken ekstra ücret ödemek zorunda kalmamak adına fazladan para çekmemenizi tavsiye ederiz.

Bu ekstra ücret uygulaması aslında diğer müşterilerin haklarını korumak adına işleme konulmuş bir uygulamadır. Banka ATM’de yer alan nakit paranın bitmemesi ve dileyen her müşterisinin 1.000.- TL nakit çekebilmeleri adına bu limiti belirlemiştir.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir